top of page

Fallout için Alternatifleri Çalıştırma: New Vegas

Karakterinizin yeni Fallout oyunlarına göre çok yavaş çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. İşte Fallout: New Vegas için tüm koşu alternatifleri.Fallout: New Vegas'ı ilk kez oynuyorsanız veya oyunu çıktığı 2010'dan bu yana ilk kez oynuyorsanız, karakterinizin diğer Fallout oyunlarına göre daha yavaş hareket ettiğini fark edebilirsiniz , bu da son derece sinir bozucu olabilir. Bu yavaş hareket kasıtlıdır, daha fazlası aşağıdadır, ancak görevleri tamamlamak için Çorak Toprakları keşfederken veya muhteşem New Vegas kumarhanelerini deneyimlerken karakterinizin hareketini hızlandırmak istiyorsanız çeşitli seçenekler mevcuttur. İşte deneyebileceğiniz Fallout: New Vegas için bazı koşu alternatifleri.


Fallout: New Vegas'ta Koşabilir misiniz?Fallout: New Vegas'ta koşamazsınız çünkü Skyrim'e kadar bir sprint mekaniği uygulanmamıştı . Bunun yerine, Bethesda'nın hareketi programlamak için kullandığı eski yöntem, varsayılan hareket durumunu "çalışıyor" olarak ayarlamaktı. Ek olarak, gizlice girme veya aşırı yük altında olma gibi belirli senaryolara göre kullanılan bir yürüme durumu da vardır. Ancak karakterinizin varsayılan hareket hızından daha yavaş hareket edip etmediğini görmek için birkaç şeyi kontrol edebilirsiniz.


Kontrol etmek isteyeceğiniz ilk şey, kendinizi yürüme durumuna geçirmek için yanlışlıkla kısayola basıp basmadığınızdır. Bunu kontrol etmek için Pip-Boy'unuzu açın , hareket hızı durumlarını değiştirmek için doğru kısayola basın, Pip-Boy'unuzu kapatın ve ardından tekrar hareket etmeyi deneyin.


Platformunuza bağlı olarak koşma ve yürüme durumları arasındaki varsayılan hareket hızınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:


 • PC: Caps tuşuna basın veya Shift tuşunu basılı tutun

 • PlayStation: Sağ Joystick'e tıklayın

 • Xbox: Sağ Kumanda Çubuğuna tıklayın


Kontrol etmek istediğiniz ikinci şey, aşırı yük altında olmadığınızdan emin olmaktır; bu, karakterinizin kaldırabileceğinden daha fazla eşya taşırsanız olur. Aşırı yüklendiğinde, varsayılan hareket hızınız otomatik olarak yürüme durumuna geçecektir. Bunu düzeltmek için istenmeyen eşyaları yere bırakabilir, saklayabilir veya satabilirsiniz.


Kontrol etmek istediğiniz üçüncü şey, hiçbir uzuvunuzun sakat olmadığından emin olmaktır; bu da hareketinizi önemli ölçüde yavaşlatabilir. Her iki bacağınız da sakatlandığında, hareket hızınız aşırı yüklenen hız ile aynı hıza kadar yavaşlar. Ayrıca üçüncü şahıs bakış açısıyla oynarsanız topallama yaşarsınız.


Normal modda, tüm sakat uzuvları aynı anda iyileştirmek için Doktor Çantasını kullanabilir veya herhangi bir yatakta uyuyabilirsiniz. Bireysel uzuvları iyileştirmek için Stimpaks'ı da kullanabilirsiniz . Ancak Zorlu Modda Stimpak'lar hiç çalışmıyor. Doktor Çantaları bir seferde yalnızca bir uzuvları iyileştirir (veya tüm uzuvlara az miktarda iyileşme sağlar) ve kendinize ait bir yatakta uyumanız gerekir.


Son olarak, eğer silahınızı kılıfına koyarsanız, temel koşu hareket hızından daha hızlı hareket edeceksiniz. Karakterinizin kılıf animasyonunu gerçekleştirdiğini görene kadar Yeniden Yükle düğmesini basılı tutarak silahınızı kılıfına koyabilirsiniz.


Fallout'ta Hareket Hızı Nasıl Artırılır: New Vegas


Fallout: New Vegas'ta Perks'i kullanarak hareket hızınızı artırabilirsiniz . Seyahat Hafifliği (Vanilya) avantajı, Hafif Zırhlı veya zırhsız kıyafetler giydiğinizde hareket hızınızı %10 artırır. Bu yeteneği Tunnel Runner (Yalnız Yol) ve Atomic ile eşleştirebilirsiniz! (Eski Dünya Blues) hareket hızınızı daha da artıracak avantajlar.


Doğru koşullar altında, üç yeteneğin tamamını kullanmak hareket hızını %60 artıracaktır. Bu avantajları Sink Auto-Doc'tan 10.000 kapak karşılığında M-5 implant (Eski Dünya Blues) ile eşleştirebilirsiniz. Bu implant çömelirken hareket hızınızı %20 artırır.


Fallout için Alternatifleri Çalıştırma: New VegasYukarıdaki yöntemlerin hiçbiri sizi istediğiniz kadar hızlı hareket ettirmiyorsa, kendinize gerçek bir sprint mekaniği sağlamak için bir mod kullanabilirsiniz . Mevcut seçenekler arasında en iyi sprint moduna sahip olduğundan ve DLC'ler veya ekstra MOD'lar kadar fazla gereksinime sahip olmadığından Fallout: New Vegas için Just Vanilla Sprint'i kullanmanızı öneririz . Ancak modu kurmadan önce yine de birkaç ön koşula ihtiyacınız var.


Vortex Mod Manager'ı ve sprint modunu kurmadan önce ihtiyacınız olan şey:


 1. Nexus Mods'ta ücretsiz bir hesap

 2. .NET 6.0 (daha yüksek sürümler çalışmaz)

 3. Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir'in x86 sürümü

 4. Windows 10 veya üzeri


Fallout: New Vegas için Just Vanilla Sprint modunu nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır :


 1. Vortex Mod Manager'ı yükleyin

 2. Mod Yöneticisi İndirme seçeneğini seçerek xNVSE 6'yı yükleyin

 3. Mod Yöneticisi İndirme seçeneğini seçerek kNVSE Animasyon Eklentisini yükleyin

 4. Mod Yöneticisi İndirme seçeneğini seçerek JIP LN NVSE Eklentisini yükleyin

 5. Mod Yöneticisi İndirme seçeneğini seçerek JIP LN Settings INI'yi yükleyin

 6. Mod Manager İndirme seçeneğini seçerek Just Vanilla Sprint'i yükleyin


Vortex Mod Manager'ı kullanarak her şeyi yükledikten sonra Fallout: New Vegas'ı başlatabilirsiniz . Mod, varsayılan Çalıştırma tuşu eşlemesini geçersiz kılmalıdır. Artık Sol Shift tuşuna bastığınızda depar atacaksınız. Kısayol tuşlarınızı ayarlamanız gerekiyorsa bunu Ayarlar → Eylem Eşleme menüsünden yapabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page