top of page

Fortnite: Bölüm 5 Sezon 1 Haftalık Görevler

Oyuncuların Bölüm 5 Sezon 1'deki tüm haftalık görevleri nasıl tamamlayabilecekleri aşağıda açıklanmıştır.Fortnite Bölüm 5 Sezon 1'de oyuncuların oyundan keyif alırken tamamlamaları gereken tonlarca görev var. Kilometre Taşı Görevleri bir süre önce değiştirildi ancak bu sefer normal formatlarına geri döndüler. Günlük Görevler kaldırıldı ve yerine Eşleşme Görevleri getirildi. Bu arada Haftalık Görevler her zaman aynıydı ve mükemmel çalışıyorlardı.


Bu kılavuz, bu Fortnite sezonu boyunca yayınlanan tüm Haftalık Görevler hakkında bilgi içerir . Bölüm 5 Sezon 1, 8 Mart'ta sona eriyor, dolayısıyla oyuncuların o zamana kadar mümkün olduğu kadar çok görevi tamamlaması gerekiyor.


Ashely Claudino tarafından 27 Şubat 2024'te güncellendi: Bugün itibarıyla tüm Bölüm 5 Sezon 1 Haftalık Görevleri resmi olarak yayınlandı. Bu kılavuzda oyuncuların 78 görevin tamamını nasıl tamamlayabilecekleri konusunda faydalı ipuçları bulunmaktadır. Tüm görevleri tamamlayan oyunculara toplam 1.365.000 XP verilecek; Bonus Hedefler ile ek olarak 420.000 XP kazanacaklar. Bütün bunların toplamı 22,3 sezon seviyesine denk geliyor.


13. Hafta GörevleriÜstün Zirveyi Başarıyla Aştık


Superior Summit, Hazy Hillside'ın hemen doğusundadır . Oyuncular bu görevi karlı dağın en tepesine çıkarak tamamlayabilirler. Oyuncular kayarak veya en tepedeki Başlatma Panelini kullanarak bir dağdan hızlı bir şekilde aşağı inebildikleri için, Savaş Otobüsü'nden ayrılır ayrılmaz oraya giderek bu görevi hızlı bir şekilde tamamlayabilirler - bu şekilde tırmanmak zorunda kalmazlar.


Sağlığı veya Kalkanları Yenilerken Seyahat Mesafesi (100)


Oyuncu hareket ettikçe Sağlığı veya Kalkanları yenileyecek tüm iyileştirici öğeler şunlardır:


Kalkan İksirleri

İlk yardım kitleri

FlowBerry Fizz

Toplum Madalyonları

Oyuncular, hareket ederken sağlıklarını geri kazanmak için yukarıda belirtilen ilk üç öğeyi kullanabilseler bile, oyuncuların iyileşirken özgürce hareket etmelerine olanak tanıyan tek öğenin Toplum Madalyonları olduğunu unutmamalıdır.

Sudan veya Konteynerden Balık Yakalayın veya Toplayın (10)

Oyuncular Fortnite'ta bir oltayı hedef alarak ve bir olta kullanarak balık yakalayabilirler . Ayrıca Floppers ve Shield Fish toplamak için soğutucuları da arayabilirler.


Bir Silahı Yeniden Yükledikten Sonra Düşman Oyuncuları Yedi Saniye İçinde Ortadan Kaldırın (5)


Oyuncuların silahı yeniden yükledikten hemen sonra toplam beş düşmanı ortadan kaldırması gerekecek. Bunu yapmak için yakınlarda bir rakip gördüğünüz anda silahlarınızdan birini yeniden doldurduğunuzdan emin olun . Hemen düşmezlerse, yedi saniye geçtikten sonra yeniden yüklediğinizden emin olun.

Balistik Kalkanla Düşman Oyuncuların Hasarını Engelleyin veya Onlara Hasar Verin (500)


Balistik Kalkanlara , gelen ateşi otomatik olarak engelledikleri için Fortnite'ta karşı koymak zor olabilir . Oyuncular bir düşmanla çatışmaya girerken Balistik Kalkanlarını donanımlı tutmalıdır. Kalkan hasar aldıkça oyuncular görevde ilerleme kaydetmeye başlayacak.


Maçta Topladığınız İlk Silahı Kullanarak Düşman Oyuncuları Ortadan Kaldırın (3)


Bu görevi tamamlamak için oyuncuların, maçta topladıkları ilk silahla düşmanları alt ettiğinden emin olmaları gerekiyor. İner inmez yüksek nadirliğe sahip bir silah toplarlarsa bunu yapmak daha kolay olur . Bunun gerçekleşme olasılığını artırmak için bir NPC'den silah satın almalı veya silah kasalarını aramalıdırlar.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page