top of page

Elden Ring Tüm Siyah Alev Büyüsü Konumları

Kara Alev'in gücünü kullanmak için tüm Tanrı derisi büyülerini toplayın ve Elden Ring'de Elden Lordu olarak yükselmek için tanrıları ve yarı tanrıları alt edin.Kara Gözlü Kraliçe'nin takipçileri olan Tanrı Katilleri tarafından kullanılan bir güç olan Kara Alev, bir zamanlar Aradaki Topraklar'daki tanrılara ve yarı tanrılara korku salmıştı. Maliketh'in Kader Ölümü'nü mühürlemesinin ardından havariler Kara Alev'in gerçek gücünü kaybetmiş olsa da, bu şiddetli ateş, Elden Ring'de hala hesaba katılması gereken bir güçtür . Oyuncular Arasındaki Toprakları keşfederken hâlâ Kara Alev'in gücünü kullanan Tanrı Derisi Havariler ve Soylularla karşılaşacaklar.


Elden Ring, Kara Alev büyüsü de dahil olmak üzere oyuncuların kullanabileceği çok çeşitli büyüler sunuyor. Kara Alev, Elden Ring'deki en güçlü büyü sınıflarından biridir. Gerçek gücü, hedefin maksimum HP'sine bağlı olarak hasar verme yeteneğinde yatmaktadır. Tek başına bu nedenle, Kara Alev büyüleri, büyük bir sağlık havuzuna sahip oldukları ve ateş hasarına karşı zayıf oldukları için, son boss'ların çoğunu etkilemek için kolay bir strateji haline geliyor.


Saf İnanç kullanan bir yapıyla birleştirildiğinde, Kara Alev büyüleri oyundaki çoğu düşmanı delip geçebilir. Kara Alev büyülerinin en iyi yanı, en güçlü büyülerini oldukça erken alabilmenizdir. Lands Among'da ilerledikçe, çoğu Godskin boss'larının arkasında kilitli olan daha fazla Kara Alev büyüsü keşfedebilirsiniz. Bu kılavuzda oyuncular Elden Ring'deki tüm Tanrı Katili veya Kara Alev büyülerinin yerlerini bulabilirler .


Elden Ring'de Tüm Kara Alev Büyüleri Nasıl Elde Edilir


Siyah Alev ve Siyah Alev Bıçağı

Stormveil Kalesi'ndeki Tanrı Derisi Dua Kitabı

Kara Alevin Koruması

Miquella'nın Haligtree'sine ulaştığınızda Gideon Ofnir tarafından verilir.

Kara Alevi Temizlemek

Altus Yaylası'ndaki Yel Değirmeni Köyü'nde Tanrı Derisi Havari'yi yenme ödülü

Asil Varlık

Volcano Malikanesi'nde Godskin Noble'ı yenme ödülü

Kara Alev Ritüeli

Devlerin Dağ Tepeleri Dondurucu Göl yakınındaki Spiritcaller Mağarasında Spritcaller Salyangoz bossunu yenme ödülü

Kara Alev ve Kara Alev Kılıcı, Elden Ring'in başlangıç ​​bölgesinde mevcut olan Tanrı Avcısı büyülerinden ikisidir . Kara Alev şiddetli bir ateş topu fırlatarak muazzam Ateş hasarı verir ve hedefin HP'sinin belirli bir yüzdesini tüketir. Kara Alev Kılıcı, silahınızı birkaç saniyeliğine Kara Alev ile kaplayan bir infüzyon büyüsüdür.Oyuncular, Stormveil Kalesi'nde beyaz bir sis duvarının arkasında kilitli Tanrı Derisi Dua Kitabı'nı bulabilirler. Bu kapının kilidini açmak için kapının yanındaki şeytan heykeline bir Taş Kılıç Anahtarı yerleştirmeniz gerekecek. Tanrı Derisi Dua Kitabı'nı aldıktan sonra , Kara Alev ve Kara Alev Kılıcı ticaretini açmak için onu Yuvarlak Masa Kalesi'ndeki Kardeş Corhyn'e veya Yeminler Kilisesi'ndeki Yemin Papazı Miriel'e verin.


Tanrı Derisi Dua Kitabı'nı almak için Stormveil Kalesi'ndeki Rampart Kulesi lütuf alanına ışınlanın. Ardından kuzeydeki çıkıştan çıkın ve hızla koşup doğudaki çatıya atlayın. Farelerle dolu bir mahzene giden girişi bulmak için çok sayıda korumanın bulunduğu bölgeye inin. Bu sinir bozucu düşmanları yenin ve sis duvarını bulmak için doğruca ilerleyin. Duvarı kaldırmak ve odanın içindeki Tanrı Derisi Dua Kitabı ile Tanrı Katili Mührünü toplamak için imp heykeline bir Taş Kılıç Anahtarı yerleştirin. Bu mühür, tüm Godslayer büyülerini %10 oranında güçlendirdiği için Kara Alev yapısı için en iyisidir.


