top of page

Eiyuden Chronicle: Oyun Nasıl Kaydedilir

Klasik JRPG'lerin hayranları, Eiyuden Chronicle'da nasıl tasarruf yapacaklarını bulmakta çok az zorluk çekecektir, ancak türe yeni olanların biraz yardıma ihtiyacı olabilir.Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes'un, Yoshitaka Murayama'nın fantastik Suikoden serisinin manevi halefi olarak hizmet ettiği göz önüne alındığında , klasik JRPG kinayelerine ve mekaniğine bu kadar yoğun bir şekilde eğilmesi hiç kimse için sürpriz olmamalı. Rastgele karşılaşmalara, sıra tabanlı dövüşe ve inanılmaz derecede geniş bir potansiyel parti üyesi kadrosuna ek olarak oyunda, bazı genç oyuncuların pek aşina olmayabileceği ikonik ama son derece sınırlayıcı bir mekanik bulunuyor.


Oyunu duraklatanlar, yükleme seçeneği olmasına rağmen oyuncuların oyunu ana menüden kaydedemeyeceklerini hemen fark edeceklerdir. Otomatik kaydetme özelliği var, ancak bu yalnızca oyuncular bir kasabadan veya zindandan dünya haritası ekranına geçtiğinde devreye giriyor , bu da oyuncuların dikkatli olmazlarsa potansiyel olarak oldukça fazla ilerleme kaybedebilecekleri anlamına geliyor. Neyse ki Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes'da manuel olarak kaydetmenin bir yolu var .


Eiyuden Chronicle'da Nasıl Tasarruf Edilir: Yüz KahramanPek çok klasik JRPG'de olduğu gibi, Eiyuden Chronicle da oyuncuların oyunu yalnızca bir handa veya kaydetme noktasında manuel olarak kaydetmesine izin veriyor . Oyunu manuel olarak kaydetmeye yönelik bu sistem ilk başta oldukça kısıtlayıcı görünebilir, ancak kaydetme noktaları aslında zindanlarda inanılmaz derecede bol miktarda bulunur ve her kasabada bir han vardır, bu nedenle oyuncular kaydetme fırsatı olmadan nadiren beş dakikadan fazla zaman harcarlar. Kaydetme noktaları yeşil parıltılarıyla tanımlanabilirken, hanlar harita ekranında bir yatak simgesiyle işaretlenir. Ne yazık ki, oyunu kaydetmek partinin sağlığını ve büyüsünü geri getirmeyecektir , ancak oyuncular bir handaysa, bunu kaydetmeden önce orada dinlenerek başarabilirler.Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, oyunculara kaydetme sisteminin nasıl çalıştığına dair bir açıklama sunuyor, ancak bu, oyunun Yardım menüsünde saklanıyor ve bu nedenle kolayca gözden kaçırılıyor.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page