top of page

Elden Ring DLC ​​Fragmanında Birden Fazla Berserk Referansı Var

Elden Ring hayranları, DLC fragmanının ardından Berserk'le daha fazla paralellik kuruyor, ancak bazıları topluluğun karşılaştırmalarda aşırıya kaçtığını savunuyor.  • Elden Ring'in Shadow of the Erdtree DLC fragmanı, mangadan ilham alan karakterler ve görseller gibi Berserk'e ince göndermeler içeriyor.

  • DLC'deki bu olası Berserk referanslarının yanı sıra, hayranlar Elden Ring'de Bloodborne ve Game of Thrones'a göndermeler de dahil olmak üzere başka Paskalya Yumurtaları da gördü.

  • Bazı hayranlar Elden Ring'deki her karakterin gerçekten Berserk'te doğrudan bir karşılığı olup olmadığını tartışırken, diğerleri gizli saygıları ortaya çıkarmaktan keyif alıyor.


Hayranlar, Erdtree DLC fragmanının Elden Ring Shadow'unun titiz analizinde ünlü manga Berserk'e birçok referans keşfettiler . Ne zaman yeni bir Soulsborne oyunu yayınlansa, hayranlar onu her zaman Berserk'teki karakterlerle karşılaştırıyor ve Erdtree DLC'sinin Elden Ring Shadow'u da bir istisna değil.


Elden Ring, popüler düzenbaz Patch'lerin geri dönüşünden Bloodborne ve Game of Thrones'a kadar uzanan çok sayıda Paskalya Yumurtasıyla dolu . Saygı duruşunun çoğu açık olsa da, bazı referanslar o kadar incelikli ki oyuncuların bunları bulması yıllar alıyor. Aslında FromSoftware yakın zamanda Elden Ring'in hayranların henüz açığa çıkaramadığı başka bir sırrı olduğunu ortaya çıkardı. Shadow of the Erdtree DLC fragmanı yalnızca üç dakika uzunluğundayken, meraklı hayranlar burada da bazı ilginç detayları hemen fark etti. Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde FromSoftware'in çalışmaları bir kez daha Berserk'e bağlanıyor .


Twitter kullanıcısı CloudyNot4Talk'un tespit ettiği üzere, Elden Ring fragmanında Berserk'e dair bu tür dört referans gizli . Bunlardan ilki, Berserk'in Queen of Midland filminden ilham aldığı düşünülen, fragmanda görülen bir kadın karakter . Bu biraz abartı gibi görünse ve onun Elden Ring'deki Dolunay Kraliçesi Rennala'nın daha genç bir versiyonu olduğuna dair popüler hayran teorisi daha olası görünse de, diğer bağlantılar çok daha açık.


Paskalya yumurtaları mı yoksa Apophenia mı? Elden Ring Hayranları Shadow of the Erdtree'nin Berserk Referanslarını Tartışıyor


Mesela fragmanda görülen yanan dev, Wicker Man ile bazı çarpıcı benzerliklere sahip. Benzer şekilde oyuncular, Miquella'nın kozası ile Griffith arasında paralellikler kurarak onun da bir yumurtadan yeniden doğabileceğini ve meleksi bir görünüme sahip olabileceğini tahmin ettiler. Belki de bunların en önemlisi Kazıklı Messmer'in ilham kaynağıdır .Hayranlara göre Messmer, sadece görünüşüyle ​​​​değil, aynı zamanda kıyafetleriyle de Berserk'in Grunbeld'ine çok benziyor. Messmer ve Grunbled arasındaki benzerlikler kızıl saçlarının ötesine uzanıyor; kasklarındaki yılan heykelciği de bu tür iddiaları doğruluyor. Dahası, arkasında yine Grunbeld'in Büyük Alev Ejderhası kişiliğiyle ilişkilendirilebilecek bir tür ejderha kanatları da var.


Pek çok hayran referansları, özellikle de Miquella ile ilgili olanları bulmaktan oldukça memnun olsa da , diğerleri topluluğun karşılaştırmalarda biraz aşırıya kaçtığı görüşünde. Elbette bazıları doğrudan mangadan ilham almış olabilir, ancak her karakterin bir Berserk eşdeğerine sahip olduğu fikri oldukça ihtimal dışı bir şey.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page