top of page

Enshrouded Bal Nasıl Elde Edilir

Bal, Enshrouded'da sağlık iksirleri yapımında kullanılan önemli bir malzemedir. İşte bunu nasıl elde edebileceğiniz.Enshrouded , Shroud adı verilen şeytani bir sisin etkisi altındaki Embervale'in gizemli dünyasında geçen bir hayatta kalma oyunudur. Nispeten yeni olmasına rağmen oldukça fazla ilgi topladı. Flameborn'un yerine geçerek Shroud'u ve diğer kötü düşmanları yenmek ve Embervale'e ışığı geri getirmek için bir yolculuğa çıkıyorsunuz.


Embervale'i keşfederken zorlu dünyada hayatta kalmanıza yardımcı olacak çeşitli öğeler toplayabilirsiniz. Bal, Enshrouded'da elde edebileceğiniz malzemelerden biridir . Neyse ki, yolculuğunuzun erken saatlerinde alabilirsiniz. İşte Enshrouded'da balın nasıl elde edileceği .


Enshrouded Bal Nasıl Elde Edilir


Bal, Enshrouded'da bulunması gereken önemli bir kaynaktır . İyileştirici iksirler de dahil olmak üzere çeşitli üretim tariflerinde yer alan bir malzemedir . Dünya zorluklarla dolu olduğundan, beklenmedik durumlar için şifa malzemelerini el altında tutmak akıllıca olacaktır.


Bal, oyunun dünyasının her yerinde bulunabilen arı kovanlarından toplanır. Yeni başlayanlar için, ilk Alev Sunağı'na (Longkeep yakınındaki) bakarsanız , üzerinde çok sayıda arı kovanı bulunan ağaçlarla karşılaşacaksınız. Ayrıca, ilk Antik Kule'nin (Hasat Çiftliği) yakınında arı kovanlı çok sayıda ağaç bulabilir ve burada bal bulabilirsiniz. Bal için başka bir yer ise Harvest Homestead'in kuzeyinde bulunan Willow Crush'tur.


Kendi arı kovanlarınızı yapmak istiyorsanız Çiftçiyi aramanız gerekecek. Çiftçi, Enshrouded'daki NPC'lerden biridir . Diğer NPC'ler gibi onların da sizin için bazı görevleri var ve bunları tamamladığınızda Beehive Smoker'ın kilidi açılacaktır. Kendi balınızı ve ağdanızı elde etmek için kullanabilirsiniz.


Diğer kaynaklar gibi bal, daha doğrusu arı kovanları da yeniden doğar. Bu nedenle arı kovanlı ağaçların kesilmemesi tavsiye edilir çünkü bal ihtiyacınız olduğunda yeni yerler aramak zorunda kalırsınız.Bal almak için ağaçlardaki gri torbaları aramalısınız. Şanslıysanız aynı yerde iki ya da üç çanta bile bulabilirsiniz. Yeterince yaklaştığınızda bal toplamak için arı kovanını hasat edebilirsiniz. Bir arı kovanı ağacın yüksek bir yerinde bulunuyorsa, ona ulaşmak için oklarınızı kullanabilirsiniz. Toplamak için arı kovanına nişan alıp okunuzu atmanız yeterli. Bir arı kovanını hasat etmek size bir bal ve bir balmumu verecektir, dolayısıyla bu sizin için çifte kazançtır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page