top of page

Final Fantasy 7 Yeniden Doğuş İncelemesi

Final Fantasy 7 Rebirth, oyuncuları onlarca saat meşgul edecek unutulmaz karakter kadrosuyla destansı ölçekte bir maceradır.Square Enix, orijinal Final Fantasy 7'ye yeni bir kat boya vererek ve onu bir gün bekleterek bu durumdan kurtulabilirdi , ancak vizyonu çoğu video oyununun yeniden yapımından çok daha büyük ve daha cesur. Orijinal macerayı büyük ölçüde genişletmeye karar veren Square Enix, Final Fantasy 7 yeniden yapım projesini, Midgar hikayesini yeniden anlatan ve iyi bir önlem olarak bazı riskli olay örgüsüne yer veren 2020'nin Final Fantasy 7 Remake'inden başlayarak üç farklı oyuna böldü. Final Fantasy 7 yeniden yapım projesindeki ikinci oyun , selefinin en iyi ve en kötü özelliklerini koruyan ve aynı zamanda her şeyi bir sonraki seviyeye taşıyan Final Fantasy 7 Rebirth'tir .


Final Fantasy 7 Remake bazen acı verici derecede doğrusal olsa da , Final Fantasy 7 Rebirth, oyuncuların orijinal oyunun dünya haritasının yerini alan devasa açık bölgeleri keşfetmesine olanak tanıyor. Oyuncular, bir kasabadan diğerine seyahat ederken çıplak, açık bir çorak arazide yürümek yerine, savaşılacak düşmanlarla, bulunacak hazinelerle ve tamamlanacak yan faaliyetlerle dolu, titizlikle ayrıntılandırılmış dünyalarda serbest bırakılır. Oyuncular , Cloud Strife'lı güvenilir Chocobo'larının ve ekibini oluşturan unutulmaz yoldaşların sırtında FF7 Rebirth'ün nefes kesen dünyalarını keşfederken saatler uçup gidiyor .


Önceki Final Fantasy 7 oyunlarından daha etkili olan Final Fantasy 7 Rebirth, oyunculara harika arkadaşlardan oluşan bir grupla büyük bir maceraya atılıyormuş gibi hissettirme konusunda muazzam bir iş çıkarıyor. Herhangi bir zamanda yalnızca üç karakter aktif savaş partisinin parçası olabilirken, dünyayı keşfederken ve hatta kavgalarda herkes her zaman görünür durumdadır. Oyuncuların gruplarında Cloud, Tifa ve Aerith olabilir ancak Barret, Yuffie, Red XIII ve Cait Sith, savaşın sonucunda gerçek anlamda bir faktör olmasalar bile düşmanlara ateş ederek çevrede tespit edilebilir.Final Fantasy 7 Rebirth, oyuncuların her bir parti üyesine yatırım yapmasını sağlıyor. Cloud Strife, maceranın çoğunda oynanabilir birincil kahraman olsa da, oyuncuların hikayenin çeşitli noktalarında diğer parti üyeleri üzerinde doğrudan kontrol sahibi olmasıyla herkes kendi zamanını ön plana çıkarıyor. Bu bölümler FF7 Rebirth'in yoldaşlarının geçmiş hikayelerini genişletiyor ve aynı zamanda onların özel yeteneklerine göre tasarlanmış benzersiz oyun mekaniklerini tanıtıyor.


Final Fantasy 7 Rebirth, Remake'teki gösterişli dövüşü koruyor . Oyun tamamen hack-and-slash olarak oynanabilir, oyuncular ATB çubukları doldukça karakterler arasında öfkeyle geçiş yaparak komutlar verebilirler, ancak daha derin bir mücadele isteyenler zorluğu arttırabilir ve oyuna daha stratejik bir yaklaşım getirebilirler. Düşmanın zayıflıklarından yararlanarak ve farklı yapılar deneyerek savaşlar. Oyuncular oyunun karakterleri arasındaki ilişkileri geliştirdikçe, oyuncuların dövüşlerde daha da fazla seçenek sunan vahşi çift takım saldırılarını gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Sinerji Yeteneklerinin kilidi açılır .


Oyuncular Final Fantasy 7 Rebirth'ün oyuncu kadrosuna aşık olacak .


Oyuncular, oyunun uzun ana hikâyesini keşfedip savaşırken, Final Fantasy 7 Rebirth'ün oyuncu kadrosuna aşık olacaklar. Tüm seslendirme sanatçıları, diyaloglar bazen hantal veya aptalca olsa bile, bu ikonik karakterleri hayata geçirmek için inanılmaz bir iş çıkarıyor. Bununla birlikte, oynanabilir bir parti üyesini içeren ve son derece bölücü olacak bir seslendirme seçeneği var. Spoiler vermeden ayrıntı veremeyiz, ancak bu, oyunun en havalı karakterlerinden birini dinlemeyi sinir bozucu hale getiriyor ve kesin bir yanlış adım.Final Fantasy 7 Rebirth, kaynak materyalde birçok değişiklik yapıyor . Bazıları takdir edilecektir, ancak diğerleri oyunun genel kalitesine zarar verecektir. Örneğin, Final Fantasy 7 Rebirth, Remake'teki bir hatayı,kendisini gerektirmeyen belirli bölümleri genişleterek tekrarlıyor; orijinalinde 10 ila 15 dakika süren bölümler artık saatler alıyor. Buna rağmen, Yeniden Doğuş'un temposu ilk yarıda çok iyi gidiyor, ancak sonra işler sıkıcı olmaya başlıyor, son bölümler sıkıcı ve yorucu bir egzersize dönüşüyor. Bazı bölümler, oyuncuları hikayenin daha ilginç kısımlarına ulaşmaktan sinir bozucu bir şekilde alıkoyan, zaman kaybettiren saçmalıklarla doludur.


