top of page

Eski Rockstar Geliştiricisi Grand Theft Auto VI'nın Görsel İyileştirmelerini Övdü

Eski Rockstar animatörü Mike York, Grand Theft Auto VI fragmanı hakkındaki düşüncelerini açıklıyor ve gelecek oyunun grafiklerini övüyor.

Uzun yıllardan sonra, Grand Theft Auto VI'nın resmi fragmanı sonunda geldi; oyunun yepyeni Vice City'sini ve eski bir Rockstar geliştiricisinin onay mührünü verdiği bir dizi görsel yükseltmeyi sergiliyor.


Rockstar Games'in eski animatörü Mike York , kısa bir süre önce kişisel YouTube kanalında fragmanı ve birçok ayrıntısını parçaladı ve burada önceki GTA oyunlarından bazılarının geliştirme süreçlerini ve bunların GTA VI'ya nasıl taşındığını açıkladı . Videoda York, fragmandaki tüm görüntülerin motorda oluşturulduğunu, yani bunların önceden oluşturulmuş CG ara sahneleri olmadığını vurguluyor. York, "Arkadaki binayı görürseniz o binaya gidebilir, tırmanabilir, oradan atlayabilirsiniz" dedi. "Bu oyun çok ayrıntılı. Bu yüzden yapımları bu kadar uzun sürüyor."


York'a göre fragmandaki sahnelerin hiçbiri önceden oluşturulmuyor, yani hepsi oyunun açık dünya sanal alanında canlı olarak gerçekleşiyor. Bu, bir ara sahne oynatılırken NPC'lerin arka planda dolaşabileceği ve dünyayla etkileşime girebileceği ve oyuncuların bir yükleme ekranı olmadan bir hikaye bölümünden gerçek oyuna sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceği anlamına geliyor.

Grand Theft Auto oyunları, hepsi motorda gerçekleşen ara sahne sunumlarına her zaman etkileşimli öğeler dahil etmiştir. Bazen bu, oyuncu bir varış noktasına giderken yolcu koltuğundaki bir NPC'nin bir sergi dökümü şeklini alırken, diğerleri gerçek zamanlı olarak gerçekleşen tam diyalog sahneleridir.


Bununla birlikte, bu yöntemin çok daha sürükleyici bir oynanış sağlama potansiyeli olmasına rağmen York, önceden oluşturulmuş ara sahneler hazırlamaktan çok daha fazla çalışma ve geliştirme süresi gerektirdiğine de dikkat çekti. Ona göre geliştiriciler, bu motor içi ara sahneleri başarmak amacıyla her ana karakter için genellikle yüz binlerce ayrı animasyon yapıyor, bu da Rockstar'ın meşhur olduğu çok uzun geliştirme sürelerine yol açıyor.

Yine de eski Red Dead Redemption 2 animatörü, oyunun görsel doğruluğunu hemen övdü ve oyuncuların bir karakterin yüzündeki kusurlar ve diğer kusurlar gibi bireysel ayrıntıları görebildiklerini belirtti. York'a göre bu unsurlar, oyunun dünyasını son derece etkileyici kılıyor ve mevcut nesil konsolların yapabileceklerinin sınırlarını gerçekten zorluyor.

Grand Theft Auto VI 2025'te PlayStation 5 ve Xbox Series X|S'de çıkacak. Rockstar, bu yazının yazıldığı sırada PC sürümüne ilişkin herhangi bir planı onaylamadı.0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page