top of page

GTA 5 Güncellemesi Eski Konsollardaki Özelliği Kaldırıyor

Rockstar Games'in popüler Grand Theft Auto 5 güncellemesi, oyunun eski konsollarda çalışan sürümlerindeki kullanışlı bir özelliği kaldırıyor.

En son Grand Theft Auto 5 güncellemesi, oyunun eski konsollarda çalışan sürümlerinden kullanışlı bir özelliği kaldırdı. Yayıncı Rockstar Games, bu hamleyi önceden duyurdu ve oyunculara bu özellikle ilgili verilerin nasıl kaydedileceği konusunda talimatlar verdi.

Grand Theft Auto 5, 2014'ün sonlarında son nesil konsollarda piyasaya sürüldü ve bu sürümler, görseller dışında, oyunun daha sonra PC, PS5 ve Xbox'ta başlatılan bağlantı noktalarıyla neredeyse aynıydı. Seri sistemler. Ancak Rockstar Games'in popüler aksiyon-macera oyununa yönelik en son güncellemesi, eski makinelerde çalışan GTA 5 sürümlerinden video düzenleme paketini kaldırdı ve bu özelliğin artık yalnızca mevcut nesil donanımlarda mevcut olmasıyla sonuçlandı.


Oyunun Başlık Güncellemesi 1.68'in bir parçası olarak 20 Şubat'ta bırakılan GTA 5'in 1.006.002 yaması, Rockstar Editor'ı ve ilgili tekrar oynatma işlevini oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerinden kaldırdı. 2015 yılında piyasaya sürülen Rockstar Editor, oyuncuların oyunun ve onun çok oyunculu bileşeni GTA Online'ın videolarını oluşturmasına, düzenlemesine ve paylaşmasına olanak tanıdı . Bu aracın kaldırılması, Rockstar Games'in Aralık ayında Easy Way Out'u GTA Online'dan kaldırmasının ardından geldi .

Bu, Rockstar Editor'ın GTA 5'in bir sürümünden kaldırıldığı ilk sefer değil . Bu özellik, 2018'de oyunun Windows Vista yapısından çıkarıldı ve 2023'te Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerinden kaldırıldı. Bu arada Rockstar Editor, GTA'nın orijinal PS3 ve Xbox 360 sürümlerine hiçbir zaman eklenmedi . Her ne kadar iki konsol oyunun toplam 43 milyon kopyasını satmış olsa da, GTA'nın tüm zamanların en çok satan video oyunu serilerinden biri olmasına yardımcı oldu .

Rockstar Games, stüdyonun GTA 5 ve GTA Online için devam eden güncellemeleri desteklemesine olanak tanıyacağı için bu hamlenin gerekli olduğunu söyledi . O dönemde şirket, PS4 ve Xbox One oyuncularının Rockstar Editor projelerini nasıl dışa aktarabilecekleri veya kaydedebilecekleri konusunda talimatlar vermişti; çünkü bunlar ve tüm klipler de silinecekti. Rockstar Editor kullanılarak, Furious 7'nin GTA 5'teki ünlü uçak düşme sahnesinin yeniden canlandırılması da dahil olmak üzere pek çok etkileyici klip oluşturuldu .

Rockstar Editor'ın gitmesiyle birlikte, GTA 5 kupaları ve özellikle ilgili başarıların kilidi artık oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerinde bulunan Yönetmen Modu kullanılarak açılabilecek. Başarıların çoğu yalnızca GTA Online oynarken elde edilebildiğinden, Grand Theft Auto 5 bazen GTA serisindeki herhangi bir sistemde tamamen tamamlanması en zor oyunlardan biri olarak kabul edilir .


Grand Theft Auto 5 Güncelleme Yama Notları


Genel


  • Sesli sohbet denetleme testi için kapasite eklendi (PlayStation 4 / Xbox One)

  • Rockstar Editor ve ilgili Tekrar Oynatma işlevi kaldırıldı (PlayStation 4 / Xbox One)

  • 'Vinewood Visionary' ve 'Majestic' Başarılar/Kupalar artık Direktör Modu kullanılarak açılabilir (PlayStation 5 / PlayStation 4 / Xbox Series X | S / Xbox One)


Düzeltmeler


  • Sesli sohbeti (Xbox One) kullanırken oyuncuların kilitlenmesine neden olan bir sorun düzeltildi

  • Oyun sırasında hesap değiştirdikten sonra sesli sohbetin çalışmamasına neden olan bir sorun düzeltildi (Xbox One)

  • Sesli Sohbet ayarı Açık (PlayStation 4 / Xbox One) olarak değiştirildikten sonra sesli sohbet simgelerinin düzgün görüntülenmemesine neden olan bir sorun düzeltildi

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page