top of page

Dragon's Dogma 2'nin Büyücü ve Büyücü Meslekleri Birbirine Karşı Nasıl Birikiyor?

Dragon's Dogma 2'nin Büyücü ve Büyücü meslekleri birbirine çok benzer, ancak yine de savaşta önemli ölçüde farklı roller oynarlar.  • Dragon's Dogma 2, her biri farklı oyun tarzlarına hitap eden, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli meslekler sunuyor.

  • Büyücü ve Büyücü meslekleri benzer olsa da göz ardı edilmemesi gereken benzersiz faydalar sunarlar.

  • Büyücüler destek ve iyileştirmeye odaklanırken, Büyücüler öncelikle çok az destek becerisine sahip hasar verenlerdir.


Dragon's Dogma 2'de hepsi çeşitli oyun tarzlarına uyum sağlayan çok çeşitli meslekler arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bu mesleklerden bazılarının savaşa yaklaşımları birbirine benzer, ancak yine de onları diğerlerinden ayıran farklı beceriler sunar. Örneğin, Savaşçı ve Savaşçı sınıfları birbirine çok benzer, ancak birincisi hücum ve savunma arasında sağlıklı bir denge kurarken, ikincisi neredeyse tamamen hücuma yöneliktir. Dragon's Dogma 2'nin Büyücü ve Büyücü meslekleri de bu açıdan benzerdir ancak ilk görünüşlerine rağmen ikisi birden fazla açıdan farklılık gösterir.


Büyücü ve Büyücü meslekleri Dragon's Dogma'nın ilk sınıflarından ikisidir , ancak Dragon's Dogma 2 için büyük ölçüde geliştirildiler . Yine de, tıpkı ilk oyunda olduğu gibi, iki meslek, oyun tarzları açısından birbirine çarpıcı bir benzerlik taşıyor. Bununla birlikte, oyuncular birbirlerini göz ardı etmemeli çünkü her biri diğerinin sunamayacağı benzersiz faydalar sunuyor.


Dragon's Dogma 2'nin Büyücü ve Büyücü Meslekleri Birbirleriyle Nasıl Karşılaştırılır?Dragon's Dogma 2'nin Büyücü ve Büyücü Meslekleri Savaş Yaklaşımı Açısından Benzer


Dragon's Dogma 2'nin Büyücüsü Temel bir Meslektir, Sihirbazı ise İleri Düzey Bir Meslektir. Temel olarak bu, oyuncuların oyuna Büyücü mesleğiyle başlayabilecekleri anlamına geliyor, ancak Büyücünün kilidini açmak için hikayede biraz ilerlemeleri gerekecek. Bu ayrıma rağmen ikisinin savaşa yaklaşımları oldukça benzer.


Örneğin, Büyücü ve Büyücü mesleklerinin her ikisi de düşmanlarından her zaman uzakta kalması gereken menzilli sınıflardır. Bu sınıflar, düşmanlarına zarar vermek ve müttefiklerini desteklemek için menzilli büyüler kullanırlar ve düşük zırh değerleri nedeniyle oldukça hızlı bir şekilde mağlup edilebilirler. Büyücüler ve Büyücüler aynı zamanda düşmanın temel zayıflığından yararlanma konusunda da son derece faydalıdır. Bu nedenle, grupta her zaman bir Büyücü veya Büyücünün bulunması, oyuncunun başarısı için neredeyse şarttır.


Dragon's Dogma 2'nin Büyücü ve Büyücü Meslekleri İşlevleri ve Hasarları Açısından Farklıdır


Benzerliklerine rağmen Dragon's Dogma 2'nin Büyücü ve Büyücü meslekleri, işlevleri ve hasar çıktıları açısından büyük farklılıklar gösterir. Bu şekilde, rolleri ilk oyuna göre çok fazla değişmedi, ancak bu, devam oyununda çok fazla değişmeyecek kadar önceden yeterince iyi çalıştıkları anlamına geliyor.


Dragon's Dogma 2'nin Büyücüleri öncelikle hasar verenlerdir. Aslında Büyücünün neredeyse tüm becerileri hasar becerileridir; hedefin sağlığını tüketen ve büyüyü yapan kişiye veren Decanter hariç. Bu nedenle büyücüler, oyuncular ellerinde bol miktarda iyileştirici öğe bulunduğunu ve iyileştirme dersine daha az ihtiyaç duyduklarını hissettiklerinde en çok işe yararlar. Büyücüler büyü yapanların ana hasar veren sınıfı olduğundan, Büyücü emsallerinden daha fazla hasar verirler.


Büyücüler hasar veren kişilerken, Dragon's Dogma 2'deki Büyücüler hasar ve desteğin mükemmel bir karışımıdır. Büyücülerin bir avuç hasar veren büyüleri vardır, ancak bunlar en çok, gruba iyileştirme sağlamak ve silahlarını elemental hasar güçlendirmeleriyle büyülemek söz konusu olduğunda faydalıdır.


Büyücüler yalnızca partilerinin sağlığını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda her parti üyesini zayıflıklardan da kurtarabilirler. Diğer Büyücü destek becerileri, hedeflenen grup üyesinin hızını artırmak gibi benzersiz güçlendirmeler sağlamalarına olanak tanır. Büyücülerin verebileceği yüksek hasara rağmen Dragon's Dogma 2'de partide neredeyse her zaman bir Büyücüye ihtiyaç vardır .

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page