top of page

Eski StarCraft Geliştiricisi 'Paradigma Değiştiren RTS' Olarak Tanımlanan Yeni Oyunun Tanıtımını Yapıyor

Uncapped Games, hem rekabetçi hem de sıradan oyunculara hitap edecek şekilde tasarlanmış yeni bir seriyle RTS türünü sarsmayı hedefliyor.StarCraft gibi ikonik gerçek zamanlı strateji serileri üzerinde çalışan geliştiricilerden oluşan yeni bir stüdyo olan Uncapped Games, gerçek zamanlı strateji türünü sarsacak yeni bir oyun seti üzerinde çalıştığını duyurdu. StarCraft 2'nin eski baş çok oyunculu tasarımcısı tarafından yönetilen Tencent stüdyosu, yarım saatlik yeni bir belgeselle isimsiz projeye ışık tuttu.


2021 yılında Çinli teknoloji grubu Tencent'in bir yan kuruluşu olarak kurulan Uncapped Games, yetenekli endüstri emektarlarından oluşan müthiş bir kadroya sahip. Daha önce Blizzard'da StarCraft 2: Wings of Liberty'nin baş çok oyunculu tasarımcısı olarak çalışmış olan kıdemli oyun direktörü David Kim'in liderliğindeki yeni oyunun arkasındaki ekip, en iyi çok oyunculu RTS oyunlarından bazılarında çalışmaları da bulunan sanatçılardan ve tasarımcılardan oluşuyor. WarCraft 3, Dawn of War ve Company of Heroes gibi şimdiye kadar yapılmış .


Uncapped Games'in yeni projesi ilk bakışta piyasadaki diğer harika RTS oyunlarına çok benziyor . YouTube kanallarındaki tanıtım yazısında "Devasa ordularla dolu, aksiyon dolu bir PC RTS yaratıyoruz" diye duyuruluyor. “Ordunuzu özelleştirin ve güçlendirin, ekonominizi genişletin ve PvP savaşlarında rakiplerinize üstünlük sağlamak için teknolojinizi geliştirin.” Ancak stüdyo, yeni oyun için iddialı vizyonunu hızla doğruladı. Uncapped Games, "herkesin keyif alabileceği, daha aksiyon odaklı, hızlı tempolu ve eğlence odaklı bir deneyimle paradigma değişimi yaratarak strateji türünü yeniden tanımlamayı" amaçlıyor. Uncapped Games'in evrensel olarak keyif alabilecek gerçek zamanlı bir strateji oyunu yapma tutkusu muhtemelen en büyük zorluğu oluşturacaktır.


Uncapped Games RTS Türünü Nasıl Sarsabilir?


StarCraft 2, ustalaşması en zor RTS oyunlarından biri olarak biliniyor . Harika tek oyunculu harekât deneyimine rağmen, oyunun çok oyunculu modu yeni başlayanlar için göz korkutucu olmaktan başka bir şey değil. Pek çok RTS oyuncusu, oyunun başlamasından yalnızca birkaç dakika sonra üsleri düşmanın böcek benzeri uzaylı sürüleri tarafından istila edilen kötü şöhretli "Zerg Rush"ın kurbanı olacak. Çevrimiçi öğrenme eğrisinin dik olduğunu söylemek yetersiz kalır. Oyunun rekabetçi sahnesi StarCraft'ın e-spor devresini ilgi odağı haline getirirken Kim, geliştirme ekibinin giderek daha fazla odak noktasının bu üst düzey oyunculara hitap etmek üzere tasarlandığını fark etti. Bu trend, modern RTS oyunları arasında yaygındır, ancak hiçbir şekilde yeni bir trend değildir; 1999'daki Age of Empires 2 gibi oyunlar, bugün bile muhteşem yapım düzenleri ve mikro yönetimleriyle oyuncuları cezbetmeye devam ediyor.


Uncapped Games, "herkesin keyif alabileceği, daha aksiyon odaklı, hızlı tempolu ve eğlence odaklı bir deneyimle paradigma değişimi yaratarak strateji türünü yeniden tanımlamayı" amaçlıyor.

Ancak Halo Wars ve devamı gibi oyunların olağanüstü başarısı, daha az karmaşık bir RTS oyunu için başka bir pazarın olduğunu gösteriyor. Halo Wars, bir strateji oyunu için etkileyici bir başarı elde etti; kontrolleri, fare ve klavyede olduğu gibi kontrol cihazı üzerinde de sezgisel olarak çalışıyor. Buna rağmen taş-kağıt-makas oynanışı, daha kapsamlı bir deneyim isteyen oyuncular için fazla basitti. Uncapped Games, türün bu iki uç noktasını birleştirerek tüm RTS hayranlarının keyif alacağı bir deneyim yaratırken aynı zamanda "eski tarz hayranların sevdiği tüm derinliği ve sonsuz oynanışı koruyarak" istiyor. Yaklaşan oyun hakkında şu anda çok az ayrıntı biliniyor, ancak Uncapped Games'in bu yıl Haziran ayında düzenlenecek Yaz Oyun Festivali'nde heyecan verici projeleri hakkında daha fazla bilgi vermesi bekleniyor.0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page