top of page

Final Fantasy 7 Rebirth'te Çok Fazla Mini Oyun Var

Rebirth'ün açık dünyası özenle hazırlanmış ve etkileyici, ancak aynı zamanda çok fazla dikkat dağıtıcı unsur da içeriyor.Final Fantasy 7 Rebirth yapılacak şeylerle dolu. Büyük kasabaları ve farklı biyomları içeren dörtlü seçilmiş bölgelere bölünmüş açık dünyası söz konusu olduğunda, dizginlenmeyi başarıyor. Her yan görevin anlatısal bir anlamı vardır; Chadley'nin size verdiği tuhaf işler ise kısa ve faydalıdır ve değerli bilgilerle dolu bilgiler sağlar. Her şeyi yapmak için Sephiroth'u yenme yolculuğumu durdurmak istedim; bu, açık dünyaların sıklıkla çöplerle doldurulduğu modern oyun ortamında ciddi bir başarıdır.


Rebirth'ün aşırıya kaçtığı yer mini oyunlarıdır. Orijinal oyunu genişletme ve aynı zamanda yeniden işlenmiş hikayelere ve konumlara yeni bir amaç verme misyonunda, kart oynamaktan karakterlerimizin PS1 dönemi sprite'larını ayrıntılı bir savaş alanına yerleştirmeye kadar her şeyi yapmanızı sağlayan birçok mini oyunu tercih etti. Karşılaştığım her yerleşim yerinin köşesine tıkıştırılmış isteğe bağlı bir yan aktivite var; burada harika ödüller için yüksek puanları kovalayabilirsiniz, zaten beklediğimden daha uzun bir yolculukta birkaç saat daha harcarsınız.


Grubumuzun birkaç mayo satın almak için sahil beldesine yayılmış yeterli sayıda mini oyunu tamamlaması gereken Costa Del Sol'da uzun bir görev gibi bunların çoğu da isteğe bağlı değil. Bu sadece iş yapmanın berbat bir yolu değil, aynı zamanda çekim galerilerini tamamlamak ve kaktüarların fotoğraflarını çekmek için kendinizi sürekli şehrin dört bir yanına yaymak zorunda kalmak, çok geçmeden yaşlanıyor ve ben de bu işe devam etmek istedim.


Beni yanlış anlamayın, tüm bu mini oyunları ve isteğe bağlı görevleri yapmaktan kaynaklanan karakterler arasındaki diyaloglara ve sevimli etkileşimlere bayıldım ve bu muhtemelen Rebirth'ün en büyük gücü, ancak oyunun ne zaman duracağını ve takdir etmenize izin vereceğinden emin değilim. bizim koşullarımıza göre yaratılmış bir dünya. Yeni bölgelere girmek genellikle sizi bir mini oyun eğitimiyle veya uygulamada ilginç olan ancak sonuçta zamanımızı boşa harcayan bir tür zorunlu dikkat dağıtıcı şeyle korkutur.


Gold Saucer'a ilk girdiğinizde, Aerith, Tifa ve Yuffie'nin ani bir dans rutinine sürüklendiği ve grubumuzun geri kalanının yalnızca kenardan izleyebildiği muhteşem bir CG ara sahnesiyle karşılaşacaksınız. Çarpıcıdır ve sekans sona erdiğinde Cloud'un eli yakalanır ve park sahibi Dio tarafından sahnenin ortasına çekilir. Dio, onu podyumda bir savaşa davet eder - bu da neredeyse piksel savaşları için bir eğitim niteliğindedir. Tema parkın tek bir köşesinde mevcuttur. Bu tempoyu öldürür; Mini oyun daha sonra anlatı bağlamında ortaya çıksa bile, isteyeceğim son şey, normalde çenemi yere vuracak bir ara sahnenin ortasında bir mini oyun bulmaya çalışarak birkaç dakika harcamak.Bir de Moogle Evleri var, bunlar hem zaman kaybı hem de değerli ödülleri benim hiç ilgilenmediğim bir yan aktivitenin arkasına kilitlemek açısından en büyük suçlular. Burada, bir grup haylaz moglet'i bir araya toplamaya çalışırken örnekli arenalarda koşuşturmanız gerekiyor. yakındaki muhafaza. Bununla birlikte, üzerinize kaymanız için bomba, sersemletici büyü ve muz atmayı severler, ancak hareket kalıpları sürüye uygun değildir. Onları yakındaki kasırgalara atıp bayıltmak gibi bir strateji geliştirdim, böylece onları alıp eve taşıyabildim. Bu mini oyunlar uzun sürmüyor, ancak Moogle Madalyalarını nadir aksesuarlardan savaşta kullanılacak tamamlayıcı becerileri saklayan ciltlere kadar her şeye harcayabilmek için bunları her bölgede yapmak zorunda kaldığım için içerledim. Bunları neden bir mini oyunun arkasına kilitleyesiniz ki?


Çelişki içerisindeyim çünkü Final Fantasy 7 Rebirth'teki isteğe bağlı etkinliklerin çoğu Remake'ten çok daha üstün. Savaş simülatörü çok daha sürükleyici ve yan görevler hem daha iyi yazılıyor hem de sunuluyor; aynı zamanda her parti üyesiyle kurulacak yakınlık sayesinde daha büyük bir amaç veriliyor. Bunların hepsi ve macera boyunca yayılan bir dizi sağlam mini oyun da yerini hak ediyor, ancak bunlardan çok az sayıda var ve sürekli değişimin uzak bir sıkıntı gibi hissetmemesine yetecek kadar tutarlı değil.


Queen's Blood'dan ve chocobo'mla işleri kazmaktan memnun olurdum ama Yeniden Doğuş beklediğimden veya ihtiyaç duyduğumdan daha zorlaşıyor. Kesinlikle kötü bir şey değil ama belki fazlasıyla iyi bir şey.

Comments


bottom of page