top of page

Granblue Fantasy: Relink - Id Nasıl Oynanır (& En İyi Kimlik Oluşturma)

Kimlik, Granblue Fantasy: Relink'te oynaması eğlenceli ve ödüllendirici bir karakter olabilir. İşte onu nasıl kullanacağınız ve hasarını artırmak için en iyi işaretler ve beceriler.Her ne kadar Id , Granblue Fantasy: Relink yolculuğunun sonlarına kadar açılmamış olsa da , kadrodaki en iyi hasar verenlerden biridir ve benzersiz dönüşüm mekaniği ve sert vuruşlu kombolarıyla düşmanları alt etme yeteneğine sahiptir. Id'in verdiği hasarların çoğu, kombolar şeklinde geliyor; bu da oyuncuların, hasarlarını etkili bir şekilde en üst düzeye çıkarabilmelerini sağlamak için rakiplerinden kaçmak ve onlara karşı blok yapmak için en iyi zamanları anlamaları gerektiği anlamına geliyor. Neyse ki oyuncular, Id'i takımlarında kullanma becerisine sahip olmadan önce Granblue Fantasy: Relink'in çeşitli patronlarına alışacak .


Id'in ejderha dönüşümünde ustalaşabilen ve Ustalık Ağacının daha fazlasının kilidini açarken Yüce Form dönüşümünü anlayanlar, etkileyici hasar çıkışı sayesinde MVP'yi diğer birçok karaktere kaptırabilen cezalandırıcı bir DPS karakteriyle kendilerini ödüllendirecekler.


Granblue Fantasy'de Id Nasıl Oynanır: Yeniden BağlantıId'in bazı yararlı becerileri olmasına rağmen, verdiği hasarın büyük kısmı kombo mekaniğinde yatıyor. Hafif saldırıları zincirleyerek ve ağır kombo bitiricilerle sonlandırarak, oyuncular Versalis Guage'in içinde güç oluşturacak. Gösterge tamamen dolduğunda, Id Bahamut Versa'nın gücünü çağıracak ve Dragonform'a girecek ve bu ona daha sert vuruşlu saldırılara ve daha hızlı kombolara erişim sağlayacak. Dragonform'un içinde Id, formun kendisi sona ermeden ve geri dönüşmek zorunda kalmadan önce dört adede kadar kombo saldırıyı yönlendirebilir. Oyunun erken safhalarında, Id'in hasar çıktısının büyük kısmı bu iki form arasında geçiş yaparak ortaya çıkıyor. Oyuncular Ustalık Ağacını maksimuma çıkardıkça, Id'in Tanrı Gücü Ustalığına erişimin kilidini açacaklar, bu da ona Dragonform'undan her çıktığında ek bir güçlendirme sağlıyor. Tanrının Gücü sırasında Id'in kılıcı parlayacak ve saldırıları daha da güçlenecek. Bu güçlendirme sırasında aynı zamanda kendi standardından daha fazla hasar veren farklı bir Skybound Sanatına da erişim kazanır.


Id'i etkili bir şekilde oynamanın ve hasar çıktısını en üst düzeye çıkarmanın anahtarı, kombo bitiricileri indirmektir. Bu nedenle oyuncuların, patronların nasıl çalıştığını ve saldırılardan ne zaman kaçmaları ve engellemeleri gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Genel olarak, Id çok karmaşık bir karakter değil ancak komboları hızlı ve etkili bir şekilde nasıl yapacağını bilen oyuncuların yanı sıra Dragonform dönüşümlerini patron saldırıları ve Overdrive aşamaları etrafında zamanlayabilen oyuncuları ödüllendirecek.


Temel Kimlik KombinasyonuVersalis Guage'ının şarjını artıracak iki temel komboya erişimim vardı. Birincisi, Kılıç Telaşı ve Kombo Bitirici adı verilen ağır bir saldırı ile biten, dört vuruşluk hafif bir kombodur. Etkinleştirmek için oyuncuların aşağıdaki zinciri girmesi gerekir:


Saldırı → Saldırı → Saldırı → Kombo Sonlandırıcı (Hafif) → Kılıç Telaşı → Kombo Sonlandırıcı (Ağır)


Bu komboyu indirmek, oyuncuları büyük miktarda Versalis Charge ile ödüllendirecek. Id'in, her ikisi de ağır ve ücretli olan iki saldırıdan oluşan ikinci, daha küçük bir kombinasyonu var. Ayrıca boşluk kapatıcı olarak da kullanılabilir.


Hamle (Ücretli) → Kombo Sonlandırıcı

Bu komboyu indirmek, oyuncuları orijinal kombodan daha az miktarda Versalis Charge ile ödüllendirecek.


Id'in Dragonform Kombinasyonları


Id, Dragonform'a dönüştüğünde iki komboya daha erişim kazanır. Neyse ki oyuncuların bunları saldırı düğmeleri arasında zincirleme konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak. Her iki komboya da Hafif Saldırılar veya Ağır Saldırılar gönderilerek erişilir.


