top of page

Elden Ring: Balta Tılsımı Nasıl Elde Edilir

Balta Tılsımı, Elden Ring'deki yüklü saldırılarınıza daha fazla güç kazandırabilir. Bu kılavuzda size onu nasıl bulacağınızı göstereceğiz.Birçok açık dünya RPG'sinden farklı olarak Elden Ring , çok sayıda farklı silah ve ekipmanla oyunu oynamanın yeni yollarını sunma konusunda harika bir iş çıkarıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda öğe, Büyü ve Büyü ile oyuncular Elden Ring dünyasını istedikleri şekilde deneyimleyebilirler.


Oyundaki tılsımlar dört yuvaya takılabilen bir aksesuar türüdür. Farklı yapılar ve durumlar için farklı Tılsımlar vardır ve bazıları aşırı güçlü olmaları nedeniyle diğerlerinden öne çıkarken, bazıları oyundaki bazı teçhizatları tamamen elden geçirebilir. Balta Tılsımı, oyuncuların ele geçirebileceği ve yüksek hasar rakamları toplamaya başlayabileceği bir erken oyun öğesidir.


Elden Ring'de Balta Tılsımı Nerede Bulunur?Balta Tılsımı'nı elde etmek için öncelikle Limgrave'nin güneydoğusunda bulunan Mistwood Outskirts Site of Grace'e ulaşmanız gerekecek . Grace Sitesinden Torrent'i çağırın ve ormanın içinden geçerek güneye doğru ilerleyin. Yol boyunca önemli miktarda hasar verebilecek birden fazla Runebear var ; bu yüzden yapabiliyorsanız onlardan kaçınmaya çalışın. Yakında bir Runebear'ın uyuduğu Sisli Orman Harabeleri'ne ulaşacaksınız . Ya onunla ilgilenebilirsin ya da görmezden gelip etrafından dolaşabilirsin. Eğer onunla savaşmayı seçerseniz bunun zor olacağını unutmayın.


Runebear ile uğraştıktan sonra, yanındaki merdivenlerden aşağı inin, bu da demir bir kapıya götürür. Arkasında Balta Tılsımı'nın bulunduğu hazine sandığını bulmak için kapıyla etkileşime geçin.


Balta Tılsımı Ne İşe Yarar?Balta Tılsımı'nın donatılması için 0,8 ağırlık gerekir, bu da toplam ağırlığın etkilenmesi konusunda fazla endişelenmenize olanak sağlar. Bu Tılsım, Yüklü Saldırı hasarını %10 artırır, ancak bunun yalnızca yakın dövüş silahları tarafından gerçekleştirilen Yüklü Saldırılar için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Ücretli büyüler ve büyülü sözler ile silah becerileri sayılmaz.


Bu tılsımın harika bir kullanımı ağır silahlar veya yumruk silahlarıdır . Bu silahların Yüklü Saldırıları ciddi hasar verebilir ve düşmanın duruşunu etkileyebilir. Yüklü Saldırılar sizi savunmasız bırakabileceğinden, Boğa Keçisi Tılsımı ile eşleştirilen Boğa Keçisi Zırh Seti gibi ağır bir Zırh Seti takarak genel dengenizi artırabilirsiniz . Bunları donatmak, saldırınızı kesintisiz olarak özgürce yüklemenizi ve Balta Tılsımı'ndan yararlanmanızı sağlayacaktır.


9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page