top of page

Fallout: New Vegas Nasıl Modlanır?

Fallout: New Vegas'a mod eklemek karmaşık bir süreç olabilir. Bunları oyuna kolayca nasıl ekleyeceğinizi burada bulabilirsiniz.Fallout: New Vegas gibi popüler bir oyuna modlar eklemek, oyuna yepyeni bir soluk getirebilir. Buna yeni silahlar, konum genişletmeleri, ortam müzikleri ve çok daha fazlası gibi modlar dahildir. Ancak PC sürümünü oynayanlar için oyununuza mod eklemek her zaman basit bir iş değildir.


Modları doğru şekilde kurduğunuzdan emin olmak, onların işinize yarayıp yaramayacağı konusunda büyük bir fark yaratabilir. Oyuncular aynı zamanda herhangi bir dosyanın bozulmasını da önlemek isteyeceklerdir, böylece oyunları herhangi bir aksaklık olmadan çalışabilir. Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.


Fallout: New Vegas için Modlar Nasıl KurulurFallout: New Vegas kopyanıza herhangi bir mod eklemeden önce , oyunu kaldırmak ve sahip olabileceğiniz ek dosyaları veya modları kaldırmak en iyisidir . Hiçbir şey eklemediyseniz oyunu kaldırmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca, eğer yapmadıysanız herhangi bir mod yüklemeden önce oyunu bir kez çalıştırdığınızdan emin olun .


Ardından, oyunun Steam sürümünü oynuyorsanız Steam'i açın ve kitaplığınızdan Fallout: New Vegas kopyanızı bulun. Üzerine sağ tıklayın, Özellikler'i seçin ve ardından Yüklü Dosyalar'ı seçin . Son olarak, sizi bilgisayarınızdaki Fallout: New Vegas klasörüne götürecek olan Gözat'ı seçin . Bu klasör açıkken ve indirmeleriniz için ek bir klasör açıkken şu adımları takip etmek isteyeceksiniz:


  • NVSE'yi indirerek başlayın . Fallout: New Vegas'ın modlarınızı kabul etmesine izin vermek için bunu indirmiş olmanız gerekir . Bunu burada Nexus Mods'ta bulabilirsiniz .

  • NVSE'yi indirdikten sonra onu çıkarmanız gerekir . Bunu Microsoft Store'da bulabileceğiniz WinRAR veya 7Zip gibi bir uygulamayı kullanarak yapabilirsiniz .

  • NVSE'yi indirdiğiniz klasörde NVSE klasörüne sağ tıklayın ve dosyaları çıkarmak için Aç'ı seçin.

  • Şimdi Steam'den açtığımız Fallout: New Vegas oyun klasörünüze dönün. Fallout : New Vegas klasörü açıkken ve NVSE klasörü 7Zip'te açıkken, tüm NVSE öğelerini seçin ve bunları kopyalayıp Fallout: New Vegas klasörüne yapıştırın . Veri veya Redists klasörlerine değil, doğrudan oyun klasörüne yapıştırmanız yeterli olacaktır .

  • Şimdi 4GB Patcher'ı Nexus Mods'tan indirmek isteyeceksiniz . İndireceğiniz, öğeleri çıkaracağınız ve bunları kopyalayıp doğrudan Fallout: New Vegas klasörüne yapıştıracağınız önceki adımların aynısını izleyin.

  • 4GB Patcher'ı Fallout: New Vegas dosyalarınıza yapıştırdıktan sonra , oyuna uygulandığından emin olmak için buradan 4GB Patcher'a çift tıkladığınızdan emin olun . Daha sonra metin kutusunun dışına tıklayın.


Fallout için Modlar Nerede Bulunur: New VegasOyuna mod kazandırmak için indireceğimiz bir öğe daha var: Vortex . Bu, Nexus Mods'tan gelen bir Mod Yöneticisidir ve onu indirmek ve bittiğinde çalıştırmak isteyeceksiniz .


Ardından, Vortex'i başarıyla açtıktan sonra oyunlarda New Vegas'ı aradığınızdan emin olun ve Yönet'e tıklayın . Bu, artık oyununuza mod eklemeye başlamanıza olanak tanıyacaktır. Şimdi soldaki Modlar bölümüne tıklayın ve burası oyun için indirdiğiniz modları ekleyebileceğiniz yerdir.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page