top of page

Güncelleme 1.6'da Stardew Valley'in Yeni Çiftlik Türü

Stardew Valley'in 1.6 güncellemesiyle gelen yeni çiftlik türü henüz açıklanmadı ancak ne olabileceği konusunda hala spekülasyon yapmak mümkün.Stardew Valley'in yaklaşan 1.6 güncellemesi, duyurulduğu günden bu yana hayranlarını avucunun içinde tutuyor; üç yeni festivalin, yeni öğelerin, yeni diyalogların ve daha fazlasının gelişini endişeyle bekliyorlar. Eklenen yeni festivaller arasında, ConcernedApe'in 2023 Yılbaşı Gecesi'nde X'te (eski adıyla Twitter) tanıtımını yaptığı bir Yeni Yıl festivali de yer alıyor.


Yeni Yıl festivali Stardew Valley hayranları için kesinlikle iyi bir haber olsa da, oyunun 1.6 güncellemesinde gelen bir diğer önemli yenilik de yeni bir çiftlik türü. ConcernedApe yeni çiftlik türünün ne olacağını henüz açıklamadığı için bu konu çoğunlukla spekülasyona bırakıldı. Bununla birlikte, Stardew Valley'in şu anda sahip olduğu çiftliklere ve büyüleyici çiftlik simülasyonu deneyimini daha da iyi hale getirmek için ne tür bir çiftlikten yararlanabileceğine bağlı olarak hangi yeni çiftlik haritasının ekleneceğini tahmin etmek mümkün .


1.6 Güncellemesinde Stardew Valley'e Gelecek Yeni Çiftlik Türünü Tahmin EtmekŞu anda Stardew Valley'deki Her Çiftlik Türü


Şu anda Stardew Valley'de oyuncuların seçebileceği yedi farklı çiftlik türü var ve bunların her biri, çiftlikte düzenli olarak ortaya çıkan şeyler ve oyuncuların sahip olacağı ders dışı fırsatlar açısından benzersiz avantajlar sunuyor. Her çiftliğin ek avantajlarının yanı sıra, oyuncular aynı zamanda farklı bir görünüm ve düzenin keyfini çıkarabilirler.


Standart Çiftlik, mahsul yetiştirmek ve hayvan yetiştirmek için en iyi çiftliktir ve ilk olarak Stardew Vadisi'nde ortaya çıkan orijinal çiftliktir .

Riverland Çiftliği esas olarak sudan oluşuyor, dolayısıyla balıkçılık ve toplayıcılığa odaklanmak isteyenler için en iyi çiftlik.

Orman Çiftliği, ağaçlar ve çalılarla dolu olduğundan düzenli olarak odun ve böğürtlen kaynakları üreten bir çiftlik isteyenler için idealdir.

Hilltop Çiftliği'nde çok sayıda cevher düğümü ve taşın yanı sıra ortasından geçen bir nehir bulunmaktadır.

Wilderness Çiftliği savaşı vurguluyor, bu da canavarların periyodik olarak haritada ortaya çıktığı anlamına geliyor, ancak yalnızca geceleri.

Four-Corners Çiftliği , oyunculara çeşitli kaynaklar sağlayan dört ayrı "biyom" içerdiğinden, yaygın olarak en iyi çiftlik olarak kabul edilir.

Sahil Çiftliği yiyecek arama ve balık tutma için en iyi fırsatları sunar ancak deneyimli oyuncular için tasarlanmıştır.


Stardew Valley'deki her çiftlik düzeni, genel jeolojik yapısını değiştirerek oyunculara çeşitli benzersiz fırsatlar sunar. Farklı kaynaklardan farklı öğeler toplanabileceğinden, oyuncuların hem tasarım hem de kolaylık açısından kendi çıkarlarına en uygun çiftlik türünü seçmesi önemlidir. Şu anda Stardew Valley'de sunulan yedi çiftlik türünün tümü zaten çok sayıda benzersiz hizmet ve görünüm sunarken, oyunun 1.6 güncellemesinde daha da fazlasını eklemek için uygulanabilecek bir tane daha var.


1.6'da Stardew Valley'e Hangi Yeni Çiftlik Türü Eklenebilir?


Şu anda Stardew Valley'deki tüm çiftlik türleri arasında , hala mevcut olmayan belirli bir "biyom" var: bataklık. Oyunculara şu anda "Karanlık Tılsım" görevini tamamladıktan sonra Stardew Vadisi'ndeki bir bataklığa, özellikle de Cadı Bataklığı'na erişim hakkı veriliyor ; burada Void Somonu , Void Mayonez, Yayın Balığı, Yeşil Algler ve Beyaz Algler için balık avlayabilecekler . Bir bataklık çiftliğinin dahil edilmesi, bu öğelerin daha da kolay elde edilmesini sağlarken, bugüne kadarki en benzersiz çiftlik tasarımlarından biri olabilecek olanı da sunacaktır.


Bir süredir Stardew Valley topluluğu tarafından bir bataklık çiftliği talep ediliyor ve bu da oyunun 1.6 güncellemesine eklenme olasılığını artırıyor. Bununla birlikte, yeni çiftlik tipi 1.6'nın ne ekleyeceği henüz bilinmiyor, çünkü henüz çok fazla şey açıklanmadı. Hayranların ConcernedApe'ten çok yakında daha fazla bilgi duyması muhtemel, özellikle de güncellemenin bu yıl içinde yayınlanması planlanıyor.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page