top of page

Elden Ring: Shadow of the Erdtree - Messmer Yılanının Önemi Açıklandı

Shadow of the Erdtree'nin Messmer'i, Elden Ring'in önceki birkaç yarı tanrısıyla benzerlikler taşıyor, ancak yılanlarla olan bağlantısı karanlık bir kökene işaret ediyor.  • Kazıklı Messmer, Elden Ring'e Gölgeler Ülkesi ve muhtemelen Altın Düzen ile bağları olan yeni, gizemli bir karakter getiriyor.

  • Messmer'in tasarımı Bloodflame büyüsü gibi mevcut bilgilerle bağlantılara ve Miquella ve Malenia ile olası bir bağlantıya işaret ediyor.

  • Messmer'in tasarımındaki yılan motifi, Elden Ring'deki temaları genişleterek Altın Tarikat'a karşı sapkınlığı ve isyanı simgeliyor olabilir.


Elden Ring'in Shadow of the Erdtree DLC'si resmi bir tanıtım fragmanıyla gösterildi ve bu, gerçek FromSoftware tarzında cevaplardan çok soruları beraberinde getirdi. Miquella'nın gizemli hikayesine odaklanmak, yaklaşmakta olan genişleme paketini tanımlayacak gibi görünüyor; bu, hayranların bu duyurudan önce aylardır öngördüğü bir şeydi. Ancak hayranlar tarafından muhtemelen beklenmeyen şey,Shadow of the Erdtree'nin maskotu olarak görev yapan yepyeni bir boss dövüşü olan Messmer the Impaler'ın tanıtılmasıydı .


Messmer, Shadow of the Erdtree'nin yüzü olabilir, ancak Elden Ring'in bilgisinin mevcut kısımlarıyla hiçbir açık bağı olmayan yeni bir karakter. The Land of Shadow ortamıyla derinden ilişkili görünüyor; genişleme paketindeki öğelerin görünüşte gizli doğası, potansiyel olarak onun Altın Tarikat'tan kovulmuş istenmeyen bir yarı tanrı olabileceğini ima ediyor. Messmer'e eşlik eden görünüşte çelişkili unsurlar bu gibi teorilere aynı anda karşı çıkıyor ve onları destekliyor, ancak karaktere eşlik eden yılan motifi spekülasyonları belirli bir yöne sürükledi.


Kazıklı Messmer'in Gizemi Ortaya ÇıkıyorMessmer'in Tasarımı Elden Ring'in Ayrı Parçalarını Birleştiriyor


Bloodflame'e benzeyen büyü kullanması ve Mohg'un patron odasındaki kozadaki kurumuş bedene genel benzerliği, Omen Lord of Blood ile bir tür ilişki olduğunu ima ediyor, ancak hayranların fragmandan çıkardığı tek bağlantı bu değil. Kızıl saçları ve M harfiyle başlayan ismiyle Messmer'in Miquella ve Malenia'nın üçüncü kardeşi olabileceği fikri de bir o kadar akla yatkın . Lordluk bahşedebilecek bir anneden bahsetmesi bu teoriyi güçlendiriyor, ancak tasarımının sürüngen ayrıntıları çok daha küfür niteliğinde bir bağlantıya işaret ediyor.


Gölge Ülkesini Yakmayı İçeren Bilinmeyen Bir Geçmiş


Messmer hakkındaki bilgiler çoğunlukla Shadow of the Erdtree'nin tanıtım fragmanında kendisine sunulanlarla sınırlıdır ; en kaygı verici ayrıntıların bazıları Shadow of the Erdtree'nin resmi Bandai Namco sayfasında ima edilmektedir. Yeni bölge, karakterin yalnızca kendi imzası olan ateşle değil, muhtemelen Altın Düzen'in savaşlarıyla olan bağlantısını da gösteren, "Bilinmeyen bir savaşta temizlenen bir ülke. Messmer'in aleviyle alev alan bir ülke" olarak tanımlanıyor.


Kazıklı Messmer'in Yılanları Erdtree ile Özel Bir İlişkiyi İma EdiyorKüfürün Efendisi Rykard ile İnkar Edilemez Bir Benzerlik


Elden Ring'in Magma Büyücüsü'nün alevleri şu ana kadar Messmer'in görüntüleri tarafından da çağrıştırıldığında, The Lands Among'ın yarı tanrılarından biriyle göz ardı edilmesi zor bir benzerlik var. Yılanları tasarımının ana unsuru olarak dahil etme seçimi, yılanlarla bu kadar yoğun bir şekilde ilişkilendirildiği bilinen diğer tek büyük karakter olan Mt. Gelmir'in Rykard'ını çağrıştırıyor.コメント