top of page

Hades 2 Zagreus'u Geri Getirirse Supergiant'ın Zor Bir Karar Vermesi Gerekir

Hades, Zagreus'un Hades 2'de nasıl tasvir edildiğini etkileyebilecek birçok önemli olaya yer verdi, ancak kanonun ne olacağı bilinmiyor.  • Hades 2'nin teknik testi düştü ve Erken Erişim yaklaşırken hayranlar Zagreus'u yeniden görme potansiyelinin heyecanını yaşıyor.

  • Ancak Hades 2, Zagreus'un orijinal oyundaki aşkına hitap etmek isteyebilir ve hangi aşkın (eğer varsa) kanon olacağına karar vermek Supergiant için zor olabilir.

  • Meg, Thanatos veya Dusa'yla aşk yaşamak Hades'e çeşitli dinamikler sağladı; çok-aşklı ilişkiler potansiyeli de dikkate alınması gereken bir konu.


Hades 2'nin teknik testi yeni yayınlandı, bu da Erken Erişimin çok yakında olduğu anlamına geliyor. Hades 2'nin kahramanıYeraltı Dünyasının Prensesi ve Zagreus'un kız kardeşi Melinoe'dir. Zagreus, Hades'in baş kahramanıydı ve Hades 2'nin bir noktasında ortaya çıkması neredeyse garantiydi. Bununla birlikte, önemli bir soru, devam filminin Zagreus'un Hades'ten duyduğu sevgiyi nasıl ele alacağıdır, çünkü üç seçenek vardı ve Zagreus'un üç seçeneği de aynı anda romantize etme olasılığı vardı.


Oyuncular, Fury'lerin ilki olan Meg'i, Ölüm'ün kişileştirilmiş hali Thanatos'u veya bir Gorgon başı olan Dusa'yı romantize etme seçeneğine sahipti. Her üç karakter de oyuncular arasında popülerdi ve üç seçeneğin her biri Zagreus ile farklı dinamikler sunuyordu. Karakterlerin ikisiyle veya üçüyle çok aşklı bir ilişkiye girme seçeneği de çığır açıcıydı, çünkü dört karakterin hepsinin duygularını ve rızasını dikkate alan saygılı bir şekilde, iletişime vurgu yaparak yazıldı.


Zagreus'un Hades'teki Romantik SeçenekleriMega çağ

Meg'le tanıştıktan sonra, aralarındaki diyalog sayesinde onun ve Zagreus'un önceden bir ilişkisi olduğu anlaşılıyor. İlişkileri Hades süreci boyunca beslenirse birbirlerine açılmaya başlarlar ve geçmişteki hatalarını ve yanlış adımlarını daha iyi anlamaya başlarlar. Fury'lerin İlki olan Meg, işi ve Zagreus'un babası Hades'e olan profesyonel sadakati ile Zagreus'a olan sevgisi arasında zor bir yerde kalır. İki karşıt kişiliğinin ve hedefinin çatıştığı ancak aynı zamanda birbirini tamamladığı açık olduğundan ilişkileri zorlayıcıdır.


Thanatos

Thanatos ve Zagreus'un daha az çalkantılı bir ilişkisi var ve Zagreus'un dürtüsel eylemleri sayesinde hala büyük bir gerilim var. Zagreus, Thanatos'a veda etmeden ayrılmaya karar verdiğinde, yaptıkları iki ömür boyu dost arasında bir uçurum yaratır. Oyuncu, yarığı onarmayı ve aynı şekilde karşılık veren Thanatos'la bir aşk yaşamayı seçebilir. Onların romantizmi, Megaera'nın Zagreus'la olan aşkından daha hassas ve naziktir, ancak daha az tutkulu değildir. Thanatos'un dikenli dış görünüşüne rağmen, Zagreus'un Yeraltı Dünyası'ndan kaçmasına yardım etmek için ortaya çıkması, Zagreus'a olan bağlılığını gösterir.


Dusa

Dusa'nın Zagreus'la ilişkisi, onun Hades Evi'nde çalışan bir hizmetçi olması nedeniyle karmaşıklaşmaktadır. Hades boyunca Zagreus'un yıldızlarından etkilendiği açıkça görülüyor ve ikisi, Dusa panik içinde kaçmadan önce tam bir konuşma yapmakta zorlanıyor. Hades ilerledikçe ve oyuncu ilişkilerini geliştirmeyi seçerse ikili, eşcinsel platonik olarak okunabilecek platonik bir ilişkiyi sürdürmeye karar verir. Dusa, Zagreus'a onun için hissettiği şeyin doğası gereği romantik veya cinsel olmadığını, ancak arkadaşlıklarının tipik olarak bu şekilde tanımlanandan daha derin olduğunu açıklar.


Hades 2'deki Canon AşklarıOlası Canon Durumları


Hades'teki her aşk, Zagreus'un ilişki durumu için bir kanon durumu tanımlayan çok farklı bir şey sunuyor , özellikle de üç aşk seçeneğinden herhangi biri Hades 2'de görünecekse . Hades 2'nin üç romantizmi de aynı anda kanon haline getirmesi veya hiçbirinin kanon haline gelmemesi olabilir.


Zagreus'un İlişki Durumu İçin En İyi Seçenek


Hades 2'de Zagreus da dahil olmak üzere karakterlerden herhangi biriyle karşılaşılırsa bu özellikle önemli olacaktır . Supergiant Games'in, Zagreus'un kişisel hayatının herhangi bir ayrıntıyla tartışılması veya hatta Hades gazilerine bir selam niteliğinde olması durumunda, onun için standart bir ilişki durumuna karar vermesi gerekecek . Neyse ki, antik Yunan tanrıları arasındaki çok eşlilik alışılmadık bir durum değildi ve Zagreus için üç aşkın da kanon haline getirilmesi çok da zor olmazdı.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page