top of page

Ghost of Tsushima 2'de Aşk Vakası

Hem karakter gelişimi hem de zaten sahip olduğu arkadaşlık açısından Jin'in Ghost of Tsushima 2'de aşkı bulacağına dair güçlü bir kanıt var.  • Jin Sakai, Ghost of Tsushima 2'de aşkı bulabilir ve devam filmine duygusal derinlik ve karakter gelişimi katabilir.

  • Yuna ile olan güçlü bağı, daha derin bir ilişki için sağlam bir temel oluşturan potansiyel bir romantizme işaret ediyor.

  • Sucker Punch, Jin'in yolculuğunu ve oyunun anlatımını geliştiren bu romantik hikayeyi keşfetme şansını kaçırmamalı.


Ghost of Tsushima 2020'nin en büyük oyunlarından biriydi, bu nedenle ufukta bir devam oyunu çıkması ihtimali neredeyse hiç sürpriz değil. Ghost of Tsushima'nın hikayesi sona erdikten sonra Ghost of Tsushima 2 , hem anlatımı hem de Jin Sakai'nin karakteri açısından büyük bir potansiyele sahip. Aslında Sucker Punch, Ghost of Tsushima'nın kahramanıyla radikal bir hamle yapmakla ilgilenseydi , Jin Sakai'yi romantik bir ilişkiye sürükleyebilirdi.


Karakterlerin, özellikle de başkarakterlerin aşık olmasının pek çok faydası vardır; çünkü bu, başka türlü ortaya çıkmayacak karakter gelişimi ve anlatım fırsatları yaratabilir. Bu nedenle Ghost of Tsushima'dan Jin Sakai'nin Ghost of Tsushima 2'de aşkı bulması için güçlü bir durum var . İlk oyun öncelikli olarak Jin'in iç çatışmasına ve kendini keşfetme yolculuğuna odaklanmış olsa da, özellikle Ghost of Tsushima'da yakınlaştığı belirli bir karakterle olan aşk ilişkisi, karakterinin bir devam filminde daha da geliştirilmesine olanak tanıyacaktı . .


Jin Neden Ghost of Tsushima 2'de Aşkı Bulmalı?Aşk İlgisi Jin'in Karakterini Daha da Geliştirir


Romantizm kişinin güvensizliklerinden, zayıflıklarından ve kırılganlıklarından beslenme eğiliminde olduğundan, aşk ilgileri genellikle hikayelerde karakterleri başlangıçta olabileceklerinin ötesinde geliştirmek için kullanılır. Ghost of Tsushima 2'de aşkı bulacak olsaydı aynı şey Jin Sakai için de yapılabilirdi . İlk oyun, Jin'in bir Samuray olarak yetiştirilmesiyle oluşan iç çatışması etrafında yoğunlaşırken, bir aşk ilgisi, devamında karakterine ve sonuç olarak anlatıya katmanlar ekleyerek duygusal gelişimini daha da ileriye taşıyacak.


Jin ve Yuna'nın Arkadaşlığı Zaten Romantizm İçin Hazır


Jin'in neden Ghost of Tsushima 2'de romantizm bulması gerektiğine dair en iyi argümanlardan biri, Ghost of Tsushima'nın en iyi karakterlerinden biri olan Yuna ile kurduğu dostlukta zaten mevcut . İlişkilerinin romantik olup olmadığı oldukça bölücü bir konu olduğu kanıtlandı, ancak bu sadece durumun ne kadar belirsiz olduğunu gösteriyor. Arkadaşlıklar genellikle romantik ilişkiler için güçlü temeller olarak görüldüğünden, Jin ve Yuna'nın arkadaşlığı, eğer mevcut ilişkileri sadece arkadaşlığın ötesinde gelişirse muhtemelen aşklarına iyi hizmet edecektir.


Ghost of Tsushima boyunca Jin ve Yuna , öncelikle karşılıklı ilgi ve saygıya dayanan çok güçlü bir bağ kurdular . Ancak aynı zamanda çok samimi anlar da paylaştılar; oyunun sonuna doğru aralarındaki romantik bağı ortaya çıkaran bir sahne vardı. Oyunun bu noktasına kadar belki sadece Jin ve Yuna'nın eninde sonunda birbirlerine aşık olacağı varsayılmıştı, ancak etrafındaki tartışmayı büyük ölçüde bu sahne başlattı.


Arkadaşlıklar genellikle romantik ilişkiler için güçlü temeller olarak görüldüğünden, Jin ve Yuna'nın arkadaşlığı, eğer mevcut ilişkileri sadece arkadaşlığın ötesinde gelişirse muhtemelen aşklarına iyi hizmet edecektir.

"Ebedi Mavi Gökyüzü" görevi sırasındaki sahnede Yuna, Jin'e şöyle diyor: "Sana bir şey söylemem gerekiyor...Birlikte olmamızı istiyorum. Hadi gidelim." Jin'in bir miktar direnişinden sonra, Khotun Khan'ı yenme konusundaki kararlılığını ifade ederken , Jin ayrıca "sessiz bir yere yelken açabileceklerini" savunuyor. Jin bir kez daha reddeder ve Yuna'yı teslim olmaya yönlendirir, ancak daha sonra ona Han'la savaştıktan sonra birlikte olacaklarına söz verir. Bu sahnedeki ruh hali, müzik ve duygu, aralarında filizlenen bir romantizme işaret ediyor gibi görünüyor, ancak bu yoruma bırakılmıştır. Yine de Jin ve Yuna, Sucker Punch'ın bu rotayı seçmesi durumunda Ghost of Tsushima 2'de bir aşk yaşamaya hazırlar .


Ghost of Tsushima , 2020 yılında oyun camiasını selamladığından beri Jin'in aşık olup olmayacağı tartışılıyordu. Yine de Ghost of Tsushima 2, Jin'in romantizmi bulması için uygun bir zaman olacaktır çünkü ilk kişisel yolculuğu büyük ölçüde ilk oyunda sona ermiştir.


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page