top of page

En Yeni Palworld Güncellemesi Tamamen Kaotik PvP'ye İşaret Ediyor

Palworld PvP'nin geleceğinin gerçekte ne getireceği tam olarak belli olmasa da geliştirici ne planladıklarına dair bazı bilgiler paylaştı.
  • Palworld'ün son veri madeni ile oyuncuların gelecekte başkalarının Dostlarını ele geçirme yeteneğine sahip olabileceği ve oyuna yeni bir boyut katabileceği ortaya çıktı.

  • Palworld CEO'su Takuro Mizobe, PvP unsurlarını oyuna dahil etmenin zorluklarını kabul ediyor ve Pal'ları savaşlarda birbirine düşürmek gibi fikirleri değerlendiriyor.

  • Palworld'ün şu anda halka açık sunucuları yok, bu da oyuncuların Dostlarının çalınması konusunda endişelenmelerine gerek olmadığı anlamına geliyor. Ancak halka açık bir sunucu listesinin eklenmesi gelecekte PvP oynanışı için yeni olanaklar yaratabilir.


Palworld, ilk çıkışından bu yana bir aydan kısa bir süre içinde 19 milyondan fazla oyuncu toplayarak büyük bir hit oldu ve çoğu kişi için tek oyunculu bir deneyim oldu.Ark: Survival Evolvedgibi oyuncuya karşı oyuncu oyunlarından en azından kısmen ilham almış olsa daPalworldçokfarklı bir oyundur. Ark teorik olarak solo oyuna sahip olsa da çoğu kişi oyunun çok oyunculu PvP yönlerine odaklanırkenPalworld, en azından şimdilik, Palpagos Adaları'nda solo veya co-op keşif ve deneylere odaklanıyor.


Toplanacak 111 farklı Dost, çok çeşitli farklı üreme olanakları ve kombinasyonları ve oldukça büyük harita boyutuyla dünyada PvP olmadan yapılacak çok şey var. Nitekim PvP modunun yayınlandığında ne kadar başarılı olacağı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, oyunda yakın zamanda yapılan bir güncelleme, bir Palworld veri madeni sızıntısı ve geliştiricilerle yapılan bir röportaj, yaratık toplama oyunu için nelerin geleceğine dair bir fikir verebilir.


Yakın Zamandaki Bir Veri Madeni Başkalarının Arkadaşlarını Yakalamaya Yönelik İmada Bulundu

En Sevdiğiniz Arkadaşınızın ÇalınmasıYakın zamanda ortaya çıkan bir Palworld veri madeni, Radar Sphere adında yeni bir Pal Sphere'i ortaya çıkardı ; bu Pal Sphere, halihazırda başka birine ait olsa bile Pal'ları yakalayabilir . v0.1.4.0 ve v0.1.1.3 için son Palworld güncelleme yama notlarına göre geliştiriciler Pocketpair, " Başka bir oyuncunun arkadaşının/temel arkadaşının HP'si %30 veya daha azsa, onun tarafından ele geçirilebilmesi sorunu düzeltildi. bir küre kullanıyor. "


Bu noktada Palworld'de insansı NPC'leri yakalamanın mümkün olduğu iyi bilinmesine rağmen , bir arkadaşın Arkadaşını yakalamak çoğu kişinin muhtemelen denediği bir şey değildir. Bu, tek oyunculu senaryoda özellikle geçerli olmasa da, yama güncellemesinde düzeltilmeden önce kooperatif sunucularında meydana gelen kazara bir sorun olabilir. Ancak oyuna kasıtlı olarak eklenen böyle bir özellik, insanların çaresizce en sevdikleri Dostlarını korumaya ve geri almaya çalıştıkları için sunucularda kaosa neden olabilir.


Palworld CEO'su ile PvP'deki Gibi Bir Röportaj

Palworld PvP'nin Geleceği Nasıl Görünebilir?PocketPair'in CEO'su Takuro Mizobe ( Automation aracılığıyla ) ile yapılan bir röportaja göre, Palworld için PvP geliştirmek , geliştiriciler için yoldaki en zorlu yol ayrımlarından biridir. Palworld'deki çok sayıda hızlı seyahat noktası gibi temel mekaniklerin bir PvP atmosferine pek uygun olmaması nedeniyle, PvP öğelerini aksi takdirde bir PvE oyununa dahil etmenin karmaşıklığının zor olduğunu kabul ediyor .


