top of page

Enshrouded Kefende Hayatta Kalmanın İpuçları

Burada, hayatta kalma şansınızı artıracak ipuçları ve stratejiler de dahil olmak üzere Enshrouded'daki Shroud hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.Enshrouded'da The Shroud'u keşfetmek oldukça ödüllendirici çünkü aksi takdirde elde edemeyeceğiniz birçok öğe var. Ancak oyuna yeni başlayan oyuncular için oldukça sinir bozucu olabilir. Kefen, ödüllerin yanı sıra tehlikelerle de doludur ve orada gezinmek kolay değildir. Oyuncular bu ipuçlarını akılda tutarak Shroud'u keşfedebilmeli ve birçok öğeyle birlikte güvenli bir şekilde geri dönebilmelidir.


Enshrouded'da Örtü Nasıl Çalışır?Oyuncular Kefen hakkında aşağıdaki bilgileri akılda tutmalıdır:


  • The Shroud'a girdiğinizde 5 dakikalık bir zamanlayıcı görünecektir . Süre dolmadan Shroud'u terk etmezseniz ölürsünüz.

  • The Shroud'u keşfederken muhtemelen lamba direkleriyle karşılaşacaksınız. Bunlar rehber görevi görür. Onları takip etmek sizi Shroud'un dışına çıkaracaktır.

  • Sisin yanı sıra savaşmanız gereken düşmanlar da var . Sıradan düşmanlara benziyorlar ama Shroud'un içindekiler önemli ölçüde güçlendirilmiş, bu yüzden dövüşlerinizi dikkatli seçin.


Enshrouded Hayatta Kalma İpuçlarıThe Shroud'da hayatta kalma şansınızı artırmanın en kolay yollarından biri zamanlayıcınızı maksimuma çıkarmaktır. Size varsayılan olarak 5 dakika verilir, ancak bu süre aşağıdaki yöntemler kullanılarak artırılabilir:


Alev Sunağını Yükselt


Alev Altarları yeniden doğma noktaları gibi davranır ve birinin yanında durmak Enshrouded zamanlayıcınızı yeniden başlatır . Doğru yükseltmelerle Alev Altarının size sağladığı ek süreyi artırabilirsiniz.


Becerilerinizi Geliştirin


Doğru becerilere sahipseniz zamanlayıcınızı toplam 7 dakika artırabilirsiniz . Oyundaki iki beceri bu özelliğe sahiptir:


Inner Fires size +2 dakika verir

Amansız Alevler size +5 dakika verir


Shroud Hayatta Kalma Şişesini kullanın


Bu iksir, Shroud'un içindeki maksimum sürenizi 2 dakika artıracak ve etkisi 45 dakika sürecek. Bu sarf malzemesini bir Simyacıda üreterek elde edebilirsiniz. The Shroud'dayken bu eşyayı kullanmanın size fazladan zaman kazandırmayacağını unutmayın. Bu sadece maksimum sürenizi artırır. Örneğin, beş dakikadan iki dakikanız kaldıysa, bu iksiri içtikten sonra yedi dakikadan iki dakikanız olacak. İdeal olarak bu sarf malzemesinin girmeden önce kullanılması gerekir. Ancak iksir etkinken zamanlayıcı sıfırlanırsa orijinal limit yerine artırılmış limite sıfırlanır.


Dönüş İşaretinin Yanında Durun


Tıpkı Alev Altarı gibi bu da zamanlayıcınızı sıfırlayacaktır.


Kum Saati Kapsülleri ile etkileşime gir


Bu eşyalar Shroud'un her yerine dağılmış durumda. Onlarla etkileşim kurduğunuzda biraz daha fazla zaman kazanacaksınız .


Enshrouded Hayatta Kalma StratejisiOldukça zor bir alan, dolayısıyla iyi bir stratejiye sahip olmak size çok yardımcı olacaktır. Stratejinizi geliştirmek için bazı ipuçları:


  1. Shroud seferiniz için bir hedef belirleyin ve ona odaklanın. Amacınız keşfetmek, düşmanları öldürmek veya başka bir şey olsun, dikkatinizin bu hedeften uzaklaşmaması için elinizden gelenin en iyisini yapın. Zaman sınırlı olduğundan bu size çok yardımcı olacaktır.

  2. İlk girdiğinizde izlediğiniz yolu ezberleyin. Nereden geldiğinizi bilmek, işler kötü gittiğinde size kaçma fırsatı verecektir.

  3. Düşmanlara karşı dikkatli olun ve kavga seçerken dikkatli düşünün. The Shroud'un içindeki düşmanlar normal olanlardan daha ölümcüldür.

  4. Rotalar oluşturun. Bir noktada, araziye aşina olduğunuzda, ödüllerinizi ve The Shroud'da geçirdiğiniz zamanı optimize edecek rotalar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Rotaları oluştururken Dönüş İşaretlerinin yerlerini aklınızda bulundurun. Yeniden doğup zamanlayıcınızı yeniden başlatabileceğiniz kontrol noktaları görevi görebilirler. Aynı ihtiyaçları karşılayacak Alev Altarları da inşa edebilirsiniz.

  5. The Shroud'un kapsamadığı bölgeleri ezberleyin. Bu, daha fazla kaçış yoluna olanak tanıyacaktır.

  6. Hazırlık yapmadan Kırmızı Zeminde yürümeyin veya Kırmızı Kefene girmeyin. Her ne pahasına olursa olsun Kırmızı Zeminden kaçınılmalıdır. The Shroud'un her yerinde bulunabilir ve üzerinde yürürseniz sizi hızla öldürür. Kırmızı Zemin'de yürümenin hiçbir ödülü yok, o yüzden oradan uzak dur. Kırmızı Kefen'i keşfetmek ise sizi hazırlıksız öldürecek olsa da oldukça önemlidir. Kırmızı Kefene girmek için Alev Seviyenizi artırın. Bunu artırdıkça, giderek daha fazla Kırmızı Kefen alanı keşfedilmeye hazır hale gelecektir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page