top of page

Fallout: Çorak Topraklardan 6 İkonik Mekan Gösterinin Gelecekte Dahil Etmesi Gerekiyor

Fallout serisinde çok sayıda ikonik konum bulunmaktadır. Bu örnekler dizinin keşfetmesi gerekenlerden sadece birkaçı.  • The Fallout TV show introduces new characters named Lucy, The Ghoul, and Maximus, expanding on the Fallout lore.

  • The show could explore iconic locations like Sanctuary Hills from Fallout 4 and The Strip from Fallout: New Vegas.

  • The Institute, a faction focused on preserving science, and Megaton, a quirky town with an unexploded nuclear bomb, could be featured.


Fallout TV şovunun Amazon Prime'da büyük övgüyle yayınlanmasıyla birlikte pek çok hayran, bu serinin geleceğe yönelik başka neler sunacağını merak etmeye başladı. Fallout zaten oyunlardaki kıyamet sonrası çorak arazinin doğru bir versiyonunu hayata geçirdi ve hikayeden bazı fantastik yaratıkları yeniden yarattı. Gösteri ayrıca hayranlara Lucy, The Ghoul ve Maximus adlı üç yeni ana karakterle tanıştırdı.


Bu karakterlerden birinin bir Vault'ta büyümüş olması ve diğerinin The Brotherhood of Steel'in bir parçası olması nedeniyle hayranlar, bu yer altı sığınaklarından birinin ve Prydwen'in ayrıntılı bir versiyonunu zaten görmüş durumda. Ancak gösteri, izleyicilere oyunlardan daha ikonik yerleri gösterecek şekilde genişletilebilir. Fallout Sezon 1, Filly'de geçmiş olabilir ancak çorak arazide başka birçok ikonik yer var.


1

Kutsal Tepeler

Fallout 4 Oyuncularının Banliyö Başlangıç ​​NoktasıFallout'ta tasvir edilen savaş sonrası uygarlık versiyonunda Amerika'daki banliyö yaşamı geçmişte kalmış olabilir , ancak bu, bu geçmişin bazı kalıntılarının ortalıkta dolaşmadığı anlamına gelmez. Serideki en önemli banliyö mahallelerinden biri Fallout 4'teki Sanctuary Hills'tir . Oyuncular, oyunda bombalar düşmeden önce bu cennet gibi banliyönün nasıl bir yer olduğunu görüyorlar ve bu yerin enkazı, çorak arazide yerleşimler kurmaya çalışan kahraman için bir nevi üs görevi görüyor.


Fallout 4, Boston şehrinde geçiyor, bu da dizinin kahramanlarının 2. Sezonda Sanctuary Hills'i görmek için büyük bir yürüyüşe çıkması gerektiği anlamına geliyor. Yine de serinin Amerika'yı daha fazla keşfetmeyeceğini gösteren hiçbir şey yok. ve Sanctuary Hills, bombalar düştüğünde insanlığın neler kaybettiğini hatırlatmak için harika bir yer olabilir.


2

Şerit

Amerika'nın Savaştan Sonra Hala Ayakta Olan Büyük Bir KısmıLas Vegas Strip, günümüz Amerika'sının en ikonik yerlerinden biri olabilir. Neyse ki, Fallout'a bombalar düştükten sonra bu rekreasyon alanının büyük bir kısmı hala ayakta kaldı ve bu canlı konum , Fallout: New Vegas'ta keşfedilecek en iyi yerlerden biri . Ancak bu sefer hizmet sektörü daha az hoş karşılanıyor.


Tarihin bu versiyonunda Strip hâlâ büyük gökdelenler ve neon ışıklarla dolu. Ancak sakinlerin çoğu yiyecek bulmakta zorlandığında Vegas'ın ışıltısı ve cazibesinin çoğu kayboluyor. Yine, gösterinin The Strip'i ziyaret etmek için seyahat etmesi gerekecekti, ancak dünyanın sonunda geçen bir TV şovunda dizginsiz açgözlülüğün yozlaştırıcı doğasını vurgulamak için harika bir yer olurdu.


3

Kasa 11

Muhtemelen En Rahatsız Edici Kasalardan BiriFallout TV dizisi , ilk sezonun çoğunu zaten Vault-Tec tarafından inşa edilen kasaları ve onların karanlık amaçlarını keşfederek geçirdi. Bu nedenle, dizinin kahramanlarının gelecekte başka kasaları ziyaret etmesine gerçekten gerek yok . Ancak yazarlar bu sözde hayatta kalma seçeneklerinden daha fazlasını göstermek isterlerse izleyicileri en rahatsız edici kasalardan biri olan Vault 11'le tanıştırabilirler.


