top of page

Epic Games Store Büyük İyileştirmeler Kazanıyor

Epic Games Store, oyuncuların uzun süredir beklediği bazı işlevler de dahil olmak üzere platformuna bazı yeni özellikler ekliyor.  • Epic Games Store, gelişmiş indirme yöneticisi ve kullanıcı tercihlerini karşılamak için genişletilmiş mağaza navigasyonu gibi yeni özelliklerle gelişiyor.

  • Kategorilerin, öne çıkan merkezlerin ve oyun koleksiyonlarının eklenmesi, Steam'in sunduğuna benzer şekilde kullanıcılar için oyunu daha kolay keşfetmeye yardımcı olacaktır.

  • Yükseltmelerin lansman tarihleri ​​açıklanmasa da iyileştirmeler, genel kullanıcı deneyimini geliştirerek daha fazla kullanıcıyı platforma çekmeyi amaçlıyor.


Epic Games Store, kullanıcıları için oyun yüklemeyi, alışveriş yapmayı ve yeni oyunları keşfetmeyi daha kolay ve daha iyi hale getirecek çeşitli özellikler ekliyor. Epic Games Store'un açıklaması, kullanıcıların heyecanla beklediği bazı işlevlerin yanı sıra bazı ek avantajlar da sunuyor.


Epic Games Store, Steam ve Origin gibi dijital dağıtım platformlarına rakip olmaya hazırlanan bir rakip olarak 2018'de faaliyete geçti. Dikkat çekmek ve yeni kullanıcılar çekmek için seçtikleri yollardan biri, hizmete kayıtlı herkese düzenli olarak ücretsiz oyunlar vermekti . Şirket ayrıca rekabetçi gelir paylaşımı ve düşük komisyon ücretleri sunarak geliştiricilerin ilgisini çekti. Ancak, diğer platformlarda mevcut olan bazı eksik özellikler de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle Epic Games Store, en büyük rakibi Valve's Steam ile aynı popülerlik seviyesine henüz ulaşamadı.


Şimdi Epic Games Store , hizmete gelecekte eklenecek yeni özellikleri açıkladı . Açıklama GDC 2024'te geldi; burada Epic, vitrinin iyileştirilmiş bir indirme yöneticisi, genişletilmiş mağaza navigasyonu, iyileştirilmiş ana sayfa içeriği ve bir açılış sayfası karuseli alacağını duyurdu. Kullanıcılar, oyunlarını nereye kuracakları konusunda daha fazla kontrole sahip olacak, bu sayede başlık için bir klasör seçebilecek, ne kadar alan kaldığını ve indirirken hangi oyunlara öncelik verildiğini takip edebilecekler.


Epic Games Store Kullanıcı Deneyimini İyileştirme


Mağazanın kendisi, satın alınacak ve oynanacak yeni ilginç oyunlar bulma deneyimini büyük ölçüde geliştirecek kategoriler ekliyor. İyileştirmeler aynı zamanda öne çıkan merkezler ve oyun koleksiyonlarını da içerecek ve aynı zamanda Steam'in şu anda yaptığı gibi, oyuncunun oyunlarına ilişkin güncellemeler ve haberler hakkında bilgi ekleyecek. Ana sayfa başlığı ve açılış sayfası atlıkarıncası, belirli başlıklara, indirimlere ve mağazadaki tüm yeni özelliklere dikkat çekmeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu son iki özellik muhtemelen geliştiricileri ve yayıncıları kullanıcılardan daha fazla heyecanlandırsa da, genel iyileştirmeler, oyuncuların diğer dijital dağıtım platformlarından beklentilerine daha uygun, daha kolay bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Bu özellikle mobil Epic Games Store kullanıcıları için önemlidir .


Ne yazık ki Epic Games, bu eklemelerin hizmete ne zaman yapılacağını açıklamadı. Yaz Oyun Festivali gibi büyük oyun etkinliklerinin yaklaşması ve yılın sıcak aylarında indirimlerin yaygın olması nedeniyle, kullanıcıların bu işlevlere erişim sağlamak için muhtemelen uzun süre beklemeleri gerekmeyecek. Kullanıcıları diğer hizmetler üzerinden Epic Games Store'a geri çekmenin yeterli olup olmayacağı henüz belli değil, ancak şu anda platformu kullananlar için bu, deneyimi çok daha iyi hale getirecek.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page