top of page

Enshrouded Çöpçü Başhemşire Kafası Nasıl Alınır?

Enshrouded Başhemşire, oyuncuların oyunda karşılaştığı ilk bosslardan biridir. İşte bunu nasıl yenebileceğiniz ve Çöpçü Başhemşire Kafasını nasıl elde edebileceğiniz.Enshrouded , Keen Games'in ana amacının üssünüzü inşa etmek, zorlu ortamda hayatta kalmak ve çeşitli düşmanlarla savaşmak olduğu bir hayatta kalma işçiliği oyunudur. Ayrıca oyunculara Alev Altarını yükseltme görevi de veriliyor. Yine de bir Alev Altarı çeşitli kaynaklar kullanılarak yükseltilebilir.


Bazen oyuncuların bir boss'u devirmeleri ve Altar'ı yükseltmek için kafasını kullanmaları gerekebilir. Çöpçü Matron Kafası da farklı değil; Çöpçü Matron Boss'u yendikten sonra alınan bir düşman kafası. Bu boss kafası, oyuncunun Alevini üçüncü seviyeye kadar güçlendirmek için kullanılır.


Neyse ki, oyuncuların Enshrouded'da ilerledikçe Embervale'de karşılaştıkları diğer bossların aksine bu boss'u yenmek zor değil . Ancak bu patronun attığı asit saldırısı ve zehirli kusmuk yıkıcıdır. Çöpçü Matron'u zahmetsizce nasıl yeneceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


Çöpçü Başhemşire Patronunun Bulunduğu YerGenel olarak Çöpçü Başhemşire Boss, haritanın her yerinde çok büyük miktarlarda bulunur. Oyuncular bu bossları Çöpçü Kampı dahil herhangi bir yerde bulabilirler. Ancak oyunda ilerledikçe bu bosslar güçleniyor.


Bir Çöpçü Saygıdeğer Kafası edinmek ve Alev Altarınızı güçlendirmek için en sık kullanılan yerlerden biri, haritada Mistbury Yeraltı Mezarlarının altında bulunan Çöpçüler Tepesi'dir.


Ancak burada bulunan Çöpçü Başhemşire Patronu Gorger tipindedir, yani ağzından zehir atar. Bu boss ağzından zehirli saldırılar yaparak oyuncuların sağlığına ciddi bir tehdit oluşturuyor . Bazı durumlarda oyuncular Çöpçü Matron'dan tek bir darbe aldıktan sonra ölebilirler.


Çöpçü Başhemşire Patronuyla Dövüşmeden Önce Sahip Olmanız Gereken Sarf Malzemeleri


Scavenger Hill of Scavenger'da bulunan Başhemşire Boss genellikle iki tür kombo kullanır ve bunların her biri oyuncuya ciddi hasar verir.


Bu saldırılar şunlardır:


Asit Kusmuğu: Büyük hasar kapasitesine sahip, zehirli, yeşil renkli bir kusmuk. Bazı durumlarda tek vuruşta öldürme söz konusudur.

Asit Atışı: Çöpçü Başhemşire'nin patron dövüşü sırasında düzenli olarak bir oyuncuya fırlattığı, yeşil renkli asitle dolu küçük bir kap.

Bu nedenle oyuncular, dövüş boyunca yardımcı olacak çeşitli sarf malzemelerini yanlarında bulundurmalıdır . İşte sahip olmanız gereken bazı temel bilgiler:  • Izgara Kurt Eti: Oyunculara +2 anayasa ve ek bir sağlık barı verir.

  • Meyveler: Sağlığın yenilenmesi için kullanılır.

  • Fell Flask: Oyunculara +20 Dayanıklılık sağlar.

  • İksir: Verilen hasarı arttırmak için kullanılır.


Çöpçü Başhemşire Patronu Nasıl Yenilir?


Çöpçü Başhemşire Boss'un en büyük zayıflığı yavaş hareket etmesidir. Çoğu oyuncu yaratığın asit saldırılarından kaçmak için koşarken veya kaçarken, en iyi yöntem onun etrafında koşmaktır. Bunun nedeni, Çöpçü Matron'un hareket kabiliyetinin, bir oyuncuyu zamanında yakalayıp asit saldırılarıyla ona hasar veremeyecek kadar yavaş olmasıdır, tabii ki oyuncu onun etrafında tek yönde dönmeye devam ettiği sürece!


Ancak kusmuk daha geniş bir mesafeye yayıldığından, kusmuk saldırıları sırasında Çöpçü Matron'un karşısında durmak en iyisidir. Yaratığın ağızdan gelen zehirle başa çıkmak üzere olduğunu anlamanın hızlı bir yolu, garip bir gurultu sesi duymaktır. Çöpçü Matron'a hasar vermek söz konusu olduğunda oyuncular iki yöntemden birini seçebilir:


  • Yakın Dövüş Saldırıları

  • Uzun Menzilli Saldırılar


Yakın dövüş saldırıları, yakın dövüş yapısına sahip oyuncular için kullanışlıdır . Ek olarak, Çöpçü Matron'un etrafında dönmeyi tercih eden oyuncular, çok fazla hasar görmeden boss'a başarılı bir şekilde hasar verebilirler.


Okçular için oyuncular, Çöpçü Matron'un kafasının zırhla korunduğunu unutmamalıdır , bu nedenle bu boss'un üst bölgesine zarar vermeye çalışmak hiçbir işe yaramayacaktır. Ancak Çöpçü Başhemşire'nin mide bölgesini hedeflemek mükemmel hasar verir.


Burada hatırlanması gereken önemli bir nokta, Çöpçü Matron'un iki tür saldırıya karşı oldukça dirençli olmasıdır :


  • Patlayıcılar

  • Asit


Ancak kesme, yakma, yakma, delme gibi diğer yöntemler bu zorlu düşmana büyük zarar verir.


Çöpçü Başhemşire Patronunu Yenmek İçin Ek İpucuYukarıda belirtildiği gibi Çöpçü Başhemşire'nin zayıf halkası hızıdır. Peki ya artık bir oyuncuyu kovalayamıyorsa? Enshrouded'da bunu yapmanın bir yolu var !

Başlangıç ​​olarak, oyuncuların onlarla donatılmış bir yaya sahip olması gerekir . Scavengers Tepesi'ndeki boss savaşı sırasında oyuncular, Scavenger Matron'un, yaratığı patlayıcı varillerin bulunduğu orta noktaya getirecek kadar uzun süre onları kovalamasını sağlamalıdır. Bittiğinde, oyuncuların o namluyu vurması gerekecek. Patlama, yerde oyuncuların artık Çöpçü Matron'u tuzağa düşürüp, onun yerinden ayrılmasına izin vermediği derin bir çukura neden olur.


Bunu yapmak için, oyuncuların sadece Çöpçü Matron'un onları kovalamasını ve deliğe sıkışıp kalması için yaratığı taktiksel olarak atlatmasını sağlamaları gerekir. Oyuncular ayrıca kendilerini patlayıcılarla donatabilir ve deliğe yaklaştıklarında bunları Çöpçü Matron'a atabilirler.


Bunu yapmak aradaki farkı daha da genişletir ve sonunda patronu aşağı çeker. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, oyuncuların Çöpçü Matron'un asit saldırılarına ve kovalamaca sırasındaki ölümcül kusmuğa karşı dikkatli olmaları gerektiğidir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments