top of page

Helldivers 2 Önemli Yeni Güncellemesini Yayınladı

Arrowhead Game Studios, Helldivers 2 için eşleştirme sorunları, oyun çökmeleri ve çok daha fazlasına yönelik düzeltmeler içeren yeni bir güncelleme yayınladı. • Arrowhead Game Studios, Helldivers 2 için oyun performansı sorunlarını ve çökmeleri ele alan 1.000.10 güncellemesini yayınladı.

 • Patch aynı zamanda artan sunucu yüküne de hazırlık yaparak eşleştirme ve oyun çökme problemlerinde iyileştirmeler yapıyor.

 • En son güncellemedeki iyileştirmeler arasında Quickplay için otomatik yeniden deneme ve sivil görev zorluğunun ayarlanması yer alıyor.


Arrowhead Game Studios, Helldivers 2 için 1.000.10 güncellemesini yayınlayarak oyun performansında ek iyileştirmeler, oturum açmayla ilgili sorunlar ve ek kilitlenme düzeltmeleri yaptı. En son yama, Arrowhead'in Helldivers 2'de lansman sırasındaki sunucu sorunları için özür dilemenin bir yolu olarak çift XP'yi ve Talep değiştiriciyi etkinleştirdiği çalkantılı bir hafta sonunun ardından geldi. Ne yazık ki, giderek daha fazla oyuncu oyuna erişmeye çalıştıkça bu eylem daha da büyük bir darboğaza neden oldu ve bu da sonuçta sorunları daha da artırdı.


Helldivers 2'nin ilk haftası Arrowhead Game Studios açısından acı-tatlı geçti. Bir yandan son derece popüler hale geldi ve ilk oyunun asla yaklaşamadığı eşzamanlı oyuncu seviyelerine ulaştı. Ne yazık ki başarının bir de maliyeti oldu, çünkü oyuncuların ezilmesi sunucuların kaldıramayacağı kadar fazlaydı, darboğazlar, hatalar ve diğer pek çok soruna yol açıyordu. Oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana Arrowhead, yeni sunucuları çalıştırmaya devam etmek, arka uç iyileştirmeleri yapmak ve nihayet işleri kontrol altına almak umuduyla yeni güncellemeler yayınlamak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Helldivers 2 için son yama geldi ve burada oyuncuların bilmesi gereken her şey var.


Resmi Helldivers 2 hesabı, sosyal medyada oyunculara, en son yamanın artık PC ve PlayStation 5'te indirilebileceğini bildirdi. Arrowhead CEO'suna göre, beklendiği gibi güncelleme, devam eden eşleştirme ve oyun çökme sorunları üzerinde iyileştirmeler yapmaya devam ediyor Johan Pilestedt, bu son yama aynı zamanda sunucu yükünün artması için de hazırlıklar yapıyor. Hatta Pilestedt , oyunu satın alıp oyuna dahil olup olmayacağını merak eden bir oyuncuya dayanarak Helldivers 2 sunucu kapasitesi hakkında yorum yaptığında , sunucular konusu son zamanlarda gündemde olan bir konu haline geldi .


Bu önemli düzeltmelere ek olarak güncelleme, oyunla ilgili bazı yaşam kalitesi iyileştirmeleri de dahil olmak üzere birkaç başka ayarlamayı da içeriyor. Spesifik olarak, vatandaşları çıkarmaya çalışan oyuncuları içeren görevlerin zorlukları ayarlandı, ancak yama notlarında bunun ne şekilde olduğu özellikle belirtilmedi. Helldivers 2'de Hızlı Oynatma seçeneğini kullanmaya çalışan oyuncular muhtemelen otomatik yeniden deneme özelliğinin eklendiğini fark edeceklerdir, böylece bir maça bağlanamayanlar artık manuel olarak başka bir maç bulmaya çalışmak zorunda kalmayacaktır. Oyun artık bağlantı kurulana kadar yeniden denemeye devam edecek.Tüm bu zorluklara rağmen topluluk, deneyimi istikrara kavuşturmak için çalışmaya devam ederken büyük ölçüde Arrowhead'in yanında yer aldı. Aslında Helldivers 2'nin popülaritesi, 90'ların bilim kurgu filmi Starship Troopers'ın da büyük bir popülerlik artışı sağlamasına yardımcı oldu. Helldivers 2 açıkça filmden esinlendiği için bağlantı çok mantıklı çünkü her ikisi de uzayda dev böceklerle savaşan bir insan ordusunu biraz şakacı mizahla sergiliyor.


Helldivers 2 Versiyon 1.000.10 Yama Notları

Düzeltmeler


 • Ragdoll momentumunu kopyalarken oluşan çökme düzeltildi.

 • Yıkımları kopyalarken oluşan çökme düzeltildi.

 • Görev sonu ödülleri görüntülenirken oluşan çökme düzeltildi.

 • PC'de hızlı eşleştirmede %100 blokaj sorunu çözüldü.

 • Sivil görev zorluğu ayarlandı.

 • Başlangıçta siyah ekran sorunu gibi durumları önlemek için platform kimlik doğrulamasını işleme şeklimiz iyileştirildi.

 • Müşterimizde iyileştirmeler > daha iyi arka uç performansı için arka uç iletişiminde.

 • Hızlı oynatma için otomatik yeniden deneme mekanizması uygulandı.

 • "10002038" hatası için uygun giriş hatası mesajı eklendi.


Bilinen Sorunlar


Bunlar ya bu yamayla ortaya çıkan ve üzerinde çalışılan sorunlardır ya da önceki bir sürümden gelen ve henüz düzeltilmemiş sorunlardır.


 • Birçok kişinin aynı anda oturum açması durumunda oturum açma oranı sınırlanır.

 • Oyuncuların oyun sırasında bağlantısı kesilebilir.

 • Ödüller ve diğer ilerlemeler gecikebilir veya atfedilmeyebilir.

 • Oyun sunucularla etkileşime girdiğinde çeşitli kullanıcı arayüzü sorunları ortaya çıkabilir.

 • Oyun içinde belirli nesnelerin alınması, karakterlerin uzun süre yerinde donmasına neden olabilir.

 • Diğer bilinmeyen davranışlar ortaya çıkabilir.

 • Giriş sahnesinde ve Ship TV'de Japonca seslendirme eksik.

 • Hafif/orta/ağır zırh için zırh değerleri şu anda amaçlandığı gibi çalışmıyor.

8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page