top of page

Dragon's Dogma 2: Nasıl Beklenir ve Zaman Geçirilir

Dragon's Dogma 2'de oyuncuların belirli görevleri hızlı bir şekilde tamamlamak için Bekleme ve Geçme süresi özelliğine ihtiyacı olacak.Beklemek ve zamanı geçirmek Dragon's Dogma 2'nin oynanışında hayati bir rol oynuyor ve oyunculara zamanlarını etkili bir şekilde yönetmeleri için çeşitli yollar sunuyor. İstenilen bir öğeyi beklemek, ilerlemeyi kaydetmek veya bir NPC'nin yanıtını tahmin etmek olsun, bu mekanikler önemli bir esneklik sağlar.


Dahası, Dragon's Dogma 2'de gece maceraya atılmak çok daha tehlikeli olduğundan, vahşi doğa keşfi sırasında değerli bir araç görevi görürler . Beklemek ve geçen süre, Arisen'lerin güneş ışığı tekrar gelene kadar güvenliklerini sağlamalarına ve beklerken becerilerini yönetmenin etkili bir yoluna olanak tanır. Oyuncular Dragon's Dogma 2'de dinlenebilecekleri, bekleyebilecekleri ve zaman geçirebilecekleri tüm olası yolları öğrenmek için bu makaleye başvurabilirler .


Dragon's Dogma 2'de Nasıl Beklenir ve Zaman Geçirilir


Dragon's Dogma 2'de beklemek ve zaman geçirmek için Arisens şunları

kullanabilir:


 • Şehir Hanları

 • Kamp siteleri

 • Banklar

 • Tavernalar

 • Öküz Arabası Kuryeleri

 • Ev


Şehir HanlarıHer Dragon's Dogma 2 şehrinde oyuncular depolarını organize etmek, beklemek veya dinlenmek için rahat ve güvenli bir Han bulabilirler. Her köy farklı miktarda Altın gerektirir ancak aynı iki seçeneği sunar:


 • Sabaha kadar dinlenme

 • Akşama kadar dinlenin


Bu yöntem, oyuncuların keşif yolculuğu sırasında düştüklerinde veya beklenmedik savaşlar sırasında ilerlemelerini kaydetmenin en etkili yoludur , kendilerini zor bir durumdan kurtarmak için Inn kayıt dosyasını bir kaçış yolu olarak kullanabilirler.


Kamp siteleriBeklemek ve zaman geçirmek amacıyla Kamp Alanlarını kullanmak için oyuncuların Dragon's Dogma 2'de bir Kamp Kitine sahip olmaları gerekir . Kiti bir Kamp Alanında kullanmak onlara yemek pişirme, becerilerini yönetme ve Sabaha veya Akşama Kadar Dinlenme olanağı sağlayacaktır.Kamp Alanları, özellikle gece olduğunda yeni keşif yolculuklarına çıkan Arisen'lerin en iyi arkadaşlarıdır. Düşen karanlık, oyuncuların hareketini engelleyecek ve vahşi doğada onları engelleyecek benzersiz düşmanlar üretecek, bu nedenle Kamp Alanı kullanmak geceden gündüze geçiş için mükemmel bir çözümdür.


BanklarBanklar Dragon's Dogma 2 şehirlerinin her yerinde bulunabilir ve Arisen bunları beklemek, zaman geçirmek veya bir süre dinlenmek için kullanabilir. Diğer yöntemlerin aksine, Bench'ler oyuncular için daha fazla seçenek sunar, çünkü bunları kullanırken oyuncular aşağıdaki süreyi atlatmak için uykuya dalabilir:


 • Sabahtan öğlene.

 • Öğleden akşama.

 • Akşamdan geceye.

 • Geceden sabaha.


TavernalarArisenlerin Tavernalarda beklemek ve vakit geçirmek için iki seçeneği vardır:


 • Bir tur satın alın.

 • Zamanı geçirin.


İlk seçeneğin maliyeti 2000 Altın civarında ve oyunculara bir tur içki sağlayacak, ikinci seçenek ise ücretsiz olacak. Bununla birlikte, her iki seçenek de zamanı ileri saracak ve zamanı atlamanın etkili bir yolunu sağlayacaktır.


Öküz Arabası KuryeleriOyuncular Dragon's Dogma 2'de zaman geçirmenin bir yolu olarak Oxcarts Courier'de uykuya dalma seçeneğine sahipler . Bu Arabalar Vernworth başkentinde bir şehirden diğerine verimli bir ulaşım aracı olarak hizmet etmek üzere tanıtıldı. Ancak sadece gündüz saatlerinde faaliyet göstermektedirler. Oyuncular çok erken veya çok geç gelirlerse, Oxcarts Courier tabelasının yanında bekleyebilir veya Arabalar hazır olana kadar vakit geçirmek için yakındaki bir bankta kestirebilirler.


Her Courier yolculuğunun maliyeti bir kasabadan diğerine değişir, ancak Dragon's Dogma 2'de makul miktarda Altına mal olması amaçlanıyor . Üstelik Oxcarts Courier sürüşleri sırasında oyuncular çeşitli düşman türlerinden gelen baskınlarla karşılaşabilir, bu nedenle hazırlıklı olmaları gerekir.


EvDragon's Dogma 2'de Ev Aranacak Bir Yer görevini tamamlamak, Arisen'leri kendi evleriyle ödüllendirecek. Evin içinde oyuncular sabahtan akşama kadar veya tam tersi şekilde zaman geçirmek için kullanabilecekleri bir yatak bulacaklar. Ayrıca oyuncular Noble Quarter'da Salvatore ile sohbet ederse 200.000 Altın karşılığında daha lüks bir ev teklif edecek.0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page