Oyunun son zindanlarından biri özellikle sıkıcıdır; önemli olay örgüsü atımları arasındaki süreyi uzatan ve etkilerini azaltan tekrarlayan, uzun dövüşlerle doludur. Bir miktar kısıtlama uzun bir yol kat edebilirdi ve bunun eksikliği, Final Fantasy 7 Rebirth'ün tam potansiyeline ulaşmasını engelleyen şey . Şu anki haliyle, Final Fantasy 7 Rebirth her şeyi orijinal oyundaki uzunluğunun 10 katına kadar uzatarak oyunun en önemli anını kaçırmasına neden oluyor. Bu talihsiz bir durum ama jenerikler gelene kadar pek çok hayran hikayeden hayal kırıklığına uğrayacak.


Final Fantasy 7 Rebirth'ün ana hikayesini tamamlamak yaklaşık 45 saatimizi aldı , ancak bu, oyunun tamamının sunabileceği şeyin ancak yüzeyini çiziyor. Final Fantasy 7 Rebirth'in Platinum kupasını elde etmek, oyun yan görevler ve açık dünya etkinlikleriyle dolu olduğundan muhtemelen bunun iki katını alacaktır . Yan görevlerin bazıları sıkıcı ve açık dünya görevleri eskiyebiliyor ancak Final Fantasy 7 Rebirth'ün sunduğu her şeyi gerçekten derinlemesine incelemek isteyenler için de pek çok değerli içerik mevcut.Final Fantasy 7 Rebirth'ün takas kartı mini oyunu Queen's Blood özellikle ilgi çekicidir . Queen's Blood çoğunlukla göz ardı edilebilir olsa da, yeni kartlar edinmek ve mümkün olan en iyi desteleri bir araya getirmek oldukça eğlencelidir. Yeni bir şehre ulaşmanın en heyecan verici yanlarından biri yeni Queen's Blood rakipleri bulmaktır; bu, oyunculara daha da stratejik seçenekler sunacak kazanılacak yeni kartların olduğu anlamına gelir. Queen's Blood oynayarak saatler kaybetmek kolaydır ancak FF7 Rebirth'te zaman öldürmenin tek eğlenceli yolu bu değildir .


Final Fantasy 7 Rebirth'te ayrıca eğlenceli ve zorlu ritim mini oyunları da bulunuyor. Klasik Final Fantasy 7 şarkıları piyanoda çalınabiliyor ve orijinaldeki Shinra Parade mini oyunu, çok daha tolere edilebilir, düğmeye basılan bir mini oyuna dönüştürüldü. Costa del Sol, kendine ait eğlenceli mini oyunlar içerecek şekilde genişletildi ve ayrıca Gold Saucer'ın çeşitli seçenekleri de mevcut. Gold Saucer hakkında çok fazla söylenti olmasına rağmen dürüst olmak gerekirse en iyi mini oyunlar Costa del Sol'da bulunuyor.


Final Fantasy 7 Rebirth'teki içeriğin çokluğu, bunun gibi büyük oyunlarda yaygın olan potansiyel teknik sorunlar konusunda bazı endişelere neden olabilir, ancak oyun pırıl pırıl parlıyor. Küçük doku açılma sorunları var, ancak bunun dışında Final Fantasy 7 Rebirth , ara sahnelerden oynanışa kesintisiz geçişlerle muhteşem. Oyunda geçirdiğimiz süre boyunca yalnızca bir ciddi teknik sorunla karşılaştık, ancak bu, bahsetmeyi gerektirecek kadar sinir bozucuydu. Aynı anda iki düşmana karşı yapılan uzun, özellikle zorlu boss mücadelesinin sonunda, düşmanlardan biri yenilginin ardından sihirli bir şekilde kendini yeniden canlandırdı ve bu durumda öldürülmesi ve hatta hedef alınması imkansız hale geldi. Final Fantasy 7 Rebirth savaşlarının ne kadar uzun sürebileceği göz önüne alındığında, bunun gibi şeyler özellikle sorunludur ve umarız bu, çok fazla oyuncu için çirkin yüzünü gösteren bir sorun değildir.Son bölümlerindeki hız sorunlarına rağmen Final Fantasy 7 Rebirth , Final Fantasy 7 Remake'ten hala daha büyük ve daha iyi . Üçüncü oyun, bu yeniden yapım projelerindeki harika şeyleri şu ana kadar koruyabilir ve fazlalığı biraz azaltabilirse elimizde muhteşem bir üçleme olacak.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page