top of page

Dragon's Dogma 2: Siyah Çılgın Yele Nasıl Elde Edilir

Black Freakish Mane, Dragon's Dogma 2'de elde edebileceğiniz kullanışlı bir malzemedir ve onu nasıl elde edebileceğinizi burada bulabilirsiniz.Dragon's Dogma 2 sadece ilgi çekici bir hikayeye sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda oyuncuları keşfedilecek birçok alan ve toplanacak sayısız öğenin bulunduğu devasa bir dünyayla tanıştırıyor. Oyun sizi ana hikayeye odaklanmaya zorlamadığından, dışarı çıkıp yan görevleri tamamlamanıza ve zorlu bölüm sonu canavarları ve parıldayan hazineler içeren mağaralardan geçmenize olanak tanır.


Black Freakish Mane, oyuncuların oyunun ikinci yarısında ekipmanlarını kullanılabilir hale getirmek için arayacakları bir geliştirme malzemesidir. Bu malzeme oldukça nadir bulunduğundan çoğu oyuncu, herkesin bu malzemeyi istediği kadar işleyebileceği erken oyun konumunu kaçırmış olacaktır.


Siyah Çılgın Yele Nerede Bulunur?Kara Ucube Yelesi'ni bulmak için öncelikle Melve'nin kuzeydoğusunda bulunan Ultramarine Şelalesi'ne gitmeniz gerekecek . Vernworth'tan Melve'ye giden bir Öküz Arabası'na bindikten sonra , Sınır Gözetleme Karakolu'na kadar tüm yolu yürümeniz ve ardından Şelale Mağarası'na ulaşmak için daha doğuya gitmeniz gerekecek . Şelale Mağarası ilk bakışta kafa karıştırıcı olabilecek üç katlıdır. Mağaraya doğru ilerleyerek bir su kütlesine ulaşana kadar ana yolu takip etmeye devam edin. Burada, Saurialılara benzeyen ancak sizin ve ekibinizin Blighted Debilitasyona neden olabileceği Asps'ler var . Bu durum etkisi öğelerle iyileştirilebilir , dolayısıyla bu konuda fazla endişelenmenize gerek yoktur. Onlarla ilgilenin ve sola doğru ilerleyin, bu da sizi geçebileceğiniz bir boşluğa götürür. Ancak boşluğu geçmek yerine aşağı atlayıp sola yönelerek birinci katın ana alanına erişmeniz gerekiyor.İlerledikçe, biraz zahmetli olabilecek Balçık canavarların yanı sıra daha fazla Asps'in uykuda olduğunu görebilirsiniz. Kavşağa ulaşana kadar onlarla ilgilenin. Burada bir tarafta büyük bir arenayı, ortasında ise dev bir yaratığın beklediğini görebileceksiniz.


Gorechimera Nasıl Yenilir?Boss arenasında, sağlık barınızı tek bir pençe saldırısıyla ikiye bölebilen, beş sağlıklı bar boss'u Gorechimera ile karşı karşıya geleceksiniz . Gorechimera ile mücadele oldukça zorlu olabilir, bunun temel nedeni üç kafasının size ve grubunuza farklı saldırılar gerçekleştirmesidir. Dövüşün ilk bölümünde canavarın Yılanbaş kuyruğu işlevsiz olacak ve canavarın diğer kafalarına odaklanmayı kolaylaştıracak.Canavarın tepesinde bulunan Koyun Kafası açık ara en fazla hasarı alır. Ancak bazı Meslekler için Koyunbaşı'na saldırmak üzere canavarın tepesine çıkmak mümkün olmadığından, bu tüm Meslekler için uygun değildir. Büyücüler ve Büyücüler gibi menzilli sınıflar , doğrudan Sheephead'e çarparak boss'un genel sağlık çubuğuna büyük hasar verebilen, gökten Yıldırım çağıran Yüksek Levin'i kullanabilir . Savaşçılar ve Savaşçılar, müttefiklerinde daha yüksek bir yüksekliğe fırlatılmalarına olanak tanıyan Fırlatma Tahtası gibi becerilere sahiptir . Müttefiklerinizin Sheephead'e yaklaşmasını sağlamak için bunu kullanabilirsiniz.


Bu dövüş için en iyi Mesleklerden biri Hırsızdır . Bunun temel nedeni, aşırı güçlü becerileri olan Miğfer Ayırıcı veya onun geliştirilmiş formu olan Kafatası Ayırıcı'dır . Bu saldırı, oyuncunun düşmana birden fazla darbe indirecek şekilde dönmesine olanak tanır. Oyuncu bunu Gorechimera'nın yanına yaptığında, canavara kolayca binebilir ve böylece Koyun Kafası üzerinde Ölçekli Öpücükler gerçekleştirebilir. Gorechimera'nın Aslanbaşı'nın ölümcül olabilecek bir sıçrama saldırısı vardır, ancak Hırsıza Hızlı Adım'ı kullanarak onu fark etmek ve atlatmak kolay olabilir .


Yılanbaş her an etkinleşebilir ve dayanıklılığınızın ve sağlığınızın büyük bir kısmını yok eden bir kapma saldırısına sahiptir, dolayısıyla bu saldırıya karşı dikkatli olmanız gerekir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer saldırı ise Magick çember alanıdır; bu alan, bir süre sonra çemberin içindeki herkesin Uyku Zayıflamasına neden olur . Bunu iyileştirmek için bir eşya kullanabilir veya Piyonlarınızdan birinin sizi uyandırmasını sağlayabilirsiniz.Bu dövüşte Wakestone'ları kullanmaktan korkmayın çünkü bu zorlu bir mücadeledir, ancak birden fazla denemeden sonra saldırı düzenlerini anlayabileceksiniz ve bu dövüşü nispeten daha kolay hale getirebileceksiniz. Boss'u yendikten sonra 8000'den fazla XP kazanacaksınız ve şansınıza bağlı olarak bir ila üç arası Siyah Ucube Yele kazanabilirsiniz. Düşme oranının düşük olması nedeniyle birden fazla kazanma şansı düşüktür. Bununla birlikte, boss yeniden doğabileceğinden, dinlenip ertesi gün geri gelip, daha fazla geliştirme malzemesi elde etme şansı elde etmek için onunla tekrar savaşabilirsiniz .


Şelale Mağarasının ikinci katında, açıldıktan sonra üç sağlık çubuğuna sahip olan ve yenildikten sonra Kara Kristal bırakabilen Ölümsüz Büyücü patronu Wight'ı çağıran bir sandık bulabilirsiniz .


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page