  • Hafif Saldırı Kombosu genel olarak 11 vuruştan oluşur ve bir ek yük ile tamamlanır.

  • Ağır Saldırı Kombosu toplamda 9 vuruştan oluşur ve bir lazer patlamasıyla sona erer.


Bu kombinasyonlardan herhangi birinin indirilmesi Versalis Guage'ın dışına bir yük ekleyecektir. Oyuncular toplam dört yükü topladıktan sonra Dragonform'dan ayrılacaklar.


Kimlik İçin En İyi Silahlar ve MühürlerId'in becerilerden ziyade saldırılara güvenmesi sayesinde oyuncular onu yüksek Saldırı ve Kritik Saldırı/Hasar ile inşa etmek isteyeceklerdir. Komik bir yaklaşımla bu, onun en iyi silahını Premium Kılıç olarak bilinen kızarmış karides şeklindeki kılıcı haline getiriyor (saçma görünüm konusunda endişelenmeyin, oyuncular aynı istatistikleri korurken görünümü istedikleri gibi değiştirebilirler). Bu silah, Kritik Saldırı Oranı ve Kritik Hasara yönelik istatistiklerle birlikte gelir ve oyuncuların, kılıç farklı seviyelere yükseltildikçe bu seviyeleri daha da artıracak Ustalık Düğümlerinin kilidini açmasına olanak tanır.


Mühürler söz konusu olduğunda, oyuncular Saldırı Hasarını, Kritik Oranı/Hasarı, Kombo Takviyeleri ve diğer uygulanabilir saldırı tabanlı takviyeleri hedeflemek isteyeceklerdir. Kimliğe takılacak en iyi Mühürlerden bazılarına bir bakalım:


War Elemental - Tüm standart saldırılar canavarın zayıf olduğu element haline gelir. (Bu Mühür yalnızca Seedhollow'da Curios ticareti yapılarak Zabtha'dan elde edilebilir.)

Kombo Güçlendirici - Bir Komboyla gelen ardışık her vuruşun hasarını artırır.

Kombo Sonlandırıcı - Bir Kombonun son vuruşunun miktarını artırır.

Kritik Hasar - Kritik Darbelerin verdiği hasar miktarını artırır.

Kritik Vuruş Oranı - Genel Kritik Vuruş Oranı yüzdesini artırır.

Hasar Sınırı - Oyuncuların yüzdeye dayalı olarak Hasar Sınırını aşmasına olanak tanır (ne kadar çok Hasar Sınırı mevcutsa, o kadar fazla oyuncu sınırı aşabilir. Kimlik güçlendikçe bu önemlidir.)

Ek Hasar - Saldırılara ek hasar ekleme şansı vardır.

Tyranny – Saldırı Gücü için sağlığı feda eder.

Cascade - Oyuncular her saldırıda bulunduğunda bekleme sürelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Cesaret - Bunun yerine karakterin Ölümcül Darbeden 1 HP ile hayatta kalmasını sağlar (10 dakikalık uzun bir Bekleme Süresi vardır).


Birden fazla istatistiğe sahip Mühürleri hedeflerken (Mühür adındaki + sembolüyle ilişkilendirilir), oyuncular Cesaret , Otomatik Diriltme , İksir İstifçisi ve Dayanıklılık gibi şeyleri aramalıdır .


En İyi Kimlik BecerileriId, diğer karakterler kadar Beceriye bağımlı değildir, ancak yine de menzilden hasar vermesine, Dragonform'unu anında tetiklemesine ve hatta daha fazla hasar vermesi ve komboları uzatması için düşmanı yavaşlatmasına yardımcı olabilecek bazı oldukça kullanışlı becerilere sahiptir. Id için en iyi becerilerden bazılarına ve ne yaptıklarına bir bakalım:

Yetenek

Tanım

Notlar

  • Reginleiv Tekrar Suçlama


İleriye doğru bir mermi ateşler.

Menzilli bir mermiyle hızla hasar verir. Versalis Guage'ı biraz dolduracaktır.

  • Sınırsız


Önden bir şok dalgası saldırısı başlatır.

Oyuncuların düşmana yaklaşamadığı durumlarda uzaktan hasar vermek için iyidir. Versalis Guage'ı biraz dolduracaktır.

  • Arcadia


Id'in önündeki konik bir bölge içindeki düşmanlara Yavaşlatma uygular.

Oyuncuların düşmanı yavaşlatmasına olanak tanır, bu da onların kombolar yoluyla daha fazla hasar vermelerine olanak tanır. Bu özellikle Overdrive'da bir düşmanı yavaşlatmak ve onları kırmak amacıyla barlarına daha fazla hasar vermek için kullanışlıdır.

  • Ragnarok Formu


Ejderha Biçimine anında girmek için Ejderha Gücünü serbest bırakır.

