top of page

Elden Ring Bloodrose Nasıl Elde Edilir ve Kullanılır

Elden Ring'deki diğer sarf malzemeleriyle karşılaştırıldığında Bloodrose'u bulmak oldukça zordur ancak onu bulabileceğiniz yer burasıdır.Bloodrose , düşmanların kanamasına neden olan Bloodbone Arrow gibi birçok kullanışlı zanaat için kullanılan nadir bir sarf malzemesidir . Diğer sarf malzemeleriyle karşılaştırıldığında Bloodrose'u bulmak oldukça zordur ve onu aramak için saatler harcasanız da yine de başarılı olamazsınız. Zamandan ve sinirlerden tasarruf etmenize yardımcı olmak için Elden Ring'de Bloodrose'u nasıl alacağınızı ve kullanacağınızı göstereceğiz . Toplamda bu sarf malzemesini almanın üç yöntemi vardır, dolayısıyla kesinlikle kendinize uygun bir şey bulacaksınız.


Elden Ring: Bloodrose Nasıl Elde EdilirOyundaki ilerlemenize bağlı olarak size en uygun yöntemi kullanabilirsiniz o yüzden her biri hakkında daha detaylı konuşalım.


Manuel Olarak Bulİlk ve en kolay yöntem dünyayı dolaşırken Bloodrose'u manuel olarak bulmaktır. Evet, nereye bakacağınızı bilmiyorsanız bu sarf malzemesi oldukça nadirdir. Genel olarak birkaç Bloodrose bulabileceğiniz birçok yer vardır, ancak en iyileri şunlardır:


  • Gül Kilisesi - Bloodrose'u toplamak için en iyi yer. Burada dokuza kadar çalı bulabilirsiniz, ancak dikkatli olun çünkü oldukça fazla düşman var.

  • Fort Haight - Bu konumun çevresinde altı adet Bloodrose çalısı büyüyor, böylece gerekli miktarı hızlı bir şekilde toplayabilirsiniz.


Tüm Bloodrose'u bu konumlardan birinde topladıysanız geri kalanını kullanın, ardından çalılar yeniden canlanacaktır.


Tutuklu Bir Tüccardan Satın AlınBu sarf malzemesini manuel olarak arayarak zaman harcamak istemiyorsanız, Bloodrose'u Tutuklu Tüccar'dan satın alabilirsiniz. Bu NPC'yi Mohgwyn Hanedanı Mozolesi girişinin solundaki tünellerde bulabilirsiniz. Bir Bloodrose'un fiyatı 800 Runes'tur . Bu satıcının diğer bazı öğeleriyle karşılaştırıldığında, bu sarf malzemesinden sınırsız miktarda satın alabilirsiniz.


Düşmanlardan Yağma Olarak Alın


Daha deneyimli oyuncular için son yöntem , öldükten sonra Bloodrose düşüren düşmanları öldürmek olacaktır . Oyunda bu tür düşmanların yalnızca iki türü vardır:


  • Putrid Corpse - Dünyanın her yerinde bulunabilir, Bloodrose'u düşürme şansı %8'dir.

  • Sanguine Noble - Writheblood Harabeleri'nde bulunabilir, Bloodrose'u düşürme şansı %15'tir.


Bu gerçekten etkili bir yoldur çünkü Bloodrose kazanma şansına ek olarak, düşmanları öldürdükten sonra aynı zamanda bu sarf malzemesini Hapsedilmiş Tüccardan satın almak için kullanılabilecek Runes da alacaksınız.


Bloodrose Nasıl Kullanılır?Yukarıda belirtildiği gibi Bloodrose, yararlı öğeler oluşturmak için kullanılır . Aslında bu sarf malzemesinin gerekli olduğu çok fazla tarif yoktur, ancak şu öğeler işinize yarayabilir:


  • Kan Kemiği Oku

  • Bloodbone Oku (Fletched)

  • Kan Kemiği Cıvatası

  • Kan Yağı

  • Lanetli Kan Kazanı Simgesi

  • İpli Kan Yağı


Ayrıca Bloodrose'u da satabilirsiniz. Satış fiyatı yalnızca 10 Rune'dur ve bu oldukça kârsızdır, bu nedenle bu öğeyi envanterinize kaydetmeniz daha iyi olur.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page