top of page

Dungeons and Dragons Yeni One D&D Temel Kural Kitaplarının Yayın Tarihlerini Açıkladı

Zindanlar ve Ejderhalar, One D&D projesi kapsamında revize edilen temel kural kitapları da dahil olmak üzere yarım düzine kitabın yayın tarihlerine ilişkin bir yol haritasını ortaya koyuyor.  • Dungeons and Dragons, aralarında revize edilmiş Oyuncu El Kitabı, Zindan Ustası Kılavuzu ve Canavar El Kitabı'nın da bulunduğu altı yeni kitabın yayın tarihlerini duyurdu.

  • Yeni temel kural kitapları, kuralları daha modern bir kitleye yönelik olarak güncelleyecek ve orijinal 5. Baskı ile uyumlu olacaktır.

  • Yaklaşan kitaplarda, ikonik kötü adam Vecna'ya ve revize edilmiş retro D&D maceralarına odaklanma da dahil olmak üzere üst düzey maceralar yer alacak.


Dungeons and Dragons, önümüzdeki yıl için planladığı yarım düzine yeni kitabın çıkış tarihini açıkladı. Bu altı yeni Zindanlar ve Ejderhalar kitabı, One D&D projesinin bir parçası olarak yayınlanacak olan gözden geçirilmiş Oyuncu El Kitabı , Zindan Ustası Kılavuzu ve Canavar El Kitabı'nı içermektedir .


Artık Zindanlar ve Ejderhalar oyunculara bu üç temel kural kitabı için kesin tarihler veriyor. Yakın tarihli bir D&D blog gönderisine göre , yeni Oyuncu El Kitabı 17 Eylül'de yayınlanacak, Zindan Ustası Kılavuzu'nun ise 12 Kasım'da yayınlanması planlanıyor. Yeni Canavar El Kitabı bu yıl bitmeyecek ancak 18 Şubat 2025'te yayınlanması bekleniyor. Buna ek olarak hayranlar Vecna: Eve of Ruin ve Quests from the Infinite Staircase'i sırasıyla 21 Mayıs ve 16 Temmuz'da, The Making of Original Dungeons & Dragons: 1970-1977'yi ise 18 Haziran'da çıkacak ve bu iki filmin tam arasında bekleyebilirler. macera kitapları.


2024 Zindanlar ve Ejderhalar Kitap ÇıkışlarıVecna: Yıkım Arifesi – 21 Mayıs

Orijinal Zindanlar ve Ejderhaların Yapımı: 1970-1977 – 18 Haziran

Sonsuz Merdivenden Görevler – 16 Temmuz

2024 Oyuncunun El Kitabı – 17 Eylül

2024 Zindan Ustası Rehberi – 12 Kasım

2025 Monster Kılavuzu – 18 Şubat 2025


Yeni temel kural kitapları, birçok One D&D oyun testinde toplanan tüm bilgileri derleyecek ve bunları yeni bir masaüstü deneyimine dönüştürecek. Gerçek anlamda yeni bir sürüm olmasa da, 2024-2025 sürümü daha modern bir izleyici kitlesi için kuralları güncelleyecek ve Dungeons and Dragons'ın daha kullanıcı dostu bir sürümü olmayı vaat ediyor . Güncellenen kurallar orijinal 5. Baskı ile geriye dönük olarak uyumlu olacak , dolayısıyla eski kitapları tercih eden oyuncular bunları gelecekteki ürünlerle birlikte kullanabilmelidir.


Vecna: Eve of Ruin, adını taşıyan kötü adama odaklanan yeni bir üst düzey macera yoludur. Stranger Things'deki görünümüyle popülerlik kazanan Dungeons and Dragons , varoluşu kurtarmak için ikonik D&D kötü adamını çokevrensel olay örgüsünün merkezine getiriyor . Sonsuz Merdivenden Görevler de benzer şekilde klasik Zindanlar ve Ejderhalar ile doludur ve 5. Baskı için revize edilen altı retro D&D macerasını içerir .


Bu haber ne kadar heyecan verici olsa da, Zindanlar ve Ejderhalar son zamanlarda çok fazla inceleme altında. Hasbro'nun işten çıkarılması ve yapay zeka sanatıyla ilgili son dönemdeki kötü basın , D&D Açık Oyun Lisansını değiştirmeye yönelik orijinal niyetlerini çevreleyen tartışmanın üzerinden bir yıldan az bir süre sonra geldi . Bu olaylar bazı hayranların Wizards of the Coast'a olan inancını kaybetmesine neden oldu, dolayısıyla bu yeni kitapların Dungeons and Dragons'ın bu hayranlar arasında işleri tersine çevirmeye başlaması için ilk adım olabileceğini umuyoruz.


36 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentit


bottom of page