top of page

Game of Thrones'un Yıldızı Peter Dinklage, Wicked Filminin Ana Karakteri Olarak Açıklandı

Peter Dinklage, Wicked'ın uzun metrajlı film uyarlamasının yıldızlarla dolu kadrosuna katılıyor.

Game of Thrones mezunu Peter Dinklage, Wicked'ın beyazperde uyarlamasının kadrosuna Keçi Dillamond'u seslendirerek katıldı . Çarşamba günü Las Vegas'ta düzenlenen CinemaCon'da Universal Studios, sevilen Broadway müzikalindeki karaktere Dinklage'ın ses vereceğini açıkladı.

CBR'nin katıldığı CinemaCon'da bu açıklama, Universal'in sunumunu bu Şükran Günü'nde gösterime girmesi planlanan Wicked'ın özel bir ön izlemesiyle tamamlamasıyla geldi. Gösterilen görüntüler gizli kalırken, izleyicinin iştahını kabartacak kışkırtıcı bir teaser yayınlandı. Jon M. Chu'nun yönettiği ve iki bölüm halinde üretilen Wicked'ın ikinci bölümünün 2025'in yıl sonu tatilinde vizyona girmesi planlanıyor ve bu da Universal Studios'un yıldızlarla dolu filmlerden yüksek beklentileri olduğunu gösteriyor. Cynthia Erivo'nun yanlış anlaşılan Elphaba'yı ve Ariana Grande'nin ayrıcalıklı Glinda'yı canlandırdığı film, Batı'nın Kötü Cadısı ile Güney'in İyi Cadısı'nın kökenlerini araştırıyor. Olağanüstü maceraları, Oz'un dokusunu tehdit eden, başgösteren karanlığın arka planında ortaya çıkıyor. Bu sinematik uyarlamada, Dinklage tarafından canlandırılan Dr. Dillamond çok önemli bir figür olarak hizmet ediyor: Shiz Üniversitesi'nde bilge bir tarih profesörü ve Elphaba'yı yaklaşmakta olan tehlike konusunda önceden uyaran konuşan bir keçi.

Filmin senaryosunu Winnie Holzman yazdı ve yardımcı rollerde Michelle Yeoh, Jeff Goldblum, Jonathan Bailey, Ethan Slater, Bowen Yang, Bronwyn James ve Keala Settle gibi yetenekli bir oyuncu kadrosu yer aldı. Holzman, Broadway'deki çalışmalarıyla, özellikle de sahne müzikali Wicked'in ortak yazarlığıyla ün kazandı. ABC televizyon dizisi My So-Called Life'ı yaratmasıyla tanındı ve bu dizi ona 1995'te senaryo yazımı Emmy Ödülü'ne aday gösterildi.

Peter Dinklage'ın Bir Sonraki Büyük Rolü Açıklandı

Game of Thrones'taki ikonik Tyrion Lannister rolüyle tanınan Dinklage, Dr. Dillamond karakterine hayat verme yeteneğini kullanarak zaten yıldızlarla dolu kadroya derinlik katıyor. Dinklage son yıllarda bir dizi büyüleyici performans sergiledi. Panem'in önceki evrenine adım atan Dinklage, Açlık Oyunları: Songbirds ve Yılanların Şarkısı'nda saygın Casca Highbottom'ı canlandırdı. Aktör , Transformers: Canavarların Yükselişi'nde tehditkar Terrorcon Scourge'a ses verdi . Karanlık gerilim filmi I Care'de a Lot'ta Dinklage, Rosamund Pike'ın karakterinin karşısındaki Roman Lunyov rolünü canlandırdı.

Wicked'ın ilk bölümü 27 Kasım'da, ikinci bölümü ise 26 Kasım 2025'te vizyona girecek.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page