top of page

Farmagia Switch'in Çıkış Tarihini Onayladı

Geliştirici Marvelous , çiftçilik simülasyonu ve fantastik aksiyon oyununun yeni orijinal melezi Farmagia'nın resmi çıkış tarihini açıkladı . En son Nintendo Direct yayınında ayrıntılı olarak açıklandığı üzere Farmagia , 1 Kasım 2024'te Nintendo Switch, PlayStation 5 ve PC'ye çıkacak.


Farmagia ilk olarak "Project Magia" olarak biliniyordu ve Mayıs 2024'te tanıtılmıştı. Farmagia adıyla resmi olarak Haziran 2024'ün başındaki Marvelous Games Showcase yayını sırasında tanıtıldı. Oyun, ünlü manga sanatçısı Hiro Mashima'nın sanat ve karakter tasarımlarını içeriyor. Klasik Shonen anime ve manga serisi Fairy Tail'i yarattı .


Marvelous , merakla beklenen Nintendo Direct fırsatını kullanarak Farmagia'nın 1 Kasım 2024'te Switch'e ve diğer platformlara geleceğini duyurdu. Ayrıca, oynanışı ve hibrit mekaniğinin daha ayrıntılı bir açıklamasını içeren yeni bir fragmanı da yayınladı.


Farmagia Çiftçiliği, Eğitimi ve Fantezi Dövüşü BirleştiriyorFarmagia fragmanı , Felicidad dünyasını yöneten kötü Magus'a karşı isyan eden bir Farmagia olarak baş kahraman Ten'in rolünü vurguluyor. Glaza olarak bilinen Büyücü, Felicidad'ın önceki hükümdarının ölümünden sonra toprakları ele geçirmek için baskıcı bir rejim kurdu. Glaza, kendi büyülerini ve canavarlarını kullanan Oración Seis adlı bir grup güçlü teğmen tarafından destekleniyor. Ten, Glaza'ya karşı bir isyan başlatmak ve onun yönetimini devirmek için bir grup Farmagia arkadaşıyla iş birliği yapacak.

Oynanış, Farmagia'nın fantastik savaş ve çiftçilik mekaniğinin karışımını vurguluyor. Savaş dışında oyuncular, Yeraltı Dünyasının her yerinden elde edilen kaynaklarla çiftliklerini geliştirecek ve yönetecekler. Karavandaki sebze sapına benzeyen büyülü bir kurdun filizlenmesinin de gösterdiği gibi, canavarlarını tarım arazilerinden yetiştirmek için kelimenin tam anlamıyla toprağa tohum ekecekler. Daha sonra oyuncular, Monster Rancher oyununa benzer şekilde yaratık takımlarını eğitecek , canavarlarının niteliklerini geliştirecek ve onları savaşta hizmet etmeye hazır hale getirecek.

Bu arada, Ten ve arkadaşlarının çeşitli yaratıklardan oluşan ekiplere komuta etmesiyle savaş daha stratejik görünüyor. Ten, "Savaş Arkadaşları" ile birlikte yaratık takımlarını birleştirerek, aralarında ejderha benzeri bir süper canavarın da bulunduğu devasa bir füzyon canavarı çağırabilir. Farmagia duyurusuna verilen çevrimiçi tepkiler , ek bir RPG tarzı avantajla birlikte en çok satan Pikmin serisiyle karşılaştırmalara yol açtı . Bazıları , Orta Çağ savaşında merkezi karakterlerin paralı asker birliklerini komuta etmesine odaklanan Koei Tecmo'nun Bladestorm'u gibi daha belirsiz aksiyon-strateji oyunlarından bile bahsetti.

0 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page