top of page

Dungeons & Dragons'ta Bir Sonraki Karakteriniz Neden Ardling Olmalı?

5e kılavuzunun bir yükseltmesi olan One D&D, 2024'te geliyor ve birçok yeni unsuru beraberinde getiriyor. İşte bu yüzden oyunun en yeni yarışı olarak oynamalısınız.

Dungeons & Dragons onlarca yıldır oyuncuları büyüledi ve Fifth Edition sadece oyunun popülaritesini artırdı. Bazı oyuncular oyunun son eklemelerine karışık tepkiler verirken , One D&D' nin duyurusuşimdiye kadar ezici bir çoğunlukla olumlu karşılandı. Mevcut oyuna yapılan bu "yükseltme", oyunun zaten en iyi yaptığı şeyi geliştirirken yeni mekanikler, yarışlar, hikayeler, büyüler ve daha fazlasını getirmeyi vaat ediyor.


One D&D'nin yönetim kuruluna getireceği duyurulan birçok değişiklik arasında,

Ardling'ler hakkında zaten yayınlanan bilgilere göre, onlar Alt Planların şeytani torunları Tiefling'lere karşıt olarak hareket eden Üst Planlardan gelen meleksi varlıklardır. Ardling'leri oyundaki diğer ırklardan ayıran en belirgin özelliği, insansı vücutlara sahip olmalarına rağmen hayvan başlı olmalarıdır. İnsanların ve hayvanların farklı boyutlarda olmalarına benzer şekilde, Ardlings'i seçen oyuncular küçük ve orta boy arasında seçim yaparak karakter yaratma sürecinde daha fazla menzil sunar .


Ardlings'in Çok Çeşitli Yetenekleri Tek Bir D&D'de

Belki de Ardlings'in en ilgi çekici yeteneği Angelic Flight'tır. Bonus bir eylem olarak, oyuncular geçici kanatları çağırabilecek ve kısa bir mesafe için uçabilecekler. Bu, karakterin uzmanlık bonusu ile aynı sayıda kullanılabilir ve yalnızca uzun bir aradan sonra yenilenir, bu da yeteneğin kullanışlılığını sınırlar.


Ardling'lerin üç Göksel Mirastan birinden geldiğini de belirtmekte fayda var: Exalted, Heavenly veya Idyllic. Exalted Ardlings, kaotik iyi düzlemlerden gelen kahramanların torunlarıdır, Heavenly Ardlings, yasal iyi bir geçmişe sahiptir ve Pastoral yaratıkların nötr iyi ataları vardır. Her Göksel Miras, belirli seviyelerde kilidi açılacak ayrı bir cennet temalı büyü seti ile birlikte gelir. Bununla birlikte, ilahi kökene sahip olmak, Ardling'lerin kendi ahlaki pusulalarını seçebildikleri için "iyi" karakterler olmaya kilitlendikleri anlamına gelmez .


Neden Bir Ardling Olarak Oynamalısınız?

Ardlings , One D&D için yaratılmış tamamen yeni bir ırk olmanın yanı sıra , hem görünüm hem de yetenekler açısından inanılmaz derecede ilginç yaratıklardır. Ek olarak, "kötü" bir Ardling yaratma fikri, pek çok arka plan ve oyun olanağı sunar. Unearthed Arcana for One D&D bunu en iyi şekilde özetliyor ve oyuncuların "her zaman doğru şeyi yapmak zorunda olma sorumluluğu olmadan Üst Düzlemlerle bağlantıya sahip olmaktan memnun olduklarını" belirtiyor.


Oyun tahtasında bir Ardling kadar benzersiz bir karaktere sahip olan Dungeons & Dragons , kesinlikle sadece yeni oyuncuları çekmekle kalmayacak , aynı zamanda zaten oyunun hayranı olanlar için ek eğlence değeri sağlayacaktır.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page