top of page

Dragon's Dogma 2: Pathfinder Açıklaması

Dragon's Dogma 2'nin Pathfinder'ı oyunun en gizemli karakterlerinden biri ama hikayenin tartışmasız en etkili rolünü oynuyor.Dragon's Dogma 2, iyi kalpli Ulrika'dan onurlu Kaptan Brant'a kadar ilginç karakterlerle dolu. Dragon's Dogma 2'nin anlatımından çok oynanışıyla ilgili olduğu tartışılırken, karakterlerinin birçoğu oyunun hikayesi üzerindeki etkileriyle hala dikkate değer. Dragon's Dogma 2 dünyasındaki bazı karakterler amaçları konusunda oldukça açıkken, Pathfinder gibi diğerleri oyunun sonuna kadar her fırsatta bu açıklamadan kaçıyor gibi görünüyor. Öyle olsa bile, Pathfinder'ın rolünün Dragon's Dogma 2'de büyük öneme sahip olduğu , belki de oyuncuların başlangıçta düşünebileceğinden daha fazla olduğu ortaya çıktı.


Pathfinder , Dragon's Dogma 2'nin anlaşılması en zor karakterlerinden biridir , çünkü oyunun başında ve sonrasında yarı sık olarak ortaya çıkarlar, ancak amaçları ve niyetleri pek açıklanmaz. Aslında oyuncuların Pathfinder'ın kim olduğunu ve amaçlarını anlamadan Dragon's Dogma 2'yi tamamlamaları tamamen mümkün . Oyuncular Dragon's Dogma 2'nin gerçek sonunu takip ettikleri sürece Pathfinder ve hikayedeki rolleri hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler.


Dragon's Dogma 2'nin Pathfinder'ı Açıklandı


Dragon's Dogma'nın bilgisi çok kapsamlıdır, dolayısıyla Pathfinder'ın gerçek kimliği Dragon's Dogma 2'nin kolayca ortaya koyduğundan çok daha derinlere gidebilir. Bununla birlikte, Dragon's Dogma 2'nin sonuna yaklaşırken bir şey kesinleşiyor: Yol Bulucu, tek amacı her şeyin planlandığı gibi gitmesini sağlamak olan Büyük İrade'nin bir uzantısıdır. Pathfinder'ın Dragon's Dogma 2'nin iyi sonu tetiklendikten sonra ortaya çıkardığı gibi Büyük İrade, Arisen'ın yaşadığı dünyanın yaratıcısıdır .


Dragon's Dogma 2'nin gerçek sonu sona ererken Yol Bulucu, Büyük İrade'nin sayısız dünyanın unutularak yutulduğunu görmekten bıktığını, bu yüzden Ejderhayı yarattığını ve böylece dünyanın defalarca kurtarılacağı bir döngü oluşturduğunu açıklıyor. yıkım. Ejderhanın çok güçlü olmasını önlemek için, ejderhayı öldürecek olan Arisen'ı yarattı. Bir süre sonra yeni bir Ejderha ve yeni bir Dirilen doğacak ve böylece döngü yenilenecekti. İlk başta Yol Bulucu, Büyük İrade'den sanki sadece onun hizmetkarıymış gibi söz ediyor, ancak bazı küçük ayrıntılar Yol Bulucu ile Büyük İrade'nin bir ve aynı olduğunu doğruluyor gibi görünüyor.


...Pathfinder, tek amacı her şeyin planlandığı gibi gitmesini sağlamak olan Büyük İrade'nin bir uzantısıdır.

İlk olarak, Dragon's Dogma 2'nin gerçek sonunun peşinde olan Arisen, Yol Bulucu ile bir kez daha yüzleşir ve kendisine döngüye teslim olması için son bir şans sunulur. Yükselen'i ikna etmek için Yol Bulucu şöyle der: "Ait olduğunuz bir dünya var. Orada, yolunuza çıkan büyük kötülüğe son vereceksiniz ve insanları Sovran'ları gibi yöneteceksiniz. Ve benim dileğim, bu dünyayı sonuna kadar yaşamanızdır. amacı olan bir yaşam." Bu küçük diyalog bölümünde Yol Bulucu, Diriliş'in döngüyü sürdürmesini görme isteğini söylüyor ve Büyük İrade'nin bir uzantısı olarak rollerini ortaya koyuyor. Dahası, Demirlenmemiş Dünya'da Rothais ile konuşurken, Pathfinder'ın tüm zaman boyunca perde arkasındaki her şeyi yönettiğini ima ediyor.


Dragon's Dogma 2'nin gerçek sonu sona yaklaşırken Arisen ve Piyonları, Güçlendirilmiş Tanrı Felaketi Kılıcı'nı, Yol Bulucu olduğunu ortaya koyan son Ejderhanın kalbine saplamak için birlikte çalışır. Kısa bir monoloğun ardından dünya, döngüden kurtulmuş, yenilenmiş bir yaşamla gösteriliyor. Pathfinder'ın ölümüyle dünya, döngü kurulmadan önceki haline geri döner. Ancak bu, döngünün önlemek için yaratıldığı olay olan olayın eninde sonunda unutulmaya yüz tutacağı anlamına gelebilir.4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page