top of page

Hades Çok Yakında Kendini God of War'ın Teknesinde Bulabilir

God of War'ın 2018'deki ünlü pivotu, yıllarca yerleşik bir formül ve ortamı takip etti ve Hades de benzer bir duruma düşebilir.  • Hades 2, Yunan mitolojisini daha derinlemesine inceleyecek ve panteonun daha büyük bir kısmını kapsayacak şekilde Hekate ve Chronos gibi yeni karakterleri tanıtacak.

  • İlk oyunun halihazırda ne kadar çok mitolojiyi kapsadığı göz önüne alındığında, Hades serisinin yeniden anlatılacak Antik Yunan mitolojisi yakında tükenebilir.

  • Hades, God of War'ın izinden giderek başka bir mitolojiye geçebilirken, benzersizliğini korumak için seriyi Hades 2 ile sonlandırmakta da fayda var.


Supergiant'ın büyük beğeni toplayan roguelike oyunu Hades'in uzun zamandır beklenen devam oyunu, geliştirici Supergiant Games için türünün ilk örneği haline geliyor. Doğal olarak bu, orijinal oyunun pek çok hayranı için heyecan verici bir ihtimal ve Hades 2'nin büyük bir potansiyeli olsa da , aynı zamanda IP'yi tek seferlik bir bağımsız oyun olmaktan ziyade gerçek bir franchise olarak kuruyor. benzersiz konum.


Hades'in aksiyon dolu oynanışa ve Yunan mitolojisini temel alan destansı hikaye anlatımına yaklaşımı, bazı oyunculara çok farklı olsa da başka bir oyun serisini hatırlatabilir: God of War . Santa Monica Studios'un mitolojik hack-and-slash oyunu, yıllardır Sony'nin önde gelen aksiyon serisiydi ve oyuncuları Yunan mitolojisinin sunduğu en zorlu tehditlerle ve ilgi çekici karakterlerle karşı karşıya getiriyordu. Ancak bir süre sonra dizi, ortamının ve öncülünün potansiyelini tüketmiş gibi görünüyordu; sonuçta Kratos'un öldürebileceği çok sayıda Yunan tanrısı var. Bu, IP'ye yeni bir soluk getiren, ünlü ve iyi karşılanan İskandinav mitolojisine geçişe yol açtı.


Hades 2'den Sonra Yunan Mitolojisiyle IP Bitmiş OlabilirHades 2 Yunan Mitolojisini Belki Sınırına Kadar Zorluyor


Hades 2, ilk oyunun oyuncu kadrosunun bir kısmını geri getirecek , ancak aynı zamanda kapsamı da genişleyecek, Yunan panteonunu ve Hekate ve Chronos gibi karakterler aracılığıyla daha fazla bilgiyi kapsayacak. Birçok yönden bu, gelecek oyunun en heyecan verici yönlerinden biri; çünkü ilk oyunun iyi yazılmış anlatımını, oynanışını ve ilerleme sistemlerini Yunan mitolojisinin merceğinden bir araya getirme şekli, en büyük satış noktalarından biri. Devam filminin zengin kaynak materyalini daha da derinlemesine inceleyecek olması kesinlikle umut verici.


Diğer birçok güncelleme, değişiklik ve iyileştirmenin yanı sıra Titanlar gibi yeni mitolojik figürlerin Hades formülüne gelişi heyecanlanmaya değer olsa da, bu aynı zamanda Hades 2'nin serinin son durağı olduğu anlamına da gelebilir. Tıpkı God of War'ın Kratos'un öldürmesi için Yunan tanrılarının ve onun için girişeceği çatışmaların bitmesi gibi, Hades de üçüncü bir giriş için herhangi bir anlatı suyu bırakmadan ya da en azından Yunan mitolojisini yeniden kapsayan bir giriş bırakmadan kendini kurutabilir.


Hades Başka Bir Mitolojiye Atlayabilir Ama Zorunda Değil


İlk oyunun farklı panteonlarla ve farklı kültürlerden efsanevi figürlerle bağlantılar kurması nedeniyle Hades'in God of War'ın izinden giderek başka bir mitoloji sistemine geçme ihtimali belirgindir . Bu kesinlikle uyarlanacak mitolojik malzemenin tükenmesi sorununu çözecek ve orijinal hikayelerinin, ortamlarının ve çatışmalarının aşırı kullanımını önleyecektir. Hem hikaye hem de oynanış açısından, teorik bir Hades 3 kesinlikle başka bir mitolojik arka plandan faydalanabilir.


Öte yandan seri, Hades 2 ile biten bir ikili de olabilir . Geliştiricilerin, uzun süredir devam eden, genişleyen bir seriye bir IP oluşturmaya çalışma eğilimi var ve bu eğilim o kadar yaygın hale geldi ki, hem oyuncular hem de oyun yapımcıları, buna altın bir kural gibi davranıyor. Ancak Hades 2'nin Supergiant geleneğini doğrudan bir devam filmi olarak kırması , her birkaç yılda bir yeni bir girişle yerleşik bir franchise haline geleceği anlamına gelmiyor. Supergiant Games'in Hades de dahil olmak üzere oyunlarını özel kılan şeylerden biri de bunların yaratıcı, cesur ve benzersiz deneyimler olması ve belirli izleyici beklentilerini karşılamak veya bir markayı sürdürmek için özel olarak tasarlanmadığı gerçeğidir. Supergiant, Hades'te bir devam filmi yapmak için yeterli potansiyel görebilir , ancak onu 'bağımsız Savaş Tanrısı'na dönüştürmek doğal gelmediği sürece , belki bir devam filmi IP'nin gitmesi gerektiği kadar ileri gidebilir.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page