top of page

Dragons Dogma 2: En İyi Başlangıç ​​Meslekleri, Dereceli

Dragon's Dogma 2'de toplam on Meslek vardır, ancak Arisen oyunun başında bu dört Meslekten yalnızca birini seçebilir.Dragon's Dogma 2'de bir karakter oluşturduğunuzda , oyuncular görünüm özelleştirmeleri tamamlandıktan sonra bir dizi başlangıç ​​görevi arasından seçim yapabilirler. Karakter yaratmadaki bu son menü ekranında, oyunculara başlangıç ​​seviyesindeki dört DD2 Mesleği seçeneği sunulur: Okçu, Dövüşçü, Hırsız veya Büyücü.


Her ne kadar Meslekler oyuna birkaç saat kala kolayca değiştirilebilir olsa da, ilk Dragon's Dogma 2 başlangıç ​​meslek seçiminiz en azından Borderwatch'ın güneyindeki büyük bir yerleşim yeri olan Melve'ye ulaşana kadar önemli olacaktır. Ancak her başlangıç ​​sınıfı arasındaki küçük farklılıklar nedeniyle bazıları diğerleri kadar etkileyici veya oynaması eğlenceli değil. Ancak sonuçta kişisel oyun tarzı tercihleri, anlık istatistik veya güç farklılıklarından daha önemlidir.


Dövüşçü

Sıkıcı Olsa da Basit Bir Kılıç ve Tahta SavaşçısıDövüşçüler, Dragon's Dogma 2'deki geleneksel savaşçı arketip sınıfınızdır. Yakın dövüş yetenekleriyle savaşta kaba kuvvet sergilerler, kalkanlarıyla müttefiklerini savunurlar ve Dragon's Dogma 2'de yakın dövüş karakterini oynamanın ne anlama geldiğini örneklendirirler .


Fighter sınıfını seçmekte yanlış bir şey yok; tüm Dragon's Dogma 2 başlangıç ​​sınıfları gibi, seviye atladıkça daha ilgi çekici hale geliyorlar ve Trusty Sword'unuzla dev bir canavarın yüzünü parçalamak gibisi yok. Bu pek de heyecan verici bir sınıf değil, özellikle de Büyücü sınıfının, şaşırtıcı derecede beceri yüklü ve çok yönlü Archer'ın ve gösterişli ve tarz sahibi Hırsızın parti özelliği ve görsel ihtişamıyla dolu bir oyunda değil.


Büyücü

Sihir DD2'de Harikadır, Ancak Geliştirilmesi Zaman AlırDragon's Dogma: Dark Arisen ve Dragon's Dogma 2'deki büyünün en büyük çekiciliklerinden biri, oyundaki grafiksel olarak en yoğun büyülerden bazılarını daha sonraki seviyelerde yapabilme yeteneğidir.


Ancak oyunun başlarında, büyü listeniz ve Büyücü yetenekleriniz nispeten sınırlıdır ve güçlü büyüleri doldurmak uzun zaman alabilir; vurulmaktan kaçınmak için büyüleri hızlı bir şekilde ateşlemek, sınıfın zayıf ve etkisiz hissetmesine neden olabilir.


Büyücüler, düşmanlara elemental hasarla karşılık verme, partiyi güçlendirme, müttefikleri iyileştirme ve birçok düşmana devasa etki alanı yetenekleri kullanma konusunda uzmandır. Ancak savaşta etkili olmak için yeterli araca sahip olduğunuzu hissettiğiniz ve yıkıcı bir saldırı başlatırken düşmanları alt etmek için yalnızca fiziksel hasar veren Piyonlarınıza güvenmediğiniz bir noktaya gelmeniz biraz zaman alabilir.


Daha sonra harika büyüler yapmak için Mage'e sadık kalın, ancak oyunun başlarında hayatta kalmak zor olabilir.


Okçu

Piyonlarınızın Arkasından Çoklu, Elemental Okları AteşleyinBir Büyücü oynamanın dezavantajlarından biri, uzaktan büyü yapsanız da, düşmanları patlatmaktan çok Piyonları iyileştirmeye ve desteklemeye odaklanma eğiliminde olmanızdır. Okçular ise bunun tam tersidir; uzaktan hasar vermek için Yay kullanan ve partinin faydalarından ve iyileştirmeden neredeyse tamamen kaçınan Okçular, herhangi bir konumdan savaşa girebilirler. Yetenekleri çeşitlidir ve kullanımı iyi hissettirir ve düşük seviyelerde bile güçlü bir etki yaratırlar.


Dragon's Dogma 2 oyuncularının seçebileceği en iyi başlangıç ​​sınıfı için Archer ve Thief arasında gerçekten de bir çekişme var . Sonuçta Archer hemen arkasından gelir çünkü düşük seviyelerde Hırsız kadar gösterişli değildir, ancak kesinlikle daha az güçlü değildir ve Yay tarafından sağlanan ekstra menzil harika bir bonustur.


Hırsız

Hızlı Tempolu, Yüksek Hasar Verimi ve İnanılmaz ÇevikHırsız sınıfı, birkaç nedenden dolayı Dragon's Dogma 2'deki en iyi başlangıç ​​sınıfıdır . Savaşçı gibi ve çift el kullanabildikleri için Hırsızlar da bir kavganın ortasında gözlerini kesen bir Medusa'nın tepesinde oldukları kadar rahattırlar. Büyücü gibi onların yetenekleri ve becerileri gösterişli ve kullanımı eğlencelidir; ancak Hırsız, yetenek setinin harika kısımlarına çok daha çabuk erişebilir. Okçu gibi, Hırsızlar da doğru oynandıklarında tahmin edilebileceğinden daha güçlüdürler ve uzaktan kolayca saldıramasalar da, bu mesafeyi inanılmaz derecede hızlı kapatabilirler.


Hırsızlar diğer Dragon's Dogma 2 başlangıç ​​sınıflarının birleşiminden daha fazlasıdır . Çeviklik ve hız, savaşta en güçlü yönleridir ve Hırsızlar, daha iyi konumlara ustaca hareket edebildikleri kadar hızlı bir şekilde kesip muazzam ani hasar verebilirler; hatta özel bir Kaçınma düğmesi bile vardır.


Dragon's Dogma 2 oyuncularının seçebileceği hiçbir başlangıç ​​sınıfı kötü olmasa da, Hırsız oyunun başında en ilginç oynanışı sunuyor. Sınıfın hızından faydalanabilirseniz, düşmanları tek bir çizik bile almadan parçalayabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント