top of page

Elden Ring Kızlık Kanı Nereden Alınır?

Varre'nin görev serisinde ilerledikçe, sonunda sizden bir kızlık kanı almanızı isteyecek, ama onu nerede bulabilirsiniz?Kararmışlar için Elden Ring'de bakirenin önemi her şeyin üstündedir. Bir bakire olmadan kararmış bireyler rünleri güce dönüştüremez. Oyuncular, Arasındaki Topraklara girdikten sonra, onları bakiresizlikleri nedeniyle belirsizliğin belirlediği bir kader konusunda önceden uyaran Beyaz Maske Varre adında bir NPC ile karşılaşırlar. Neyse ki oyuncular, Varre ile tanıştıktan kısa bir süre sonra Melina'nın isteğini kabul ederek onun yanıldığını hızla kanıtlayabilirler.


Ancak bu, Varre'nin Elden Ring'de bakirelerden bahsettiği tek örnek değil . Beyaz Maske ile devam eden Varre'nin görev serisi, oyuncuları Göllerin Liurnia'sındaki Gül Kilisesi'ne götürüyor ve burada Kan Lordu ve hanedanının hikayesini paylaşıyor. Mohgwyn Sarayı'na hızlandırılmış bir rota arayanlar, diğer oyunculara karşı üç istilaya katılmak zorundadır. Bunu takiben Varre sizi, Kan Lordu'nun Lütfu'na (beyaz bir bez) uygulanmak üzere bir bakire kanı elde etmekle görevlendirir. Endişelenmeyin, çünkü Varre hâlâ oyuncunun bakiresiz olduğunu varsayıyor ve Melina'ya zarar vermeden diğer bakirelerin kanının kullanılmasına izin veriyor.


Elden Ring: Kızlık Kanı Konumları


Varre'nin görev serisini ilerletmek için kanları kullanılabilecek üç bakire var . Oyundaki ilerlemenize bağlı olarak bunlardan birine ulaşmak daha kolay olabilir. Her bir bakirenin yerini ve Elden Ring'de kızlık kanı toplamak için oraya nasıl gidileceğini öğrenmek için okumaya devam edin .


Ağlayan Yarımada'da IrinaAğlayan Yarımada'ya girdikten sonra oyuncular, Morne Kalesi'ndeki babasına bir mektup teslim etmeleri için onlara yalvaran Irina adında kör bir kızla karşılaşırlar. Maalesef bu arayışta ona yardım etmek onun ölümüne yol açar. Irina'nın ölümüne doğru ilerlediyseniz, beyaz bezi ölen vücudunun üzerinde kullanabilir ve kanını toplayabilirsiniz.


Hedefinize ulaşmak için mutlaka Irina'nın görevini tamamlamanız gerekmez. Lord of Blood's Lütfu'nu kullanmak ve Varre'nin görev serisini ilerletmek için Irina'ya saldırıp onu öldürmeyi seçebilirsiniz. Irina'yı bulmak için Liurnia'nın güneyindeki Kurban Köprüsü'nden güneye gidin. Üzerinde bir fener bulunan bir duvarın yanında otururken bulunabilir.


Beklenti Şapeli'ndeki Ölü KızEğer hafızanız iyiyse, Elden Ring'de başladığınız yıkık dökük kilisede ölen bakireyi hatırlayabilirsiniz . Beklenti Şapeli olarak adlandırılan bu kiliseyi tekrar ziyaret etmek, Dört Çan Kulesi'ndeki bir geçiş kapısı kullanılarak yapılabilir . Ancak dikkatli olun, çünkü The Four Belfries'te üç portal var ve bunları etkinleştirmek için yalnızca bir adet Imbued Sword Key'e sahip oluyorsunuz. İkinci Belfrey'in önündeki "Beklenti Uçurumu" etiketli portalı açın.Portalı aldıktan sonra, Beklenti Şapeli'ne erişim sağlamak için Aşılı Filiz'i yenmelisiniz. Ölen kızın naaşı şapelin içindeki bir sandalyenin yanında bulunuyor. Dört Çan Kulesi'ni henüz keşfetmediyseniz Raya Lucaria Akademisi'nin batısındaki bir tepededir. Bu konum aynı zamanda Parçalanan Farum Azula ve Nokron, Ebedi Şehir'deki erişilemeyen konumlara giden portalları da barındırıyor .


İnhibisyon Kilisesi'ndeki Ölü KızElden Ring'in kapak görselinde, Elden Lordu olmaya en çok yaklaşmış olan ama sonunda Çılgınlık Alevi'ni miras alarak ebedi hapishanede hapsedilmesine yol açan kararmış Vyke yer alıyor. Vyke'nin parmak bakiresi çok önemli bir rol oynadı ve Vyke'nin kaosa sürüklenmesinin nedeninin onun ölümü olduğuna inanılıyor. Oyuncular bu bakirenin cesedini İnhibisyon Kilisesi'nde bulabilir ve onun kanını Lord of Blood's Favor'ı lekelemek için kullanabilir.


Doğu Liurnia'nın kuzey kısmındaki Çılgın Alev Kulesi ve Çılgın Alev Köyü'nü geçmeniz gerektiğinden, İnhibisyon Kilisesi'ne ulaşmak zorludur. Kiliseye yaklaşırken en zorlu NPC istilacılarından biri olan Festering Fingerprint Vyke ile yüzleşmeye hazır olun. Onunla savaşmayı ya da doğrudan İnhibisyon Kilisesi'nin içindeki lütuf alanına yönelmeyi seçebilirsiniz.


28 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page