top of page

En İyi Helldivers 2 Dizilimi Yanlış Oynadığınız anlamına gelir

Helldivers 2'de ekipmanı optimize etme konusunda akıllı olmak en iyisidir, ancak mükemmel yapıyı kurmanın bir doğru yolu, bir de yanlış yolu vardır.  • Helldivers 2'de "Suicide Mission", "Impossible" ve "Helldive" gibi daha yüksek zorluk seviyelerinde taktikler çok önemlidir .

  • Zorluğa rağmen, teçhizatları denetlemek oyunu herkes için daha az eğlenceli hale getirecek.

  • Helldivers 2'de Galaktik Savaşı kazanmanın en iyi yolu eğlenceye ve takım çalışmasına odaklanmaktır .


Mükemmel Helldivers 2 ekipmanını optimize etmek asil bir uğraş olabilir, ancak garip bir şekilde bazen oyuna yanlış bir şekilde yaklaşmakla el ele gidebilir. Helldivers 2 topluluğu, Galaktik Savaşı kazanma ve Terminidleri ve Otomatları yok etme ortak hedefi etrafında coşkuyla birleşti; bu da savaş alanında hüneri artıran her seçimin doğru olduğu izlenimini verebilir. Kişinin elinden gelenin en iyisini ortaya koymasının oyunu oynamanın önemli bir parçası olduğu kesinlikle doğrudur, ancak bu duyguyu fazla ileri götürmenin de bir yolu vardır.


Helldivers 2 her bağlamda stratejik bir oyun olabilir, ancak taktiklerin önemi daha yüksek zorluk seviyelerinde önemli ölçüde artar, burada küçük hatalar bir ekibin görevine hızla mal olabilir. En yüksek seviyeler, 7, 8 ve 9. seviyeler " İntihar Görevi", "İmkansız" ve "Cehennem Dalışı "na karşılık geldiğinden bunu başlıklarında son derece net bir şekilde ortaya koyuyor . Bu zorluktaki bir göreve başlarken bazı söylenmemiş kurallar ve ortak nezaket vardır - örneğin AFK'ya gitme şansı varsa bunu yapmak asla iyi bir fikir değildir - ve önce daha düşük seviyelerde genel uzmanlık kazanmak önemlidir.


Helldivers 2 Ekipmanlarını Polislik Yapmak Yanlış YaklaşımdırGilmore75'in bir Reddit gönderisi, Helldivers 2 topluluğunun bir üyesinin bu duyguyu çok ileri götürdüğünün bir örneğini vurguluyor ; 8 veya üzeri puan alan görevlerde oyuncuları tekmelemek için militan çizgiler çizen bir Steam gönderisinin ekran görüntüsü . Tekmelenmeye değer ihlallerin listesi, " değersiz stratejiler " ve " kalkan kullanmamak " gibi suçluların yer aldığı ekipman optimizasyonuna odaklanıyor. Bu özel standartlar dizisine uymayan herkes trol olarak kabul edilir ve birisinin alternatif bir ekipmanla konuşlandırmak için tamamen geçerli nedenleri olabileceği fikrini zımnen reddeder.


Steam gönderisinin ardındaki düşüncenin nereden geldiğini görmek kolaydır, çünkü birisinin Helldivers 2'yi zor bir görevde ciddiye almaması kesinlikle sinir bozucu olabilir . Ancak sonuçta fikir hedefi tamamen ıskalıyor. Belirli bir optimizasyona uymadan da iyi oynamak mümkündür ve oyunu bu kadar titiz bir şekilde denetlemek, oyunun gerçek amacını gözden kaçırır . Yüksek oyun seviyelerinde bile Helldivers 2'nin eğlenceli olması gerekiyor ve bir dizi keyfi kural oluşturmak, onu kolaylıkla bir angarya haline getirebilir.


Helldivers 2 Topluluğu Eğlenceyi KucaklıyorCesaret verici bir şekilde, Reddit paylaşımındaki yorumlar topluluğun birleşik cephesinin oyun özgürlüğünü tam olarak desteklediğini açıkça ortaya koyuyor. Baştan sona yankılanan bir duygu varsa, o da bu tutumun Yönetilen Demokrasi için bir askere yakışmadığı fikridir . Aslında bu kavramın Süper Dünya'nın düşmanlarının sinsi entrikalarını ve demokratik olmayan ideallerini yansıtması daha olası görünüyor. Gönderinin yaratıcısı pekala saflarda kargaşa yaratmaya çalışan bir Terminid veya Otomat olabilir, ancak bu türden hiçbir sinsi taktik işe yaramayacaktır.


Yorumların tonu , fütüristik savaşa absürt bir yaklaşımla faşizmi ve şovenizmi hicveden Starship Troopers tarzı bir yaklaşımı benimseyen Helldivers 2'nin genel hicivini yansıtıyor. Topluluğun bu absürd düzeydeki vatanseverlikten olumlu bir şeyler çıkarması uzun sürmedi; çünkü duyguyu oynamak, topluluğun yönlendirdiği Galaktik Savaşı birlikte kazanma umuduyla herkesin arkasında birleşebileceği bir şey sağlamaya yardımcı oluyor. Bu tutumun bir başka güzel örneği de, konsol savaşlarının olağan gerilimlerini büyük ölçüde göz ardı eden Helldivers 2'nin Xbox'ta piyasaya sürülmesi çağrılarında yatıyor .


Helldivers 2'de hangi yapıların en iyi şekilde çalıştığını öğrenmenin kesinlikle değeri vardır , ancak sürülere karşı maceraya atılacak bir karakter oluşturmanın tek bir doğru yöntemi yoktur. Herkes iyi bir takım çalışması yaptığı ve akıllı oyunlar oynadığı sürece Galaktik Savaşın kazanılmasına yardımcı olmak ve en zorlu görevleri bile bitirmek için üzerlerine düşeni yapıyorlar. Helldivers 2'ye yönelik belirli bir yaklaşımın ayrıntılarına fazla takılıp kalan herkesin bir adım geri atıp başkaları için eğlencenin nerede olabileceğini değerlendirmesi daha iyi olacaktır - tüm bunlar elbette Yönetilen Demokrasi adına.


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page