top of page

Elden Ring Kutsal Yadigar Kılıcı Nasıl Alınır?

Güçlü ve büyük bir silah arıyorsanız Elden Ring'de Kutsal Yadigâr Kılıcı nasıl alacağınızı burada bulabilirsiniz.Elden Ring oyunculara çok çeşitli silahlar sunarken , Greatswords hayranları Sacred Relic Sword'dan daha iyi bir şey bulamayacaklar. Sonuçta, bu silahın en yüksek Kutsal Hasar oranlarından birine sahip olmasının yanı sıra, rünlerin hızlı ve istikrarlı bir şekilde işlenmesi için en iyi potansiyele sahiptir. Eşsiz Wave of Gold yeteneği, oyuncunun önündeki geniş bir alana muazzam Holy hasarı vererek yoluna çıkan her şeyi öldürür.


Bununla birlikte, büyük güç, Kutsal Yadigâr Kılıcı tam olarak tanımlayan, daha az olağanüstü başarılar gerektirmez. Ölümsüz bir Tanrı'nın kalıntılarından yaratılan bu büyük kılıç, yalnızca en güçlü patronu yeneni ve gücünün karşılığı olarak ödülünü sunan kişiyi sahibi olarak tanır.


Elden Ring'de Kutsal Yadigar Kılıcı Nerede Bulunur?Elden Ring'de Kutsal Yadigar Kılıcını almanın tek yolu onu Enia'yı ziyaret ederek Elden Remembrance ile takas etmektir. Bu kadim kadını, oyuncuların Melina'nın görevlerinden birini tamamladıktan sonra kilidini açabilecekleri, The Lands Among'ın dışındaki bir yer olan Roundtable Hold'da bulabilirsiniz. Ancak asıl zorluk Elden Remembrance'ı elde etmek olduğundan bu ana sorundan uzaktır.


Elden Remembrance, yalnızca son boss Elden Beast'i yenerek elde edilebilen nadir bir sarf malzemesidir. Bunun için oyuncuların Leyndell, Ashen Capital'e gitmesi ve Erdtree'ye geçişi açmak için hikaye görevlerini tamamlaması gerekiyor. İçeri girdiğinizde, Altın Düzen Boss'undan Radagon ile şiddetli bir savaş bulacaksınız , ancak Elden Beast ile olan dövüşle karşılaştırıldığında bu çocuk oyuncağı gibi görünecek. Bu patronun hiçbir zayıf yanı yok, bir düzine beceriye sahip, birçok hasar türüne karşı bağışıklı ve sağlığı daha önce gördüğünüz her şeyden daha yüksek. Bu savaş gerçek bir meydan okuma olacak ama Elden'in Anısı, tüm acılar için değerli bir ödül .


Bu eşyayı aldıktan sonra Enia NPC'ye gidebilir ve onu Kutsal Yadigar Kılıcı veya Marika'nın Çekici ile takas edebilirsiniz. Her iki silahın da iyi Holy hasarı ve uzun menzili var, bu yüzden oyun tarzınıza göre akıllıca seçim yapın.


Kutsal Yadigar Kılıç YetenekleriKutsal Yadigâr Kılıcı makul bir hasara sahip olmasına ve İnanç/Dex yapıları için iyi bir silah olmasına rağmen, bu büyük kılıcın ana gücü benzersiz Altın Dalga becerisinde yatmaktadır. Saldırıyı yüklemek için 2 saniye harcadıktan sonra, oyuncunun önündeki herkese büyük hasar veren, uzun erişimli ve genişleyen bir Kutsal enerji dalgasını ateşlersiniz. Bu saldırı, oyuncuların Undead gibi düzinelerce düşmanı size yaklaşmalarına izin vermeden neredeyse anında yok etmelerine olanak tanır.


Elbette bu silah ideal olmaktan uzak çünkü bosslara karşı çok etkili değil. Ek olarak, güç açısından zayıf bir şekilde ölçeklenir ve Ashes of War ile aşılanamaz . Ancak ilerlemenin bu aşamasında, neredeyse her türlü basit düşman kalabalığını yok etmek için daha etkili bir şey bulmanız pek mümkün değil. Rünleri çiftçilik yapmak ve rutin düşmanlarla savaşmak için zaman harcamaktan kaçınmanızı sağlayacaktır. Bunun yerine zamanınızı daha önemli hikaye sonrası içeriğe ayırabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page