Mizobe'ye göre, Palworld PvP için akılda birkaç fikir var , ancak çoğu , yaratık toplayan hayatta kalma oyunuyla bariz karşılaştırmalar yapan bir oyun olan Pokémon benzeri arkadaşları birbirine düşürmek etrafında dönüyor . Bununla birlikte, bu biraz farklı olabilir, çünkü bu oyunda eğitmenler (bu durumda Terbiyeciler) savaşı doğrudan çok fazla etkilemezler; bunun yerine yaratıklarını saldırıları için bir kanal olarak kullanıyorlar. Mizobe devam ediyor ve bunun bir arena formatında mı yoksa oyun dünyasında özgürce mi gerçekleşmesi gerektiğinden emin olmadığını söylüyor.


Palworld PvP'nin Ark Gibi Olması Muhtemel Değil

Üs Baskını Konusunda Endişelenmenize Gerek YokGörünüşe göre, Rust ve Ark gibi diğer PvP merkezli hayatta kalma oyunları hakkında çok iyi bir anlayışa sahip olan Mizobe, eserini yakın zamanda böyle bir oyuna dönüştürmeyi planlıyor gibi görünmüyor - ve bu muhtemelen daha iyi. Her ne kadar Palworld geliştiricilerinin oyunun PvP'sini hangi yöne götürecekleri tam olarak belli olmasa da, hatta Mizobe bunun gerçek zamanlı savaşlar mı yoksa eş zamanlı olmayan savaşlar mı olacağından emin olmadığını itiraf ediyor, hiçbir yerde üs baskınından veya günümüzün en popüler hayatta kalma oyunlarında bulunan diğer mekaniklerden bahsetmiyor.


Bazıları için bu muhtemelen bir rahatlama olacaktır, çünkü düşük seviyeli Dostlardan oluşan küçük bir çiftliği, büyük bir Palworld klanının ezici gücüne karşı savunmak kimsenin elinde değildir. Gerçekten açık dünya bir PvP ortamı, oyuncuların değerli kaynakları ve bu durumda Efsanevi Dostları elde tutmak ve kazanmak için savaşmak zorunda kalması nedeniyle tipik olarak en azından bir miktar toksisite yaratabilir . Bununla birlikte, bu tür bir PvP'ye yalnızca izin verilmekle kalmayıp aynı zamanda teşvik edilen bir oyun modu ilginç bir değişiklik olabilir ve oyunun hissini ve temel oynanışını tamamen değiştirebilir.


Palworld Oyuncularının Şimdilik Endişelenmesine Gerek Yok

Özel Sunucular Nadirdiralworld'de , Rust veya Ark: Survival Evolved gibi diğer popüler çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi halka açık bir sunucu listesi bulunmadığından , birinin Pals'ı çalmasından endişe duymanız için gerçekten hiçbir neden yok. Özel sunucuların kurulumu fazlasıyla mümkün olsa da, bunlar şu anda ortak çalışmayla sınırlıdır ve halka açık bir Palworld sunucu listesi yoktur. Bunun yerine, kişilerin çok oyunculu bir sunucuya bağlanabilmeleri için başkalarına manuel olarak bir davet kodu sağlamaları gerekir.


Her ne kadar yeni bir Palworld 2024 yol haritası bir PvP modu geliştirme planlarını ortaya koysa da, böyle bir liste oyuna eklenmezse popülaritesi muhtemelen azalacaktır. Ancak böyle bir liste eklenirse, özellikle PvP resmi olarak tanıtıldığında, farklı oyun ayarları ve modları için bir olasılık kapısı açılır. Rust ve Ark gibi diğer oyunlarda, belirli sunucular etrafında dev topluluklar oluşmuştur ve çoğu zaman bu sunucular, vanilya oynanışını daha da değiştirmek için belirli modlar kullanır. Palworld, sunucu sahipleri için uygun bir özelleştirme aralığına sahip bir genel sunucu listesi uygularsa , mümkün olanın sınırı gökyüzü olacaktır.

Sonuçta Mizobe, PvP'nin başarılı olma şansının %10'dan az olduğunu kabul ediyor. Ayrıca, gelecek özelliğin geliştirilmesi ve uygulanması için çok fazla düşünüldüğü de açık ve tek oyunculu veya iş birliği modlarına geri dönmek her zaman mümkün olduğundan, oyunu mahvetme şansı yok denecek kadar az. Ancak diğer taraftan, ne kadar iyi uygulandığına bağlı olarak, yalnızca PvP modunu oynayan tamamen yeni bir Palworld oyuncusu kitlesi yaratabilirİlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page