top of page

Dragon's Dogma 2: Piyonun Ekipmanını Değiştirmeli misiniz?

Dragon's Dogma 2'de Piyonlarınızı veya en azından Ana Piyonunuzu tam donanımlı tutmak oldukça önemlidir ve işte nedeni.Dragon's Dogma 2'deki piyonlar aslında her türlü farklı şeyi yapan yapay zeka yoldaşlardır. Elbette, ilk oyun olan Dragon's Dogma: Dark Arisen'da Pawns'ın nasıl çalıştığını bilen herkes tüm bunların nasıl çalıştığını zaten biliyor. Ancak Piyonları ilk kez görenleriniz için onların nasıl çalıştığını öğrenmek isteyeceksiniz.


Örneğin, Ana Piyonunuzu ne kadar iyi yaparsanız, Piyonunuzu çağıran diğer Dragon's Dogma 2 oyuncularından daha iyi öğeler alma şansınız da o kadar artar . Ek olarak, Piyon teçhizatınızı güncel tutarsanız savaşların da kolaylaştığını göreceksiniz. Yani, bunu aklımızda tutarak, Piyonunuzun ekipmanını tam olarak neden değiştirmeniz gerektiğinin üzerinden geçelim.


Piyon Ekipmanlarınızı Kesinlikle Değiştirmelisiniz

Yapmamanız İçin Gerçekten Bir Neden YokÖncelikle ve en önemlisi, hadi bu konuyu baştan ele alalım, Piyonunuz için her zaman yeni ekipman satın almaya veya ekipmanı yükseltmeye değer. Ekipmanları ne kadar iyi olursa, savaşta o kadar uzun süre yaşarlar ve o kadar fazla hasar verirler. Pawn'ınızın teçhizatını sürekli güncellemek, yükseltmek veya bakımını yapmak çok gerekli olmasa da, kendi teçhizatınızın onlarınkilerden çok daha üstün olduğunu fark ettiğinizde onlara yeni teçhizat almak isteyeceksiniz.


Ayrıca, Arisen'inizi veya ana Piyonunuzu ilk kez yeni bir Mesleğe değiştirdiğinizde, söz konusu Meslek için otomatik olarak başlangıç ​​teçhizatını alacağınızı ve çoğu zaman bu teçhizatın size oldukça uzun bir süre dayanabileceğini de hatırlamakta fayda var. Ayrıca, Piyonunuz ne kadar iyi donanıma sahipse ( bu onun Eğilimi , Uzmanlığı, gerçek ekipmanı, Augmentleri, Meslek Seviyesi veya Temel Becerileri olsun), diğer oyuncular tarafından çağrılma olasılıkları da o kadar artar. Ve Piyonunuzun mümkün olduğunca sık çağrılmasını istiyorsunuz, böylece diğer dünyalardaki her türlü bilgiyi toplayabilirler ve böylece diğer oyuncuların Piyonunuzu her türlü farklı hediyeyle geri gönderme şansına sahip olursunuz.


Piyonunuzun Ekipmanını Değiştirmemenizin Nedenleri

Veya En azından Neden Ekipmanlarını Sürekli Olarak Değiştirmeniz Gerekmiyor?Artık Piyonunuzun ekipmanını değiştirmenin neredeyse her zaman buna değeceğini bildiğimize göre, haydi biraz şeytanın avukatlığını yapalım ve ekipmanlarını neden değiştirmek istemeyebileceğinizin birkaç nedenine bir göz atalım. Kabul edelim ki, ekipmanlarını değiştirmemenin faydaları en iyi ihtimalle minimum düzeydedir, ancak Piyonunuzu temelde 'olduğu gibi' bırakma konusunda hala ileri sürülebilecek bir argüman vardır:


Sebep #

Sebep

Açıklama

1

Bu para israfı

DD2'de sürekli olarak biraz daha iyi zırh veya silahlar satın almanın altın israfı olduğunu hissedebilirsiniz . Açıkçası bu sizin kişisel görüşünüze bağlıdır, ancak genel olarak +20-30'dan daha az saldırıya sahip yeni bir silah satın almak o kadar da farklı hissetmeyecektir. Ek olarak, aynı parayı Arisen'in ekipmanını yükseltmek için de harcayabilirsiniz .

2

Bırakın diğer oyuncular Ana Piyonunuzu donatsın

İşin komik yanı, Piyonunuz başka bir Arisen'in dünyasına çağrıldığında, o başka dünyaya ait Arisen, Piyonunuza gerçekten yeni donanımlar koyabilir. Ve Aktif Ekipman, diğer eşyaların aksine, Piyonunuz atıldığında Arisen'in deposuna otomatik olarak geri konulmaz. Yani, bir tür DD2 oyuncusunun onları çağırmasını ve kalplerindeki nezaketten dolayı onlara yeni bir zırh satın almasını umarak Piyonunuzu temel ekipmanlarla bırakabilirsiniz (ki bu aslında oldukça sık olur).

3

Oyunun zorluğunu arttırmak için Piyonunuzu zayıf tutmak istiyorsunuz

Dragon's Dogma 2'nin dövüşü, savaşta Piyonların kullanılması üzerine kurulu olsa da , tamamen kendi becerilerine dayanan zorlu oyunlardan hoşlanan bazılarınız, Piyonların biraz destek olduğunu düşünebilir. Bu durumda, Piyonunuzu temel teçhizatıyla birlikte bırakabilirsiniz, böylece düşmanın saldırganlığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur, ancak kendi hasarlarının çoğunu vermezler. Bu şekilde Piyonlar oyunu biraz daha kolaylaştırıyor, ancak siz daha oraya ulaşamadan düşmanları kendi başlarına tamamen ortadan kaldırmıyorlar.

Yukarıda listelenen nedenlerin üçü de farklı şekillerde geçerlidir, ancak genel olarak ortalama Dragon's Dogma 2 oyuncusu için Piyonunuzu temel donanımla donatılmış tutmanın pek bir nedeni yoktur. Fazla altınınız olduğu sürece ve Piyonunuzu bir süre mevcut Görevinde tutmayı planladığınız sürece , onlara hem silah hem de zırh açısından daha iyi donanımlar satın almak mantıklı olacaktır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page