top of page

Dragon's Dogma 2: Yeni Bir Oyun Kaydetmeye Nasıl Başlanır

Eskisini kaybetmeden yeni bir Dragon's Dogma 2 karakterine başlamak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.Bu özelliklerden biri de Dragon's Dogma 2'nin, görevler boyunca yaptığınız seçimler ve karşılaştığınız sonuçlar ne olursa olsun, oyunun baştan sona oynanması gerektiği için eski karakteri kaybetmeden yeni bir karaktere baştan başlamanıza izin vermemesidir. Bununla birlikte, oyuncular karakterlerinin görünümünden veya herhangi bir görev sırasında yaptıklarından memnun kalmazlarsa, birkaç ekstra prosedürden geçerek ve oyunun kayıt dosyasını değiştirerek tamamen yeni bir oyuna başlayabilirler.


PC'de New Dragon's Dogma 2 Dosya Kaydetme Nasıl Başlatılır

Dosya Kaydetme Konumunu Bulma


Kaydetme dosyalarını aramadan önce , yeni bir oyuna başlamak için tamamlamanız gereken bir adım vardır ve bu, Dragon's Dogma 2'nin Steam Cloud senkronizasyonunu devre dışı bırakmaktır . Aksi takdirde, kaydetme dosyasını sildikten sonra bile oyun otomatik olarak bir bulut kaydetme dosyası yükleyecektir ve bu da yeni bir oyuna başlamanızı imkansız hale getirecektir. Steam Cloud senkronizasyonunu devre dışı bırakmak için:


 1. Steam Kütüphanenize gidin.

 2. Kütüphanenizdeki oyunlar listesinden Dragon's Dogma 2'ye sağ tıklayarak Özellikler'i seçin .

 3. Steam Cloud kaydetme özelliğini Genel sekmesinden devre dışı bırakarak devre dışı bırakın.


Bunu bitirdikten sonra Dragon's Dogma 2'nin kayıtlı dosyalarını aramanın zamanı geldi . Şu kolay adımları izleyin:


 1. Dosya Gezgini'ne gidin.

 2. Şu yolu izleyin: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\[Steam kullanıcı adınız]\2054970

 3. Oyunun klasörüne girdikten sonra uzaktan>win64_save'e gidin, oyununuz için kayıtlı tüm dosyaları bulacaksınız.


Dragon's Dogma 2'de Eski Karakteri Kaybetmeden Yeni Bir Karaktere Nasıl Başlanır?Artık Dragon's Dogma 2'nin kayıtlı dosyalarını bulduğunuza göre , yeni bir oyuna başlamak için bunları silmelisiniz. Ancak bundan önce, eski karakterinizi geri getirmek istemeniz durumunda bunları geri yükleyebilmeniz için tüm dosyaların yedeğini ayrı bir sürücüde tutmanız önemle tavsiye edilir.


Yedeklemeyi yaptıktan sonra win64_save dosyasındaki kayıtlı tüm verileri silmelisiniz . Bu, DD2'yi bir sonraki açışınızda yeni bir oyuna başlamanıza olanak tanıyacak ve karakter oluşturma ve öğretici görevlerle en baştan başlamanız istenecektir .


Eski karakterinizi geri almak istiyorsanız (veya yenisine başladıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz), DD2'nin kaydetme dosyası konumuna ulaşmak ve mevcut tüm kaydetme dosyalarını yedeklenmiş kaydetmenizle değiştirmek için yukarıda belirtilen işlemin aynısını izleyin. Dosyalar.


Xbox Series X/S'de Yeni Bir Oyuna Nasıl BaşlanırSteam, oyunun menüsünden yeni bir oyuna başlama güncellemesini zaten almış olsa da, konsollarda oynayan oyuncuların güncellemenin yayınlanması için birkaç gün daha beklemesi gerekecek. Bu arada oyunun kayıt dosyalarını silmek ve Dragon's Dogma 2'de manuel olarak yeni bir oyun başlatmak için bu kolay ve basit adımları takip edebilirler. Xbox konsolunuzda oynuyorsanız ve yeni bir oyun başlatmak istiyorsanız kaydetme dosyalarını bulmak ve silmek için şu adımları izlemeye devam edin:


 1. Oyununuzun kitaplığından Dragon's Dogma 2'yi seçin ve ardından Başlat düğmesine basın.

 2. Oyunu ve eklentileri yönet'e gidin, ardından alttaki Kayıtlı veriler'e gidin.

 3. Kaydedilen tüm dosyaları Xbox konsolunuzda açacak olan Kayıtlı veriler'i seçin.

 4. Profilinizin adını seçin ve ardından kaydedilen tüm dosyaları konsolunuzdan silmek için Konsoldan Sil'i seçin.

 5. Şimdi kayıtlı dosyaları sildikten sonra oyuna başlayın ve yeni bir oyuna başlayabilirsiniz.


Oyununuzun eski kaydetme dosyalarının yedeğini Xbox konsolunuzdan tuttuysanız, gelecekte fikrinizi değiştirirseniz ve eski karakteri geri istiyorsanız onu yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, konsolunuzdan silmeden önce kayıtlı tüm dosyalarınızın bir yedeğini saklamanız önerilir; böylece gerektiğinde bunları kurtarabilirsiniz.


PlayStation 5'te Yeni Bir Oyuna Nasıl Başlanır?Kayıt dosyalarını PlayStation 5'ten silerek yeni bir oyuna başlamak için bu basit adımları izleyin. Ancak, yeni bir oyuna başlamaya kararlıysanız karakterinizi silmeniz önerilir çünkü bu işlem geri döndürülemez olabilir, bu da eski karakterinizi kalıcı olarak kaybedebileceğiniz anlamına gelir. Konsolunuzdan silindikten sonra karakteri kaydedin.


 1. Oyunu kapatın, PS5'inizin ana ekranına gidin ve ardından ayarlara gidin.

 2. 'Kayıtlı Veriler ve Oyun/Uygulama Ayarları'nı görene kadar kaydırın, ardından menüye girin.

 3. Kaydedilen Verileri (PS5) seçin, ardından Konsol Depolama Alanından Yükle'yi seçin ve ardından Sil seçeneğini seçin.

 4. Oyunun listesinden Dragon's Dogma 2'yi bulun ve ardından kayıtlı dosyalarınızı silmek için Sil'e tıklayın.


Tüm bu adımları tamamladıktan sonra oyuna giriş yapın ve ana menüde Yeni Oyun Başlat seçeneğini karşınıza çıkacak.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page