Kara Alevin KorumasıKara Alevin Koruması, karakterin tüm Fiziksel saldırılara karşı direncini artıran ancak şişelerden gelen iyileşmeyi azaltan mükemmel bir vücut güçlendirmesidir. Bu büyü Gideon Ofnir ile konuşurken "gizli madalyon hakkında" seçeneğini seçtiğinizde size verilen bir ödüldür. Bu diyalog seçeneği yalnızca Miquella'nın Haligtree zindanına ulaştığınızda görünür.İlginç bir şekilde Gideon Ofnir, Haligtree'nin dibinde bulunan boss Malenia, Miquella'nın Kılıcı'na karşı koymak için oyunculara en iyi savunma büyüsünü veriyor. Elden Ring hayranlarının Gideon Ofnir'in Kararmışlar hakkında casusluk yaptığına inanmalarının birçok nedeninden biri de bu . Miquella'nın Haligtree'sine ulaşmadan Gideon Ofnir'i yendiyseniz, Kara Alevin Korumasını İkiz Bakire Suratsızlardan satın alabilirsiniz.


Kara Alevi TemizlemekKara Alevi Temizlemek, Elden Ring'de Tanrı Derisi Havariler tarafından kullanılan bir başka güçlü büyüdür . Karakterin önüne bir Kara Alev dalgası göndererek menzilindeki tüm hedefleri vurur. Bu büyüyü elde etmek için oyuncuların Altus Platosu'ndaki Yel Değirmeni Köyü Dominula'nın tepesinde bulunan Tanrı Derisi Havarisini yenmeleri gerekecek . Bu köye, Dış Duvar Savaş Alanı lütuf alanının kuzeyindeki çıkışı kullanarak veya Ormana Yayılan Büyük Köprü lütuf alanının yakınındaki ara nokta ışınlayıcısını alıp oradan doğuya giderek ulaşılabilir.


Tanrı Derisi Havari zorlu bir patrondur ve sağlığı yarıya düştüğünde ikinci bir aşamaya girer. Yel Değirmeni Köyü'nde Tanrı Derisi Havari'yi yenmede sorun yaşıyorsanız, Millicent'in görev serisini, ona Valkyrie'nin Protezini verdiğiniz noktaya kadar ilerletmeyi düşünün. Bundan sonra, boss dövüşünden hemen önce onun çağrı işaretini bulabilirsiniz. Kolay bir çıkış yolu istemeyen oyuncuların, Apostle'ın kesme direncinin düşük olması nedeniyle fiziksel saldırılar, özellikle katanalar ve kavisli kılıçlar kullanmaları önerilir. Tanrı Derisi Havari'yi öldürdükten sonra, Ovucu Kara Alev büyüsü ve Tanrı Derisi Soyucu adı verilen ikiz bir bıçakla ödüllendirileceksiniz.


Asil Varlık


Noble Presence, Tanrıderili Asillerin ikonik saldırılarından biridir. Tıpkı saldırıları gibi Noble Presence da karakterin etrafında bir şok dalgası yaratır ve hücum ettiğinde orta büyüklükteki düşmanları havaya fırlatabilir. Şok dalgasının yanı sıra düşmanlar, sağlıklarının birkaç yüzdesini tüketen Kara Alev'den de etkilenir.


Noble Presence büyüsünü elde etmek için oyuncuların Volcano Malikanesi'nde bulunan Godskin Noble'ı yenmeleri gerekecek . Volcano Malikanesi'ndeki Prison Town Kilisesi'nin zarafet alanından güneye gidin ve mevcut çıkıntıları ve merdivenleri kullanarak dikkatlice lavlara atlayın. Lav üzerinde çok fazla zaman kaybetmeden, insansı bir yılan düşmanı tarafından korunan bir asansör bulmak için doğuya gitmeye başlayın. Yukarı çıkıp bir Kara Keşiş düşmanı bulmak için bu asansörü kullanın. Oyuncular Godskin Noble'ın girişini Black Monk'un biraz ilerisinde bulabilirler. Patronla savaşmadan önce, Prison Town Kilisesi'nden bir kısayol yolunun kilidini açmak için kuzeydeki kolu etkinleştirdiğinizden emin olun.


Havari gibi Tanrıderisi Asili de saldırılara karşı zayıftır, ancak kalın zırhı ona saldırı saldırılarına karşı yüksek direnç sağlar. Oyuncular Volcano Malikanesi'nde Godskin Noble ile savaşırken sütunları kullanarak onun birçok saldırısından, özellikle de yuvarlanma hareketinden ve siyah ateş toplarından kaçınabilirler.


Kara Alev RitüeliKara Alev Ritüeli bu listedeki son Kara Alev büyüsüdür. Bu büyü, büyüyü yapanın çevresinde bir Kara Alev halkası oluşturur. PVP'de oyuncuları agresif rakiplerden korurken büyük düşmanlara büyük hasar verebilir. Bu büyüyü elde etmek için oyuncuların Giants of Mountaintops'taki Freezing Lake'in batı tarafında bulunan Spiritcaller Mağarasına kadar gitmeleri gerekecek . Mağaranın girişinin iki Taş Kılıç Anahtarı harcanarak açılması gerekecek.Adından da anlaşılacağı gibi Spiritcaller's Cave, dövüşlerine yardımcı olmak için ruhları çağırabilen ruh çağıran salyangozlarla doludur. Oyuncular , Seppuku silah becerisini kullanan kurt ruhları ve samuraylarla yüzleşmek zorunda kalacaklar . Mağaranın sonunda ruh çağıran salyangozu ortaya çıkarmak için bir Tanrı Derisi Havari ve bir Tanrı Derisi Asili ile savaşmanız gerekecek. Salyangoz yenildiğinde Kara Alev Ritüeli büyüsüyle ödüllendirileceksiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page