top of page

Grounded: En İyi Silah Yükseltmeleri, Dereceli

Oyuncuların Grounded'da çalışabilecekleri beş yükseltme yolu vardır. İşte nasıl yığıldıkları.  • Silah etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için yaratıkların zayıflıklarına ve dirençlerine göre yükseltmeleri akıllıca seçin.

  • Güçlü yükseltmeler yalnızca silah gücünü artırırken temel yükseltmeler benzersiz avantajlar sunar.

  • Yeni hasar çok yönlüdür ve bu da onu çeşitli yaratıklar için güvenilir bir seçim haline getirir.


Grounded'da pek çok tehlikeli yaratık var . Arka bahçede hayatta kalmak, güvenilir ve güvenilir silahlarla dolu bir cephanelik gerektirir . Bu amaçla, Demircilik İstasyonu hızla herhangi bir oyuncunun ana üssünün önemli bir parçası haline gelecektir, çünkü bu donanım, silahların geliştirmeler yoluyla daha da güçlenmesine olanak tanır. Sonunda oyuncular silahlarını beş yükseltme yolundan birine teslim etmek zorunda kalacaklar: Mighty, Fresh, Salty, Sour ve Spicy. Bu yolların her biri, bahçedeki kaynaklardan fırında dövülen külçelerden oluşan farklı türde bir Glob gerektirir.


Bu yükseltmelerin her biri, silaha farklı bir temel hasar türü verecektir. Ayrıca silahın genel hasarını ve dayanıklılığını da artıracaklar. Oyundaki her hasar türüne farklı yaratıklar dirençli veya zayıftır, bu nedenle çeşitlendirmek önemlidir. Bununla birlikte, bazı hasar türlerinin diğerlerine göre avantajları vardır.


5

Güçlü

Kursta Kalmak  • Gerektirir: Seviye 5 Silah, 5 Mighty Glob


Mighty yükseltme yolu, silaha yeni hasar biçimleri kazandırmaz, yalnızca silahı daha güçlü kılar. Bu amaçla, Baharatlı Coaltana veya Mint Mace gibi zaten temel hasar türüne sahip olan silahlar yalnızca bu yolu izleyebilir. Elemental hasar türleri olmayan silahlar bunun yerine basit bir hasar yükseltmesinden yararlanabilir. Güçlü silahların yükseltilmesi için Mighty Globs'a ihtiyaç vardır ve bunları elde etmek diğer yükseltme yollarıyla ilişkili kaynaklardan çok daha kolaydır.

Bu yükseltme yolunun etkinliği büyük ölçüde onu kullanan silahın türüne bağlıdır. Kırma, Doğrama, Bıçaklama ve Kesme gibi birçok temel hasar türü vardır. Dört temel hasar türü gibi, yaratıkların da her birine karşı farklı dirençleri ve zayıflıkları olacak, bu da rotada kalmanın mı yoksa dallanıp budaklanmanın mı daha akıllıca olacağına karar vermeden önce tüm seçeneklerin dikkate alınmasını önemli kılıyor.


4

Baharatlı

Isıyı Artırmak  • Gerektirir: Seviye 5 Silah, 5 Baharatlı Küre


Baharatlı hasar büyük ölçüde diğer oyunlardaki yangın hasarına benzer. Grounded'da bu hasar türü , kesilen gıda hayvanlarının etinin önceden pişirilmesi gibi benzersiz bir avantaja sahiptir. Bu, başka hiçbir şey olmasa bile, yiyecek için kurtçuk yetiştirmede faydalı olmasını sağlar . Bu yükseltme yolunun kilidini açmak için gereken Baharatlı Parçalar oldukça nadirdir, ancak diğer şekerler gibi onlar da bahçenin her yerine dağılmış halde bulunabilir.


Küre dokumacı örümcekler ve kırmızı ve siyah karıncalar da dahil olmak üzere, Baharatlı hasara karşı zayıf olan çok sayıda yaratık vardır. Özellikle heybetli bir örümcek patronu olan Hedge Broodmother da Baharatlı hasara karşı zayıftır. Ancak bu durum, başta karadullar, karınca aslanları ve Haze'de karşılaşılan Enfekte yaratıkların çoğu olmak üzere, ona dirençli yaratıkların daha geniş bir listesiyle dengeleniyor.