Birçok oyuncunun bildiği gibi Fallout'taki her kasa bir sosyal deney olarak kurgulanmıştı. Vault 11'de hayatta kalanlar için ne yazık ki, deneyleri onları her yıl gruptan bir üyeyi feda etmeye zorladı, aksi takdirde bilgisayar sığınaktaki herkesi öldürecekti. Yıllar süren bu acımasız süreçten sonra, hayatta kalan son beş kişi bir arada durdu ve bir sonraki kurban için oy kullanmayı reddetti. Bilgisayar bu son hayatta kalanların gitmesine izin verdiğinden ve hepsinin en başından beri bu seçeneği seçebileceklerini ortaya çıkardığından, yıllarca süren kanın gereksiz olduğu ortaya çıktı.


4

Enstitü

Bilimi Korumakla Görevli Bir KuruluşEnstitü, ilk olarak Fallout 4'te ortaya çıkan bir konumdur ve oyuncunun katılabileceği ana gruplardan biridir. Bombaların düşmesinden önce ve sonra ortaya çıkan tüm bilimsel araştırmaları korumak ve sürdürmekle görevli olan bu örgütün, hedeflerine ulaşmak için bazı karanlık yöntemler kullandığı ortaya çıktı .


Enstitü çorak arazide bilimi korumak ve ilerletmek istediğinden, üyeleri bu hedefe ulaşmalarını engellemeye çalışan herkesi öldürmekten mutluluk duyacaktır. Örgüt ayrıca klonlarla deneyler yaptı ve insanlıktan geriye kalanlara sızmak ve onlardan bir şeyler öğrenmek için Synth'ler olarak bilinen bir cyborg türü yarattı. The Brotherhood of Steel'in yeminli düşmanı olarak bu konumun Fallout gösterisini nasıl etkileyebileceğini görmek kolaydır .


5

Megaton

Tüm Fallout'taki En Tuhaf ve Karanlık Yerlerden BiriOyuncuların beklediği gibi olmayabilir ancak Fallout oyunlarındaki çorak arazi, normal bir kasaba veya şehir gibi işlev gören çeşitli yerleşim birimleriyle doludur. Serinin en unutulmaz kasabalarından biri Fallout 3'teki Megaton'dur ancak ne yazık ki yalnızca tek bir şeyle hatırlanır. Bu, kasaba sakinlerinin çoğunun ibadet ettiği kasabanın merkezinde patlamamış bir nükleer bombanın bulunduğu gerçeğidir.


Megaton, oyuncuların bombayı etkisiz hale getirmeyi veya uzaktan patlatmayı seçebilecekleri harika bir görevin yeridir. Dizinin bu anlatıyı takip etme şansı çok az ama baş karakterlerin böylesine tuhaf bir olaya tepki vermesini görmek eğlenceli olabilir.


6

Parlayan Deniz

Olasılıklarla Dolu Tehlikeli Bir YerParlayan Deniz, Büyük Savaş sırasında bombaların çoğunun düştüğü yerin sıfır noktası olarak kabul edildiğinden, bu konuma uygun bir isim verilmiştir. Güneybatı Amerika'nın büyük bir bölümünü kaplayan Parlayan Deniz, oldukça ışınlanmış ve yeşil bir renk tonuyla çalkalanan karanlık bir alandır. Bu ölümcül toprak Deatclaw'lara, Radscorpions'a ve her türden saldırgan böceklere ev sahipliği yaptığı için burası herkesin keşfedebileceği bir yer değil.


Oyuncular Fallout 4'te Süper Mutant Virgil'i öldürmek için buraya ilk girdiklerinde , bir radyasyon kıyafeti alarak ve en iyi ilacı stoklayarak kendilerini hazırlamaları gerekiyor . Bunun nedeni, Parlayan Deniz'deki havanın, herhangi bir kişiye temas halinde radyasyon zehirlenmesine neden olacak kadar yayılmasıdır. Tehlikelerle dolu olduğundan keşfedilmesi heyecan verici bir yer. Bu nedenle yeni dizilerde gösterilmek için ideal bir yerdir.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page