top of page

Enshrouded: Tırmıklar Nasıl Alınır ve Kullanılır

Oyuncuların Enshrouded'da sahip olduğu temel temel inşa araçlarından biri olan Rake'i kullanarak çiftliğinizdeki araziyi düzleştirin ve ayarlayın.


Enshrouded'da çevre düzenlemesi, doğru aletler olmadan yapıldığında sıkıcı bir angarya gibi gelebilir. Hazırda bir Tırmık bulundurmak, tabanınızdaki pürüzlü kenarları düzeltmeyi daha az sorun haline getirerek, çukurları doldurmak veya araziyi düzleştirmek için blokları her yere manuel olarak yerleştirmek zorunda kalmanın yarattığı zamandan ve sıkıntıdan tasarruf etmenizi sağlayabilir.


Rake, oyundaki temel hayatta kalma araçlarından biridir. Devirme baltası, kazma veya çekiç kadar önemli olmasa da, hayallerinin temelini oluşturmak isteyen oyuncuların sahip olması gereken bir şeydir . Enshrouded'da nasıl Tırmık yapabileceğinizi ve yükseltebileceğinizi burada bulabilirsiniz .


Örtülü: Tırmık Nasıl YapılırTemel Tırmık için üretim tarifinin kilidi, Seviye 2'ye ulaştığınızda ve Demircinin kilidini açtığınızda çok erken açılır. Bunu elde etmek için bir Tezgah oluşturmanız ve Tahta Kütükler, Taşlar ve İpler toplamanız gerekir. Bu malzemeleri topladıktan sonra Workbench'inizle etkileşime geçin ve Hayatta Kalma kategorisi altında Planör, Yakalama Kancası ve Depolama seçeneklerinin yanında Tırmık tarifini görebilmelisiniz.

Bu yazının yazıldığı an itibariyle oyuncuların kendi özel dünyalarında temel Tırmık tarifinin kilidini açamamalarına neden olan bir sorun mevcut. Bu durumu yaşıyorsanız aşağıdakileri yapın:


  1. Journal'ı açın

  2. Atölyeler sekmesini seçin.

  3. Workbench'i seçin.

  4. Rake tarifini görene kadar aşağı kaydırın.

  5. Tarifi sabitleyin.


Bunu yapmak Tırmığın tüm Tezgahlarınızda görünmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte, tarifi Journal'da hala göremiyorsanız, rastgele bir halka açık dünyaya katılmak ve Rake tarifi mevcutsa oradaki Çalışma Tezgahlarını kontrol etmek en iyisi olabilir. O dünyadaki mevcut Çalışma Tezgahlarını kontrol edin veya kendinizinkini yapın. Rake hala orada değilse farklı bir sunucu deneyin.

Rake'inizi yükseltmek için Demirciye yönelik ek üretim tariflerinin kilidini açmanız gerekir. Bir Ocak oluşturduğunuzda, temel Tırmığınızı, Metal Hurdalardan yapıldığından daha yüksek bir maksimum dayanıklılık istatistiğine sahip olan Kavgacı Tırmık'a yükseltebileceksiniz . Daha İyi Tırmıklar Demirci aracılığıyla da edinilebilecek, bu nedenle teknolojide bir dönüm noktasına ulaştığınızda onu ziyaret ettiğinizden emin olun.


Tırmıklar Nasıl Kullanılır?

Tırmıklar, üssünüzün etki alanı dahilindeki araziyi ayarlamak için yapılır . Kullanmak için onu hotbar'ınıza takın ve ardından yere doğrultun. Etkilenmek üzere olan alanı belirten bir halka göreceksiniz. Etki açısının nasıl değiştirileceği de dahil olmak üzere Tırmığın nasıl kullanılacağına ilişkin kontroller ekranınızda görülebilir.

Zemin ile binalarınız arasındaki boşlukları doldurmak için Tırmıkları kullanabilirsiniz, böylece İnşaat Çekici aracılığıyla arazi bloklarını manuel olarak ekleme zahmetinden kurtulursunuz. Ayrıca toprak ve taşlı yolları Tırmık ile genişletebilirsiniz. Bunu yapmak için önce uzatmak istediğiniz yola nişan alın, LMB/RT/R2 tuşunu basılı tutun ve ardından uzatmak istediğiniz yöne doğru yürüyün. Bu hiçbir kaynağa mal olmaz, yalnızca dayanıklılık ve eşya dayanıklılığına mal olur.

Tırmıkladığınız zeminin yüksekliğinin, karakterinizin durduğu yere değil, hedefleme halkasının bulunduğu yere bağlı olduğunu unutmayın. En iyi sonuçları elde etmek için, zeminin mevcut yüksekliğinizle aynı hizada olduğundan emin olmak için Tırmığı ayaklarınıza doğrultun.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page