top of page

Final Fantasy 16 Rising Tide DLC'sinin Çıkış Tarihini Açıkladı

Final Fantasy 16'nın geliştiricileri, PAX East'te oyuncuların oyunun ikinci genişleme paketi The Rising Tide'ı ne zaman deneyimleyebileceklerini açıklıyor.

Final Fantasy 16 geliştirme ekibi , PAX East 2024'ün ikinci gününü başlatmak için oyunun ikinci genişletmesi The Rising Tide'ın 18 Nisan Perşembe günü çıkacağını açıkladı. Genişletme, Final Fantasy 16 için ücretsiz bir güncellemeyle birlikte başlayacak . oyuncuların denemesi için bazı ayarlamalar ve yeni bir savaş modu.

PAX East paneli, Rising Tide genişletmesine ilk bakışla ve yeni Mysidia diyarına kısa bir bakışla başladı. Adını Final Fantasy 2 ve Final Fantasy 4'ün büyülü krallıklarından alan Mysidia'nın Kuzey Toprakları'nda yer aldığı söyleniyor ancak bunun ötesinde pek fazla bilgi açıklanmadı. Panelde Final Fantasy 16 yapımcısı Naoki Yoshida'ya yerelleştirme lideri Michael-Christopher Koji Fox ve DLC direktörü Takeo Kujiraoka katıldı. Geliştiriciler, oyuncuların The Rising Tide'ı Hideaway'de, Kayıp Leviathan'ın Hakimi, Su Eikon'unu kurtarmak için yardım isteyen gizemli bir mektubu okuyarak başlatacaklarını söyledi. Yol boyunca Clive ve arkadaşları, Clive'e savaşta katılacak olan Shula adında yeni bir karakterle tanışacaklar.


PAX East panelini kapatmak için Yoshida, The Rising Tide'ın 18 Nisan Perşembe günü çıkacağını ve PlayStation Store'da tek başına satın alma fiyatının 19,99 dolar olacağını açıkladı . Bununla birlikte, Expansion Pass'ı 24,99 $ karşılığında satın alan Final Fantasy 16 oyuncuları , oyunun ilk DLC'si olan Echoes of the Fallen'a erişimi de içerdiğinden The Rising Tide'ı hiçbir ek ücret ödemeden alacaklar . The Rising Tide DLC'ye ek olarak Final Fantasy 16 , Patch 1.30'u da ücretsiz güncelleme olarak aynı anda yayınlayacak. Güncelleme, savaş sistemine ayarlamalar getirecek ve oyuncular, kontrol cihazı düğme düzenlerini serbestçe özelleştirebilecek.

Final Fantasy 16: The Rising Tide Ne Zaman Yayınlanacak?


  • 18 Nisan Perşembe

  • Genişletme Kartına dahil, tek başına satın alma fiyatı 19,99 ABD dolarıdır

  • The Rising Tide ile birlikte 1.30 Yaması yayınlanacak


1.30 Yaması aynı zamanda oyuncuların deneyebileceği yeni bir "Kairos" savaş modunu da getirecek. Final Fantasy 14'ün Palace of the Dead gibi derin zindanlarından ilham alan Kairos, Clive'in ilerleyebileceği ve ne kadar ilerleme kaydedildiğine bağlı olarak yetenekler kazanabileceği, savaş odaklı bir eldivendir. Yoshida, "Final Fantasy Mode"da Kairos'un sonuna ulaşan oyuncuların gizli bir patronla karşılaşacaklarını söyledi ancak daha fazla bilgi vermeyi reddetti. Final Fantasy 16'nın PC portu son optimizasyon aşamalarında olmasına rağmen Yoshida panel boyunca bu konu hakkında hiç konuşmadı.

Yoshida, PAX East katılımcılarını 23 Mart'taki Dawntrail paneline katılmaya teşvik etti ; burada Final Fantasy 14'te yaklaşan Final Fantasy 16 geçiş etkinliğinin çıkış tarihini doğrulayacak . Bu etkinliğin ne zaman hayata geçeceğini yalnızca zaman gösterecek.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page