top of page

Florida Joker, Rockstar Games'e GTA 6 İle İlgili Bir Mesaj Daha Yayınladı

Florida Joker, Rockstar'a benzer görünümlü bir Grand Theft Auto 6 karakteri üzerinden bir mesaj daha gönderiyor ve bu kez stüdyoyla çalışmayı teklif ediyor.

Lawrence "Florida Joker" Sullivan, yaklaşmakta olan Grand Theft Auto 6 hakkında Rockstar Games'e bir kez daha mesaj gönderdi ancak yasal işlem tehdidinden vazgeçmiş gibi görünüyor. Sullivan'ın sabıka fotoğrafı, yüzündeki dövmelerin DC Comics'in Joker'iyle benzerlik göstermesi nedeniyle 2017'de viral oldu ve Rockstar'ın Aralık ayında uzun zamandır beklenen Grand Theft Auto 6'nın ilk fragmanını yayınlamasından kısa bir süre sonra Sullivan yeni bir şöhrete kavuşacaktı . Bu fragmanda benzer dövmeli bir suçlunun mahkemeye çıkarılışının kısa bir görüntüsü vardı ve Sullivan hemen Rockstar'ı görünüşünü çalmakla suçladı.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Lawrence Sullivan, sosyal medyada Rockstar'ın Grand Theft Auto 6'daki bariz parodisi için kendisine ödeme yapmasını talep eden çok sayıda video yayınladı ve bu sırada Red Dead Redemption 2 oyuncusu Roger Clark gibi insanlardan çok sayıda yorum ve alay konusu oldu . Aylar geçtikçe Sullivan, kötü şöhretinin dikkatleri oyuna çektiğini iddia ederek taleplerindeki para miktarını artırdı ve Rockstar'ın kendisiyle zamanında temasa geçmemesi halinde dava açılacağı tehdidinde bulundu.

Lawrence "Florida Joker" Sullivan, bu haftanın başlarında Rockstar Games'e TikTok üzerinden bir mesaj daha yayınladı ancak bu sefer artık geliştiriciyi Grand Theft Auto 6 nedeniyle dava etmekle tehdit etmiyor . Bunun yerine, temel aldığı iddia edilen GTA 6 karakterini seslendirmek için önceki teklifini tekrarladı ve bunun için yaklaşık 50.000 dolar veya 100.000 dolar ödenmesini istiyor. Ayrıca, GTA 6 2025'te piyasaya sürüldüğünde, Comic-Con gibi toplantılarda buluşma ve selamlama ve imza imzalama gibi tanıtım çalışmaları yapmayı da teklif etti .


Florida Joker Artık GTA 6'da Rockstar'la Çalışmak İstiyor

Sullivan'ın kendisi de bunun farkında gibi görünüyor; kendisi de daha önce Rockstar'a dava açma tehdidinden vazgeçerek modellendiğini iddia ettiği Grand Theft Auto 6 karakterini seslendirmeyi ve oyunun lansman sırasında tanıtımına yardımcı olmayı teklif ediyor. Rockstar'ın bu yeni mesaja yanıt verip vermeyeceği belli değil ancak Florida Joker ve Grand Theft Auto 6'nın hikayesi neredeyse GTA oyunlarında yaşananlar kadar vahşi ve sıradışıydı .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page