Bu, Id'in Versalis Guage'ı kombolarla doldurmaya gerek kalmadan daha fazla hasar için anında Ejderha Biçimine girmesine olanak tanır. Ayrıca Tanrı'nın gücündeyken bunu etkinleştirmenin Versalis Guage'ı tamamen dolduracağını da unutmamak önemlidir.

Reginleiv Recidiv ve Unbound, oyuncuların patronlara saldırmasına veya dövüş sırasında dış tehditleri hızla ortadan kaldırmasına olanak tanıyan sağlam menzilli saldırılardır. Gerçek ekmek ve tereyağı becerileri Ragnarok Formu ve Arcadia biçiminde gelir. Oyuncular Ragnarok Formunu kullanarak diledikleri zaman Dragonform'u tetikleyebilecekler (ve hatta bu mod sırasında yapılırsa Tanrı Kudreti'ni genişletebilecekler). Arcadia, düşmanları yavaşlatmak için harikadır; bu, takım arkadaşlarına işbirliği içinde oynarken yardımcı olur ve aynı zamanda oyuncuların, Kana Susamışlık durumlarına girmeden önce canavarlara ve patronlara ekstra hasar vermelerine olanak tanır.


Oyuncular ayrıca Godmight sırasında Id'in kombosunun bitiş animasyonu sırasında Ragnarok Modunu etkinleştirerek göstergeyi tamamen doldurabilir ve mod gerçekten sona ermeden önce ek bir kombo alabilirler.


En İyi Kimlik Takımı KompozisyonlarıId, sert saldırıları ve komboları sayesinde herhangi bir parti yapısında birincil DPS olarak kolaylıkla öne çıkabilir. Oyuncular, oynanabilir bir karakter olarak Id'in kilidini açtıklarında zaten epeyce Mürettebat Kartı toplamış olmalılar , bu nedenle yakın dövüş odaklı DPS etrafında bir parti oluştururken seçebilecekleri bir dizi kilidi açılmış karaktere sahip olmalılar. Aşağıdaki öneriler sadece Id ile işe yarayan önerilerdir, ancak Granblue Fantasy: Relink'te katı parti kompozisyonlarının bir zorunluluk olmadığını unutmamak önemlidir. Her ne kadar bazı parti kompozisyonları genel olarak "daha güçlü" olabilse de, her karaktere verilen beceri dizisi sayesinde hemen hemen her karakter kombinasyonu, oyun boyunca bulunan patronlara karşı işe yarayabilir. Bununla birlikte, Id'in oyun tarzıyla iyi uyum sağlayan iyi bir parti kombinasyonu.


Karakter

Tanım

Cagliostro

Cagliostro, Granblue Fantasy: Relink'teki en iyi debuff karakterlerinden biri olarak duruyor. Düşmanın Savunmasını kalıcı olarak %30 oranında düşük tutma yeteneği (en iyi kişisel Mührüne erişim verildiğinde), Id'in zaman içinde çok daha yüksek hasar sayıları biriktirmesine olanak tanır. Cagliostro'nun saldırılarının çoğunu gerçekleştirmeye yakın olması gerekmesine rağmen, zayıflatıcı yüklü saldırısı Collapse menzillidir ve patronları güvenli bir yerden dürtmesine olanak tanır. Aynı zamanda en ufak bir anda iyileşme ve düşmüş müttefikleri yeniden canlandırma yeteneğine de sahip, bu da onu ideal bir destek haline getiriyor.

EUGENE

Eugen, menzilde ilave DPS sunabilir ve Id'in ön cephedeki DPS'ye odaklanmasını sağlarken uzaktan kendi hasar desteğini sunabilir. Eugen, daha yüksek seviyelerde oldukça fazla hasar üretme kapasitesine sahiptir ancak Keskin Nişancı Modunu kurmak için patrondan/canavardan uzak olması gerekir. Canavarın odağını korumak, Eugen'in hasarı daha kolay dışarı pompalamasına olanak tanır. Eugen ayrıca, anında iyileştirme sunarak veya düşmanları sersemletmek için Felç Edici bir mermi kullanarak da yardımcı olabilir. Hatta patronların güçlendirmelerini bile ortadan kaldırabiliyor.

Büyükanne/Djeeta

Kaptan oyundaki en iyi desteklerden biridir ve aynı zamanda doğru belirtilmesi durumunda hasar verme yeteneğine de sahiptir. Sayısız güçlendirme, zayıflatma ve yavaşlatma becerisiyle Gran / Djeeta, Id'e hasarını etkili bir şekilde en üst düzeye çıkarmak için ihtiyaç duyduğu desteği verebilir. Hem yakın dövüş hem de uzaktan hareket edebilme yetenekleri, onları çeşitli takım kompozisyonlarında mükemmel ve tamamen uyarlanabilir bir takım arkadaşı haline getiriyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page