top of page

Enshrouded Çiftçi İçin Şömine Nasıl Yapılır?

Enshrouded'da daha gelişmiş yemek tarifleri pişirmek istiyorsanız Çiftçi Şöminesine ihtiyacınız olacak. İşte bunu nasıl yapacağınız.Enshrouded'da et ve sebzeleri açık ateşte manuel olarak kızartmak sürükleyicidir , ancak özellikle yiyecekleri toplu olarak pişirmeye ihtiyaç duyduğunuzda hızla sıkıcı hale gelir. Çiftçi Şöminesi bu sorunu çözer, ancak faydalarından yararlanmadan önce bunu yapmanız gerekir.


Enshrouded'da çok çeşitli şömineler vardır , ancak Çiftçi tarafından yapılan şömine özeldir. Diğer NPC'ye özgü üretim istasyonları gibi, bunun da kendine özgü benzersiz bir kullanımı var; oyuncular Embervale'deki yolculuklarına devam ederken bunun paha biçilmez olduğunu hemen anlayacaklar.


Enshrouded'da Çiftçi İçin Şömine Nasıl Yapılır?Öncelikle bazı kafa karışıklıklarını giderelim. Çiftçi Şöminesi, Tezgah veya Marangoz tarafından üretilen normal şöminelerden farklıdır . Yanına normal bir Taş veya Kil Şömine yerleştirmek çevresini aydınlatmaktan başka bir işe yaramaz. Aradığınız Şömine, Çiftçinin üretim ekranında bulunan ve benzersiz bir işleve sahip, ayrı bir varlık olarak kabul edilen Şöminedir.


Bir Su Isıtıcısı Bul


Şimdi, Çiftçi Şöminesi üretim istasyonunu yapmak istiyorsanız önce bir Su Isıtıcısı bulmanız gerekecek. Çiftçi için Şömine görevini aldıysanız Enshrouded size tam olarak nereden alacağınızı gösterecek. Görev sizi Kuzeyin Muhafızları zırh setini bulabileceğiniz Pikemead's Reach'e götürecek . Görev işaretçisini takip etmeniz yeterli, kısa sürede bir Su Isıtıcısı alacaksınız. Bunu aldıktan sonra, Demircinin işçilik ekranında Araçlar ve Bileşenler bölümünün altındaki Su Isıtıcısı tarifinin kilidini de açacaksınız. Fazladan bir Su Isıtıcısına ihtiyacınız olursa, sadece 5 Metal Hurda getirin, Demirci sizin için bir tane yapacaktır.Çiftçinin Şöminesi Tarifi

Artık ilk Su Isıtıcınızı aldığınıza göre, Çiftçi ile tekrar konuşun ve onun üretim ekranında Şömine tarifini göreceksiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki malzemeleri getirin:


10 Taş

4 Çakmaktaşı

2 Metal Hurda

Su ısıtıcı


Daha sonra Şömineyi diğer üretim istasyonları gibi yere koyun ve onu istediğiniz zaman kullanmakta özgür olacaksınız.


Çiftçi Şöminesinin Faydaları ve Kullanım Alanları


Çiftçinin Şöminesi, Çiftçinin kendisi için ek yemek tariflerinin kilidini açar. Bununla birlikte, Şömineyi kullanırsanız, Hunter's Drying Rack'te Kurutulmuş Kürk veya Blacksmith's Smelter'da külçe yaptığınız gibi, size toplu olarak çiğ et ve sebze pişirme seçeneği sunulacaktır. Yemeğinizi yakma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan Şömineyi yalnız bırakabilirsiniz; bu nedenle, yemekleriniz pişerken efsanevi silahları keşfetmekten veya çiftçilik yapmaktan çekinmeyin.İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page