top of page

Genshin Impact: Natlan'ın Savaş Archon'u Neden Oyunun Kurallarını Değiştirebilir?

Genshin Impact'te yaklaşmakta olan Natlan bölgesi, volkanik faaliyetleriyle ve aynı zamanda halkının Savaş Archon'una nasıl taptığıyla da öne çıkıyor.  • Genshin Impact'in Archon'ları, Teyvat'ın bilgisine derinlik ve entrika katan, benzersiz büyülere sahip yönetici tanrılar gibidir.

  • Oyuncular Archon'ları gacha mekaniği aracılığıyla işe alabilirler; Natlan'ın Savaş Archon'u henüz tanıtılmamış olup kaos vaat etmektedir.

  • Savaşı temsil eden Pyro Archon, duygusal hikayelere ve beklenmedik gelişmelere yol açarak oyuncuların beklentilerini zorlayabilir.


Fantezi oyunlarından beklendiği gibi, Genshin Impact'in Teyvat'ı, dünyasının canlı ve benzersiz hissetmesine yardımcı olan kendine özgü kurallar dizisine uyuyor ve en çok oyunun Archons konseptiyle parlıyor. Bu Arhontlar, Teyvat'ın neredeyse yönetici tanrıları olarak hizmet ediyor, Gnosis olarak bilinen özel bir büyüyü bileyebiliyorlar ve bu nedenle, Genshin Impact dünyasında şu anda görülmemiş bir "konum" olan yüzen adaya Celestia'yı ev olarak adlandırdıkları söyleniyor.


HoYoVerse'in hit oyununun ilmi, 2000 yıl önce yedi Archon tahtının bulunduğunu ve oyuncuların yedi tanesinden beşiyle tanıştığını ve hatta onları Genshin Impact'in gacha mekaniği aracılığıyla işe alabileceğini söylüyor . Ancak Archon hayranlarının henüz tanışmadığı bir kişi var: The Seven'ın şimdiye kadarki en ilginç üyesi olma şansına sahip olan Natlan'dan Archon of War.


War Archon'un Genshin Impact'in Lore'undaki Yeri Kaos İçin AğlıyorOyuncular en sevdikleri karakterlere para biriktirmek için Genshin Impact'in Primogem para birimini toplarken , büyük olasılıkla ya dünyayı keşfediyorlar ya da oyuncu kadrosu, konumlar ve dünyayla birlikte gelen bilgileri okuyorlar. Archon'un irfan içindeki payı, tanrı statüleri sayesinde, söylemeye gerek yok, oldukça önemlidir. Her bölge için Archon görevleri, sonuç olarak her büyük güncellemenin en çok beklenen özelliklerinden bazılarıdır.


Ancak Pyro Archon, kadronun geri kalanıyla karşılaştırıldığında hepsinin temsil ettiği söylenen değerler nedeniyle öne çıkıyor. Genshin tanrılarının, gözettikleri ulusun yanı sıra somutlaştırmayı amaçladıkları ilahi bir idealleri vardır. Archon'un ilahi ideallerinin tümü aşağıdaki gibidir:


  • Venti/Barbados, Özgürlüğün Anem Archon'u

  • Zhongli/Morax, Sözleşmelerin Geo Archon'u

  • Ei/Beelzebul, Sonsuzluğun Elektro Archon'u

  • Nahdia/Duer, Bilgeliğin Dendro Archon'u

  • Focalors (Furina'nın bir parçası), Adaletin Hidro Archon'u

  • Murata, Savaşın Pyro Başkonu


Pyro Archon Neden Genshin Etkisinde Her Şeyi Sarsacak?


Yukarıdaki liste, Genshin Impact'in tanrılarının temsil ettiği tüm erdemler arasında, tarafsız ve hatta umutlu kavramların karşısında ağrılı bir başparmak gibi öne çıkan birinin, Savaş odaklı "Murata" olduğunu çok açık bir şekilde ortaya koyuyor. Murada'nın veya Natlan oyuna genel olarak ulaştığında onu temsil etmeyi amaçlayan karakterin şaşırtıcı bir hikayeye yol açacağı biraz klişe gibi görünse de, Archon Quests with Furina'da halihazırda çok büyük değişiklikler oldu.


Furina'nın Focalors'la ilgili bağlantısı ve hikayesi şaşırtıcı ve tanık olması acı vericiydi; çünkü Hydro Archon'un insan yarısı, tanrının Hydro ve Fontaine üzerindeki yönetim yetkilerini haklı bir şekilde ejderhaya geri verme planını hayata geçirmek için yüzyıllar boyunca bir tuzak görevi görecek şekilde yapıldı. Neuvillette. Furina'nın hikayesi yürek parçalayıcı , sürprizlerle ve daha derin gerçeklerle dolu, bu da Genshin Impact'in istemiyorsa riske girmemesi gerektiğini açıkça ortaya koyuyor . Oyuncuları şaşırtmak için yer açmayı hak eden bir tanrı varsa o da savaş tanrısıdır.


Her Genshin Impact Archon Quest'in, oyuncuların bu güçlü hükümdarlar kavramı hakkında ne anladığını test etmesine gerek olmasa da , savaşın daha acımasız doğası kıyaslandığında küçümsenirken adalet erdeminin bu kadar dramatik bir şekilde tasvir edilmesi oldukça garip olurdu. . Murata'nın hikayesinin, Focalors'ın hikayesi kadar olmasa da, oyuncuların duygularına daha fazla ağırlık verme potansiyeli var ve oyuncuların Natlan'ın nasıl biri olduğunu görmek için bu kadar bekledikten sonra umdukları şey de bu olabilir.


16 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page