top of page

Dragon's Dogma 2'nin Savaşçı ve Savaşçı Mesleklerinin Nasıl Farklılaştığı Açıklandı

Dragon's Dogma 2'deki her Meslek, bazıları aynı oyunu oynayacakmış gibi görünse de oyunu deneyimlemenin farklı bir yolunu sunuyor.  • Dragon's Dogma 2, öncülünü genişleterek Vermund ve Battahl gibi zıt krallıklarda gelişmiş ortak yapay zeka ve artırılmış düşman etkileşimi sunuyor.

  • Oyun, fantastik RPG'leri yeniden tanımlamayı ve özel silah türleriyle her Mesleği benzersiz hissettirmeyi amaçlayan Trickster gibi yeni sınıfları tanıtıyor.

  • Benzerliklere rağmen Dragon's Dogma 2, grup kompozisyonu ve dövüş tarzlarındaki farklı rollerini vurgulamak için Savaşçıları ve Savaşçıları farklılaştırıyor.


Önceki oyunun kaldığı yerden devam eden Dragon's Dogma 2 , benzersiz, detay odaklı aksiyon RPG maceralarının bir bölümünü daha sunuyor. İlk Dragon's Dogma, gelişmiş ortağı Pawn AI ve düşman etkileşimi sayesinde yavaş yavaş bir takipçi kitlesi oluşturdu ve şimdi devamı, Dragon's Dogma'nın şimdiye kadarki en eksiksiz biçimini almak için tüm bunları devralabilir. Artık Vermund ve Battahl gibi zıt krallıklarda geçen Dragon's Dogma 2 , oyuncuların her şeyi tek seferde görememelerini garanti eden bir kapsamla daha fazlası için geri gelmelerini sağlayacak.


Dragon's Dogma 1'den birçok mekanik ve canavar geri dönüyor ve bunların birbirine kenetlenen sistemlerden oluşan karmaşık ağı daha da büyüyor. Oyunun Meslekler olarak bilinen sınıflarının bile sayısı arttı ve aralarından çok azı tamamen değiştirildi. Dragon's Dogma 2'de kaç Meslek olacağı belli değil , ancak şu ana kadar ortaya çıkan on tanesi bir oyuncunun isteyebileceği her şeyi kapsıyor. Bu Meslekleri Dragon's Dogma 1'inkinden daha fazla farklılaştırma çabası var gibi görünüyor , ancak yeni oyuncuların bazılarını birbirinden ayırmakta zorlandıkları için affedilecek.


Dragon's Dogma Mesleklerinin Benzersiz Hissetmesini İstiyorTemel, Gelişmiş ve Hibrit Meslekler aracılığıyla net bir ilerleme sırası olmasına rağmen Dragon's Dogma 1 ve 2 , farklı aşamaları katı yükseltmeler olarak görmüyor. Dragon's Dogma 1'in en iyi Meslekleri bu bakımdan bazı denge sorunları yaşadı; Büyücü Büyücüyü geçersiz kıldı ve Büyülü Okçu okçuluk odaklı Korucudan daha iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, Basic Vocation Strider'ın Hibrit sınıflara ayak uydurması ve Fighter'ın Gelişmiş Savaşçı muadilini saf fayda yoluyla geride bırakması, Meslekleri canlı tutmak için bir çabanın olduğunu kanıtlıyor.


Dragon's Dogma 2 Her Mesleği Nasıl Taze Hissettiriyor?


Dragon's Dogma 2'de bu durum güçlendiriliyor , çünkü artık her Meslek özel bir silah türüne sahip gibi görünüyor. Becerilerin belirli silahlara bağlı olması ve bazı DD1 Mesleklerinin üçe kadar farklı silah türünü kullanabilmesi sayesinde bu, göründüğünden daha büyük bir değişiklik . Dragon's Dogma 2'de şu ana kadar onaylanan değişiklikler arasında Yolgezer ve Korucunun hançer ve yay becerilerinin temel Hırsız ve Okçu Mesleklerine ayrılması, Dövüşçülerle örtüşen Mistik Şövalyenin tamamen orijinal Mistik Mızrak Eli ile değiştirilmesi ve Büyücülerin becerilerini ikiye katlaması yer alıyor. Saldırı konusunda uzmanlaşmış Büyücülerle tezat oluşturan hız ve kullanışlılık. DD2'nin tüm çabalarına rağmen Savaşçı ve Savaşçıyı ayrıştırmak hala zor olabilir.


Savaşçı ve Savaşçı, Gereksiz Görünmesine Rağmen Dragon'un Dogmasının Çeşitliliğini GösteriyorDövüşçüler Dragon's Dogma 2'nin Temel Meslekleri arasında yer alırken, Savaşçılar bir kez daha onların Gelişmiş eşdeğeri oluyor. Büyücüler ve Büyücülere benzer şekilde, Savaşçılar, Savaşçılara göre katı bir yükseltme gibi görünüyor, ancak grup kompozisyonunda farklı rolleri doldurmak için tasarlandılar. Savaşçılar, klasik Zindanlar ve Ejderhalar'daki adaşları gibi hayatta kalmaya önem veren fiziksel yakın dövüş sınıflarıdır ; Savaşçılar ise Baldur's Gate 3'teki Barbarlar gibi amansızca saldırır . Her ikisi de diğer Mesleklere göre kılıç ve daha ağır zırh kullanıyor olabilirler, ancak bu, onların dövüş tarzlarının ne kadar farklı olabileceğini göz ardı etmektir.


Dragon'un Dogmasının Savaşçı ve Savaşçı Mesleklerini Çöktürmek

Dövüşçü

Savaşçı

Tek Elle Kılıç ve Kalkan Kullanır

İki Elle Kullanılan Silahları Kullanır (Uzun Kılıçlar, Çekiçler, vb.)

Mistik Şövalye gitmiş olabilir, dolayısıyla Savaşçılar şu anda kalkanı olan tek Meslektir ve dolayısıyla en savunmacı olanlardır. Karşı saldırı yetenekleri özellikle güçlüdür.

Savaşçılar Dragon's Dogma'da en yüksek potansiyel fiziksel hasarı verirler ve saldırı animasyonları sırasında sersemletmeye karşı doğuştan bir dirence sahiptirler.

Hem tank hem de yakın dövüşçü olarak oynayabilir, ancak saldırganlık yaratma becerileri güvenilmezdir ve Dragon's Dogma, hasarın önemini vurgular.

Onlar diğer sınıfları oynayarak iyi pasifler kazanan ön saflarda yakın dövüş savaşçılarıdır, hepsi bu. Uzun canavarları monte etmek de düşük hızları nedeniyle zordur.

Dövüşçülerin çeşitli beceri listesi farklı oyun tarzlarını destekler, ancak oyuncunun yapı kalitesi ve oyun bilgisi bunların ne kadar etkili olduğunu belirler.

Savaşçıların tek bir işi vardır ve bunu iyi yaparlar, ancak diğer her DD1 sınıfı altı tane alırken yalnızca üç savaş becerisine erişime sahip olmak, DD2'nin ele alması gereken göze çarpan bir zayıflıktır .

Dragon's Dogma 2, aynı kumaştan yapılmış gibi görünse de Mesleklerini, Savaşçıların ve Savaşçıların savaş alanında ne kadar farklı davrandıkları üzerinden satıyor. Oyuncular Dragon's Dogma 2'de onlarla uygulamalı zaman geçirdikten sonra her sınıf arasındaki farkı hızlı bir şekilde hissetmelidir .İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments