top of page

Grand Theft Auto 6 Görünüşe göre Rockstar Geleneğini Bozmuyor

Son Grand Theft Auto 6 fragmanı sayesinde heyecan doruğa ulaşırken, bir yandan da endişe verici Rockstar geleneğini sürdürüyor.Hayranlar kısa bir süre önce Grand Theft Auto 6'yı ilk resmi olarak video oyun sektörü için dönüm noktası niteliğinde bir anda gördüler ; fragman şimdiden yalnızca YouTube'da 100 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Fragman yayınlanmadan önce pek çok kişinin beklediği gibi video, başlıkla ilgili çok fazla somut ayrıntı sunmuyordu; bunun yerine projenin ana ortamına ve kahramanlarına genel bir bakış sunuyordu.


Grand Theft Auto 6'nın ilk fragmanındaki Vice City'nin detaylara gösterilen dikkat ve ölçeği pek çok hayranını şaşkına çevirdi; heyecan aynı zamanda videonun GTA'nın ilk büyük kadın kahramanına odaklanmasından da kaynaklanıyor. Buna rağmen, GTA 6 fragmanında nispeten hayal kırıklığı yaratan bazı unsurlar vardı ; özellikle fragmanın sonu, uzun süredir devam eden ve sorunlu bir Rockstar geleneğinin devam ettiğini teyit ediyordu. Grand Theft Auto 6'nın PC'ye çıkışını kaçırmak üzere olduğu düşünülürse, pek çok hayran bu dışlayıcı geleneğin ne zaman sona ereceğini merak ediyor .


Grand Theft Auto 6'nın PC Sürümünün Olmaması Sinir bozucu


Yakın zamandaki Grand Theft Auto 6 fragmanının daha bariz içeriğine kapılmak çok kolay ; Lucia'ya ve tahmin edilebileceği gibi çok fazla dikkat çeken Vice City'nin hareketli sokaklarına odaklanıyor. Bu, pek çok hayranın, fragmanın sonuna doğru, GTA 6'nın 2025 çıkış penceresi geldiğinde hangi platformlarda piyasaya sürülmeyi hedeflediğini aktaran bazı önemli bilgileri kaçırdığı anlamına gelebilir.


Bu bilgi, GTA 6'nın yalnızca Xbox Series X ve PlayStation 5'e özel olarak çıkacağını gösteriyor . Nintendo Switch gibi diğer platformların Grand Theft Auto 6 portunu alması beklenmese de , PC platformlarında, oyunun bir PC sürümünün olmaması nedeniyle haklı olarak cesaretleri kırılan çok sayıda franchise hayranı var.

PC , Grand Theft Auto 5'in devam eden başarısında büyük bir rol oynadı ; GTA Online RP sunucularının patlayıcı popülaritesi, oyunun tamamen PC tabanlı bir unsuruydu. Bu, Grand Theft Auto 6'nın PC bağlantı noktasının bulunmamasını daha da kafa karıştırıcı hale getiriyor, ancak bu, Rockstar'ın geçmişte tartışmalı bir şekilde kullandığı bir taktik.


Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2'nin her ikisi de benzer çıkış stratejilerini izledi ; lansmandan birkaç yıl sonra PC'de yayınlanmadan önce başlangıçta yalnızca Xbox ve PlayStation için piyasaya sürüldü. Bu, Rockstar tarafından her zaman olumsuz bir uygulama olarak görüldü; birçok kişi, şirketi, PC bağlantı noktalarının kademeli olarak piyasaya sürülmesi nedeniyle belirli demografik grupları oyunu iki kez satın almaya zorlayarak karı maksimuma çıkarmakla suçladı.


Grand Theft Auto 6'nın kendi PC sürümünü çıkarması birkaç yıl alabilir ; bu da Rockstar'ın yakın zamanda elde ettiği başarının ayrılmaz bir parçası olan devasa bir oyuncu kitlesinin yabancılaşmasına neden olabilir. Nihayet GTA 6 ile ilgili resmi haberleri almak hala son derece heyecan verici olsa da , lansman sırasında PC'nin piyasaya sürülmeyeceğinin doğrulanması, büyük ölçüde hayal kırıklığı yaratan Rockstar trendinde bir başka çentik.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page