top of page

Elder Scrolls Online Nihayet 10 Yıllık Bir Sorunu Çözüyor

Elder Scrolls meraklılarını uzun süredir hayal kırıklığına uğratan bir olay örgüsü açığı, Elder Scrolls Online'da yayınlanması planlanan güncellemelerle giderilecek.  • Zenimax Online Studios, Gold Road genişletmesi ile The Elder Scrolls Online'daki 10 yıllık bir hikaye sorununu çözmeyi planlıyor.

  • Yeni genişletme, Cyrodiil'in West Weald'ında, Recollection adlı bir grup tarafından yaratılan bir ormanı tanıtıyor.

  • Orman, Cyrodiil'in orman olarak daha önceki tanımları ile Oblivion'daki tasviri arasındaki tutarsızlığı çözmeyi amaçlıyor.


Elder Scrolls Online irfan meraklılarının uzun süredir karşılaştığı hayal kırıklığı, oyuna gelecek güncellemelerle nihayet giderilebilir. Konudaki boşluk ilk olarak The Elder Scrolls Online'ın başlarında tanıtılmıştı ve geliştirici Zenimax Online Studios'un oyunla ilgili planları arasında bu on yaşındaki böceğin ele alınması da yer alıyor.


The Elder Scrolls Online, 2014'teki lansmanından bu yana, ana Elder Scrolls tek oyunculu oyunlarında görülebilecek ve deneyimlenebileceklerin ötesinde yeni yerler ve hikayeler ekleyerek Tamriel'in hem hayranlar hem de oyuncular için vizyonunu genişletmeye yardımcı oldu . Tek oyunculu RPG'ler oyuncuları genellikle Tamriel'in bir veya iki bölgesine yerleştirirken, The Elder Scrolls Online, Elder Scrolls evreninde eşsiz bir genişlik sunarak çok sayıda oyuncunun serinin en büyük oyun dünyasına erişmesine olanak tanıdı. Ve yolda olan yeni Elder Scrolls Online Gold Road genişletmesi ile Tamriel'in daha da fazlası deneyimlenebilecek.


The Elder Scrolls Online Altın Yolu, On Yıllık Bir İlim Sorununu Sonlandıracak


Elder Scrolls kadar uzun ömürlü ve popüler bir seri, pek çok yaratıcı ve ekipten geçiyor ve bunların her biri seriye kendi damgasını vuruyor. Bazen bu işaretler birbiriyle çelişebilir, tıpkı The Elder Scrolls Online'da Cyrodiil İmparatorluk Eyaleti'nin Oblivion'da nasıl göründüğünü hatırlatacak şekilde çoğunlukla ılıman ormanlık ve düzlük bir bölge olarak tasvir edilmesinde olduğu gibi . Ancak bu tasvir, Cyrodiil'in İkinci Çağ'da ( Elder Scrolls Online'ın geçtiği dönem) kalın bir ormanla kaplı olduğu yönündeki daha önceki tanımlamalarla çelişiyordu . Yıllardır bu tutarsızlık giderilmedi ancak Elder Scrolls Online Kreatif Direktörü Rich Lambert ile yapılan bir röportajda Zenimax'ın Gold Road genişletmesindeki tutarsızlığı gidereceği söyleniyor . The Elder Scrolls Online Gold Road, Cyrodiil'deki yeni oynanabilir alanlar da dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekleyecek .


Bu oynanabilir alanlardan biri, Cyrodiil'in güney ve güneybatısının Valenwood ve Elsweyr eyaletlerine sınırı olan ve Oblivion'daki Skingrad şehrine ev sahipliği yapan West Weald'de bulunuyor . Ancak The Elder Scrolls Online Gold Road 3 Haziran 2024'te yayına girdiğinde West Weald'ın büyük bölümünü kaplayan devasa bir orman görülecek. Orman görünüşte bir gecede büyüdü ve iddiaya göre Bosmer'den (Orman Elfleri) oluşan Recollection adlı bir grup tarafından yaratıldı. The Recollection'ın hedefleri ve nedenleri net değil ancak The Elder Scrolls Necrom'daki hikaye unsurlarıyla bağlantılı olabilirler .Rich Lambert ile yapılan röportaja göre, Cyrodiil'deki yeni orman "kesinlikle" Elder Scrolls hayranlarının yıllardır işaret ettiği bilgi tutarsızlığını gidermeyi amaçlıyor (bazıları konuyu şaka yollu "orman kapısı" olarak adlandırıyor). Cyrodiil'de ormanların varlığı , Elder Scrolls tarihinde İmparator Tiber Septim'in eyaletin iklimini değiştirmek için Cyrodiil'in ormanlarını kendisinin kestiğini söyleyen efsaneler nedeniyle önemli görülüyor . Zenimax'ın, Gold Road genişletmesinin gelişiyle yeni eklemeler planlamanın yanı sıra, küçük de olsa uzun süredir devam eden bazı sorunları çözmeye odaklandığını görmek güzel .


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page