top of page

Elden Ring Çürük Kristal Kılıç Nasıl Elde Edilir

Çürük Kristal Kılıç, Elden Ring'de doğal Kızıl Çürük oluşumuna sahip birkaç silahtan biridir, ancak oyunsonu alanında kilitlenmiştir.Elden Ring'deki durum efektlerine gelince , Scarlet Rot'un en güçlü ve kırılmış efekt olması sürpriz değil. Elbette, Kan Kaybı da son derece güçlüdür, ancak Kanama durumunu tekrar tekrar oluşturmanızı ve düşmanlara sürekli vurarak bunu tetiklemenizi gerektirir. Bununla birlikte, Scarlet Rot'un yalnızca bir veya iki kez (veya şanssızsanız üç kez) uygulanması gerekir ve bu, düşmanların sağlığına zarar vermeye başlayacak ve dövüşleri önemsizleştirecektir.


Scarlet Rot yapısının zorluğu güçlü silahların olmayışıdır. Çoğu Scarlet Rot silahının saldırı hızı yavaştır ve bu da durum geliştirmede pek yararlı değildir. Oyuncular, Rot Breath ve Ekzykes's Decay gibi Scarlet Rot büyülerini kullanmayı planlamıyorlarsa , Scarlet Rot oluşumuna sahip, hızlı vuruş yapan silahlar aramak zorunda kalacaklar. Elden Ring'de Çürük Kristal Kılıcın parladığı yer burasıdır .


Rotten Crystal Sword, doğuştan gelen Scarlet Rot birikimi 50 olan kısa bir kılıçtır. Çok fazla görünmeyebilir, ancak hızlı hareket seti ve Ash of War: Spinning Slash ile oyuncular, Scarlet Rot'u düşmanlara hızla uygulayabilirler. Elden Ring'de Çürük Kristal Kılıcı nasıl alabileceğinizi tartışalım .


Elden Ring: Rotten Crystal Sword Konumu


Çürük Kristal Kılıcı almak için oyuncuların, Miquella'nın Haligtree miras zindanının bir alt parçası olan Haligtree'nin Direği Elphael'de bulunan Elphael İç Duvarı zarafet alanına gitmeleri gerekecek . Elphael İç Duvarı zarafet alanından merdivenlerden aşağı inin ve soldaki dev dalın arkasına giderek tekli bir sandığı koruyan üç Kristal düşmanı bulun. Çürük Kristal Kılıcı bulmak için bu sandığı açın.


Antspur Rapier ve Scorpion's Stinger dışında , Rotten Crystal Sword da dahil olmak üzere tüm Scarlet Rot silahları, Consecated Snowfield ve Miquella's Haligtree gibi oyun sonu alanlarında bulunabilir. Rot tanrıçasının Haligtree'nin en derin katmanında ikamet ettiği göz önüne alındığında, bu hiç de sürpriz olmamalı. Ne yazık ki henüz Haligtree'ye ulaşmamış oyuncular için Çürük Kristal Kılıcı elde etmek zorlu bir görev olabilir.


Kutsanmış Kar Alanına ulaşanlar için bir sonraki adım, Haligtree'ye giden ışınlayıcının kilidini açacak olan Liturgical Town Ordina'daki bulmacayı çözmektir. Kilit açıldıktan sonra oyuncular Haligtree'nin dalları arasında gezinmeli ve sonunda Haligtree Şövalyesi patronu Loretta ile karşılaşmalıdır . Onu yenmek, Haligağacının Desteği Elphael'e giden asansöre erişim sağlayacaktır. Asansöre bindikten sonra oyuncular kısa süre sonra, Haligtree Brace'in giriş noktasını işaretleyen Grace'in Dua Odası alanına varacaklar.Dua Odasının bulunduğu yerden başlayarak kuzeye doğru ilerleyin ve aşağıya doğru giden bir merdiven bulun. Merdivenlerden aşağı inin, sağdaki destek kirişine atlayın ve ardından bir çardak ve uçan bir kırmızı bok böceğinin bulunduğu platforma atlayın. Bu bölgenin aynı zamanda uçan kırmızı bok böceğinin yanındaki odada efsanevi ruh külü Cleanrot Knight Finlay'ı da barındırdığını unutmayın .


Karşınıza çıkan ilk destek kirişine atlayarak yolculuğunuza kuzey yönünde devam edin. Bu sizi Cleanrot Şövalyeleri ve Haligtree Askerleri tarafından işgal edilen bir balkona götürecektir. Dev tatar yaylarının yakınında Haligtree Askerlerini bulana kadar batıya doğru ilerleyerek dikkatlice onların yanından koşun. Arbaletin yanındaki kemere tırmanın ve ardından batıdaki balkona atlayarak Elphael İç Duvarı'nın zarafet alanını keşfedin. Atlamayı kaçırırsanız, Çürümüş Putrid Avatar'la yüzleşmeye hazırlanın veya zarafet bölgesine ulaşmak için hızla batıya doğru ilerleyin.Güneydeki merdiveni kullanarak ilerleyin ve bir sandığı koruyan Kristal düşmanlarla karşılaşmak için sola dönün. Oyuncular Crystallian'larla bireysel olarak çatışmayı seçebilir veya Çürük Kristal Kılıcı ele geçirmek için hızlı bir yağma-kaç stratejisini tercih edebilir.


Çürük Kristal Kılıç İyi Bir Silah mı?


Rotten Crystal Sword, doğal Scarlet Rot birikimiyle birlikte gelir ve bu da onu zaten Elden Ring'de iyi bir silah seçeneği haline getirir . Kısa bir kılıç olan Çürük Kristal Kılıç, menzil söz konusu olduğunda yetersiz kalır ancak hızlı saldırıları ve becerisi bunu telafi eder. Bir arkadaşınızdan ikinci bir Çürük Kristal Kılıç alabilirseniz veya New Game+' a girerek , Çürük Kristal Kılıcı çift olarak kullanabilecek ve oyundaki en hızlı hareket setlerinden birini kullanabileceksiniz.


Oyuncular bu kılıçlardan ikisiyle düşmanlara anında Scarlet Rot uygulayabilirler.

Bununla birlikte, Çürük Kristal Kılıcın bir dezavantajı, bileme bıçaklarıyla değiştirilemeyen standart bir Dönen Kesme özelliğine sahip olan silah becerisinde yatmaktadır. Bu silahı yükseltmek için Kasvetli Demircilik Taşları gerekir.


Çürük Kristal Kılıcı etkili bir şekilde kullanmak için bir karakterin 13 Güç, 10 El Becerisi ve 15 Zekaya ihtiyacı vardır. Şaşırtıcı bir şekilde, Zeka ölçeklendirmesi önemli bir rol oynar ve kılıcın verdiği hasarın neredeyse yarısının Büyü hasarı olarak oluşmasına katkıda bulunur. Bununla birlikte, silahı yalnızca Scarlet Rot etkileri için kullanmak isteyenler, bu özelliğe daha fazla girmeden, kılıcı kullanmak için gereken minimum Zeka gereksinimini karşılamaya odaklanabilirler.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page