3

Tuzlu

Kuru Hasar  • Gerektirir: Seviye 5 Silah, 5 Tuz Küresi


Tuzlu hasar, öldürülen yaratıkların etini otomatik olarak kurutulmuş ete dönüştüren kendine özgü bir hasar türüdür. Bu hasar türü, kendisine karşı zayıf olan oldukça geniş bir yaratık yelpazesine sahiptir. Yaban arıları ve termitler, Salty silahlarından ekstra hasar alacak en belirgin yaratıklardan bazılarıdır. Antlionlar, kendilerini yapmak için gerekli olan tuz parçacıklarının en yaygın kaynağı onların yuvaları olmasına rağmen, Tuz hasarına karşı da zayıftırlar.


Buna karşılık Salty hasarına direnen yaratıkların nispeten küçük bir listesi var. Her zaman ölümcül olan kara dul da Haze'den gelen enfekte böceklerden biridir. Çok değerli kaynaklar taşıyan hantal düşmanlar olan uğur böceği ve uğur böcekleri de oldukça önemli bir dezavantaj olan Tuz hasarına karşı dayanıklıdır. Ancak çoğunlukla Salty'nin hasarı bahçedeki çoğu böcekle oldukça iyi başa çıkacaktır.


2

Ekşi

Savunmaları Aşmak  • Gerektirir: Seviye 5 Silah, 5 Ekşi Küre


Ekşi Yükseltme yoluna erişim biraz zor. Ekşi Küreler üretmek için gereken ekşi şekerler oldukça nadirdir ve yalnızca 3. seviye bir araç olan Kara Öküz Çekici ile toplanabilir. Ancak bu küreleri biriktirmenin ödülü, bahçedeki çoğu yaratığa karşı faydalı olacak çok yönlü bir hasar türüdür.


Zayıf yönlere gelince, Sour'un hasarına karşı zayıf olan çok fazla yaratık yok. Sour'un hasarına karşı zayıf olan en belirgin düşmanlar , avluya dağılmış araştırma laboratuvarlarında karşılaşılan robotlardır . Ancak Sour'un hasarı, ona dirençli hiçbir canlının olmaması nedeniyle benzersizdir. Diğer tüm hasar türlerine direnen kara dulun bile Sour hasarına karşı özel bir savunması yoktur. Diğer kaynakları kısıtlı olan oyuncular için Ekşi silah, sahadaki her tehdide karşı iyi bir her şeyi kapsayan bir seçenektir.


1

Taze

Serin Tutmak  • Gerektirir: Seviye 5 Silah, 5 Nane Küresi


Taze hasar türü tartışmasız dört element türü arasında en belirgin olanıdır. Bahçedeki çoğu yaratık buna iyi ya da kötü bir tepki verecektir. Gerekli Nane Parçalarını toplamak için yalnızca 2. Kademe Böcek Çekici gerektirdiğinden oyunun ortasına girmek daha kolaydır. Bu Nane Parçacıklarına ulaşmak zor olabilir, ancak genellikle diğer temel şeker parçalarından çok daha yaygındırlar, özellikle de ilk başlarda.


Ateş karıncaları, uğur böcekleri ve arılar gibi özellikle yaygın düşmanlar da dahil olmak üzere çok sayıda yaratık Taze hasara karşı zayıftır. Enfekte yaratıklar Taze hasara karşı da zayıftır, bu da Haze'i keşfederken bu hasar yükseltmesini bir zorunluluk haline getirir. Bu, siyah karıncalar ve birkaç patron da dahil olmak üzere, ona karşı güçlü olan oldukça geniş bir yaratık listesiyle dengeleniyor. Yine de, elde edilmesinin göreceli kolaylığı ve geniş kullanım yelpazesi, Fresh'i Grounded'daki en güvenilir hasar yükseltmelerinden biri haline getiriyor .


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page